Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Jaká je výdrž na baterie?Li-Ion battery – výdrž zatím 6 hodin provozu s wifi, 24+ na standby nahoře v článku, ale myslím, že to bude tak možná 4-5 hod. s WIFI
Kupte si Amazon Kindle, stoji 138$, je to vela? Myslim ze nie.Nějak se mi na ni nelíbí, že tam je moc tlačítek. Mně by se líbil jednoúčelový přístroj, vezmu SD kartu, vrznu ji do čtečky, vyberu knihu a čtu. Žádné zbytečnosti jako plná klávesnice, wifi, mp3 přehrávač. Cena maximálně 500 Kč.
Cena do 500 Kc? To se asi docela nacekate, vezmete-li v uvahu, ze v dnesni dobe stoji prumerna papirova kniha kolem 300 Kc.A jakou to má souvislost? Když to srovnám s tím, kolik mně stál telefon před dvěma lety a co bych si za tu cenu pořídil dnes... Cena takovéhoto jednoúčelového zařízení by se při velké sérii mohla k těm 500 Kč dostat. Ale výrobci jdou bohužel zcela opačným směrem
... Lze standardně koupit i v CZ za cca 4900,- na webu apac.czASOCIACE PRÁDELEN a ČISTÍREN
Ano, 2 klasické přístupy. Jeden bazmek na všechno vs na každou věc speciální bazmek. Já jsem zastánce toho druhého. Mám např. možnost si v telefonu přehrávat mp3, já mám ale ještě jiný mp3 přehrávač, který používám. Můžu si tam číst e-booky, ale (pro mě) to stojí za prd. Můžu fotit mobilem, ale ... Zásadní výhoda toho mého přístupu je, že specializované přístroje, tu práci obvykle zastanou lépe než univerzál a hlavně: když mi dojde baterie ve smartphonu, tak jsem dotelefonoval, doposlouchal mp3, dočetl ebooky, donavigoval, atd...Ještě bych dodal, že většinou není potřeba s sebou tahat všechno harampádí, stačí vědět co budu potřebovat (na přednášku si nemusím brát navigaci, mp3 přehrávač, foťák...)Naprosto souhlasím. Nějak si nedokáži představit e-book kombinovaný s telefonem
Uz mam Kindle 14 dni a na cteni je to vazne neprekonatelny. Casto jsem cetl na notebooku (zkousel jsem to i telefonu - HTC Desire), ale dlouhodobe je to utrpeni.
Na Kindlu ocenuju i ty propojeni s Amazonem, kdy si vlastni knizku jednodusse poslu mailem a nemusim (i kdyz muzu) to pripojovat pres kabel k pc. Musim rict, ze me dlouho zadny zarizeni tak nezaujalo, za cca 3100 vcetne postovnyho, je to uzasna vec.
Tiskni
Sdílej: