Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Soutěž probíhá od 16. 11. 2009 do 31. 3. 2010, přičemž uzávěrka přihlášek je stanovena na 12. 2. 2010. O výherci následně rozhodnou uživatelé a porota složená ze zástupců pořadatele a odborných novinářů. Porota určí nejlepší návrh aplikace a spolu s uživateli zvolí nejlepší aplikaci.
Soutěžící se musí zaregistrovat jako vývojář na portálu Vodafone park beta, kde následně vyplní přihlášku do soutěže s návrhem aplikace. Uvede její název a specifikace, k čemu je určena, přiloží nákresy nebo screenshoty hlavních obrazovek a popíše, jak bude napojena na Vodafone API a integrována do portálu.
Aplikace ve Vodafone parku mohou využívat kombinace standardních API používaných i na jiných portálech a speciálního Vodafone API, které umožňuje napojit aplikace na notifikační SMS a MMS zprávy a propojit jejich funkce s mobilním telefonem. O přidání konkrétní aplikace do osobního profilu rozhoduje sám uživatel. To znamená, že autor aplikace komunikuje pouze s těmi uživateli, kteří mají zájem o její obsah. Vodafone park také nabízí platební nástroj M-peněženka, jenž lze zabudovat přímo do aplikace. Díky němu je možné zpoplatnit nabízené služby a zboží.
Zúčastnit se mohou jak fyzické (starší 15 let), tak právnické osoby, které se zaregistrují na Vodafone parku. Soutěžící může do soutěže přihlásit více aplikací nebo návrhů.
Aplikace i návrh musejí být inovativní, designem odpovídat současným trendům, být užitečné a naplňovat některou z potřeb uživatelů internetu.
Hodnotit se bude podle následujících měřítek:
V případě návrhů aplikací bude odměněno prvních pět míst, aplikace jako takové budou odměňovány do desátého místa, hlavní peněžitá odměna činí 40 tisíc, resp. 200 tisíc korun. Porota rozhodne tajným hlasováním a uživatelé budou hodnotit aplikace elektronicky na Vodafone parku.
Podmínky už znáte, chcete-li světu dokázat, v čem spočívají vaše vývojářské přednosti, neváhejte a přihlaste svůj projekt do soutěže na www.vyvojarum.cz.
komunikační portál obsahující originální propojení služeb operátora a aplikací, které uživatel využívá v rámci internetu
otevřená platforma, do níž má možnost vstoupit každý vývojář a vyvinout zde uživatelsky zajímavou aplikaci
k dispozici je rovněž testovací prostor s kompletní podporou pro vývojáře; umožňuje vyvíjet, testovat, číst si, diskutovat, registrovat aplikace a nechat je zkoušet reálnou masou uživatelů
sandbox je přesnou kopií Vodafone parku, co se týče implementovaných API a k dispozici jsou jednoduché testovací aplikace, které předvedou jednotlivé API
vývojářská zóna je prostředí pro registraci, správu a aktualizaci aplikací, je dostupná v rámci Katalogu aplikací a prostřednictvím této sekce lze aplikace kdykoli aktualizovat nebo zcela smazat
v Katalogu aplikací je aplikace přístupná koncovému uživateli, jde o veřejný prostor, v jehož rámci jsou zpřístupněné instalace vyvinutých a schválených aplikací, které se řadí různou logikou, dle užívanosti, tématického zařazení, aplikačního typu atp.
vývojáři mají k dispozici prostor diskusního fóra a blog, jehož prostřednictvím se mimo jiné dozvědí, kdy se uskuteční konference a workshopy určené pro vývojáře aplikací, do jaké aktuální soutěže se mohou zapojit
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Chybí "jazyková mutace" pro indii, jejich koderský potenciál je obrovský, za cenu otrocké práce třetího světa prakticky za hubičku.
Starting joked ... [failed]