Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Vámi popisované řešení je zajimavé v případech, kdy stačí přijímat a distribuovat data ze čtyřech multiplexů, což většinou nestačí.WTF? Proč by ne? Tady přece neřešíme multicast.
Jak by to vypadalo při použití několika takových karet? (cca 3 kusy) Zvládne to ještě PC?Bez problémů, zátěž je minimální.
Ale i v takovém případě se vyplatí dělat rozvod.Proč? Moje náklady jsou 3x800 + 5000 = 7400 Kč. Kupovat STB, který by odpovídal funkčnosti, kterou v článku popisuji, by bylo cca 3x4000 Kč = 12000 Kč. Navíc TV signál ještě posílám do domácího kina s XBMC (běžné PC), takže tam by musel být zase další přijímač navíc. To už jsme na 16000 Kč.
Rozbočovat signál z LNB pochopitelně lze, je to jen složitější.Ano, ale zpravidla jen na malý počet satelitních pozic. Já jich přijímám aktuálně cca. 6.
Ušetřených 20kKč se ovšem rozplyne v nákladech na energii spotřebovanou serverem za cca 4 roky.Neprovozuju server jen kvůli televizi. Je to jen jedna z mnoha služeb, co tam běží.
Škoda, že ho nepodporují běžné grafické karty. Viděl jsem sice nějaké krabičky, které se vloží mezi PC a televizi/monitor a ty příkazy posílají po USB, ale to bylo řádově dražší než obyčejný IR přijímač, který funguje taky.
Tentokrát už ale nebudeme streamovat ze serveru na počítač, ale ze serveru do televize (respektive do Raspberry Pi).A Raspberry Pi není počítač? Protože o podobné značce televizí jsem ještě neslyšel...
odpojilo by to někoho kdo se už dívá nebo by měl smůlu nově příchozí?Má smůlu nově příchozí. Jinak nahrávání má obvykle vyšší prioritu, takže to naopak někoho vykopne, pokud je to nutné.
Nerozumím jedné věci, jak funguje dekódování, kde je dekódovací karta?To není předmětem tohoto článku. O vdr-sc a oscam tu byly jiné články.
co by se stalo v případě, kdyby klientů bylo pět a ten pátý by se chtěl dívat na jiný mux než ostatní?Dostane chybu "all receivers busy".
Niektore zakladne dosky maju s touto kartou problemy, nenabehne ani bios (bola to nejaka intel doska zo 4 pcie). Na supermicro mainboarde to fungovalo, ked sa zmenili nastavenia v biose (nejaky pcie legaci mod ak si dobre spominam).To mi řekněte, jestli je tohle normální. Já už nejsem ochoten věřit, že by to byl ryze problém těch desek a podezřívám spíš ty karty.
jak v dobách 4 televizních kanálůno já si pamatuji i doby kdy byly jen 2 naše a nic jiného. Po čase ORF1+ORF2 a většinou se pak člověk díval raději na rakušáky než na naše.
dalo najít něco rozumnéhoTo tedy nedalo, aspoň nyní si nevzpomenu na co bych se v těch letech díval. No snad jen na sport (záznam z F1).
Tiskni
Sdílej: