JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Podle Avastu je například u jedné z aplikací – bezplatné verze karetní hry Durak – v Google Play zaznamenáno již deset milionů stažení. Google ihned po zveřejnění této informace zablokoval ke zmíněným aplikacím přístup. Avast podle svých slov na problém přišel poté, co jej kontaktoval jeden uživatel, který se snažil zjistit, jak byl jeho smartphone Nexus 5 infikován tzv. adware, díky němuž mu neustále vyskakovaly reklamy. Kromě toho se začala objevovat okna se zprávami, jež se tvářily jako systémová upozornění, která naváděla k „řešení“ problému stažením nové aplikace.
„Pokud kliknete na odkazy v těchto vyskakujících zprávách, jste přesměrováni na nebezpečné stránky, kde jsou nabízeny například aplikace, které za vašimi zády odesílají prémiové SMS nebo sbírají data o vašem chování, přičemž nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu,“ uvedl analytik Avastu Filip Chytrý.
Původní „legitimní“ aplikace podle Chytrého začínají vyskakovací okna zobrazovat úmyslně až několik dnů po jejich instalaci. „Většina lidí tak nebyla schopna najít zdroj tohoto problému, jelikož se jim zobrazovaly podvodné reklamy pokaždé, když odemknuli své zařízení,“ dodal Chytrý s tím, že řada uživatelů jistě uvěří slibům útočníků ve vyskakujících upozorněních, podle kterých problém bude vyřešen, pokud si stáhnou nabízené „řešení“. Kromě karetní hry Durak je nebezpečný kód obsažen také v ruskojazyčném IQ testu, jenž má v Google Play již 5 milionů stažení a ruském vzdělávacím nástroji s padesáti tisíci staženími.
Ti samí vývojáři, kteří stojí za těmito aplikacemi, však podle průzkumu BBC v Google Play nabízejí celou řadu dalších aplikací jako hry, software na plánování svateb či kuchařské tipy. Google většinu z nich zablokoval a další podle svého vyjádření zkoumá.
Někteří experti se však snažili mírnit obavy. „Počet stažení zmíněných aplikací bych bral s rezervou, jelikož jejich tvůrci mohli počet stažení umělě navýšit tak, aby aplikace vypadaly jako legitimní,“ uvedl Steven Murdoch z University College London. „Všechny aplikace umístěné do Google Play procházejí skenem, který rozpozná známé škodlivé kódy, a Google využívá k odhalení nebezpečného chování aplikací také některé pokročilejší techniky.“
I když Avast využívá publicitu, kterou získal díky varování před zmíněnými aplikacemi na svém blogu k propagaci vlastního bezpečnostního softwaru, podle Murdocha by ani ten všechny typy červů nedokázal rozeznat. Murdoch tak, stejně jako jiní experti, doporučuje, aby si lidé vždy pozorně četli uživatelské recenze.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
© 2015 Nitemedia s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Hosting poskytuje Naše weby: ITBiz | ABClinuxu | HDmag
karban tam rozhodně nepatří.Proč?