Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jak uvedli vědci ve své studii, Google Play v současné době nabízí přes 1,2 milionu aplikací, přičemž zvolit tu správnou může být pro běžného uživatele někdy obtížné, jelikož řada z nich je nejasného původu a uživatelé jen stěží zjistí, s kým ta která aplikace komunikuje a v jakém rozsahu.
Vědci se proto rozhodli analyzovat bezplatné aplikace dostupné v Google Play, přičemž k tomu použili vlastní aplikaci s názvem NSA (zkratka pro „NoSuchApp“), jež monitoruje servery či webové stránky, k nimž se ta která aplikace připojuje. „V této studii jsme se zaměřili na monitorování trafiku různých aplikací, což znamená, že jsme sledovali to, jak často aplikace komunikují s různými webovými stránkami a zda jsou tyto stránky podezřelé,“ uvedli vědci ve studii.
I když byla NSA původně vytvořena pouze pro potřeby studie, podle vědců bude v budoucnu volně zpřístupněna na Google Play. Má to však jeden háček - k její instalaci je třeba, aby byl androidový telefon narootovaný, tudíž NSA není příliš vhodná pro běžné uživatele.
„Pokud nejste technicky zdatní, může vám z telefonu zbýt jen ´cihla´ nebo můžete docílit toho, že váš telefon při rootování infikuje červ,“ okomentoval NSA na blogu bezpečnostní společnosti BitDefender Bogdan Botezatu a dodal, že jeho společnost nabízí pro Android i iOS obdobnou aplikaci, která umí provádět ty samé úkony jako NSA, avšak bez nutnosti rootování mobilního zařízení. S tím, že by běžní uživatelé tedy k ochraně svých mobilních zařízení měli využívat spíše řešení od zaběhnutých bezpečnostních firem a aplikace typu NSA přenechat technologicky zdatnějším jedincům, souhlasí i další bezpečnostní experti.
A jaký byl tedy výstup zmíněné studie z Eurecomu? Vědci byli podle svých slov značně překvapení tím, ke kolika různým URL aplikace stáhnuté z Google Play přistupovaly. Ze studie vyplývá, že jednotlivé aplikace komunikovaly s desítkami až tisíci webových stránek (u jedné hudební aplikace to prý bylo dokonce 2000 stránek). A co víc, jen málo aplikací ke komunikaci s různými weby používalo SSL připojení, což podle Toda Beardsleyho ze společnosti Rapid 7, přímo vybízí hackery k útokům. Jak dodal Beardsley na blogu Rapid 7, bezplatné aplikace tedy vždy nemusí být takovou výhrou, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
vyvinuli androidovou aplikaci, která monitoruje trafikuTo ne! Kde si budu ted kupovat noviny a cigarety?
androidovou aplikaci, která monitoruje trafiku
a monitoruje taky trafikantku?
A přitom v původním článku žádná citace s „trafikou“ není:
"Given our focus on network behavior, we are interested in identifying the kinds of destinations connected to, whether the application connects to a large number of ad sites, how often it talks to online tracking sites, and whether it communicates with sites that have been deemed suspicious," they wrote.
Linux Insider není žádný etalon kvality, ale pan Stančík má ještě větší nadání.
Linux Insider není žádný etalon kvality, ale pan Stančík má ještě větší nadání.
No,jestli on to nebyl spíš pan gůgltranzlejt...
...nemocny clovek, coz ja nejsem.Opravdu?