Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.
Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.
Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.
Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.
Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 5.4.0: "Delší dobu se v Admineru neobjevila žádná závažná chyba, tak jsem nemusel vydávat novou verzi, až počet změn hodně nabobtnal."
V Německu slavnostně uvedli do provozu (en) nejrychlejší počítač v Evropě. Superpočítač Jupiter se nachází ve výzkumném ústavu v Jülichu na západě země, podle německého kancléře Friedricha Merze otevírá nové možnosti pro trénování modelů umělé inteligence (AI) i pro vědecké simulace. Superpočítač Jupiter je nejrychlejší v Evropě a čtvrtý nejrychlejší na světě (TOP500). „Chceme, aby se z Německa stal národ umělé inteligence,“ uvedl na
… více »V Berlíně probíhá konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Plasma Akademy 2025. Při té příležitosti byla oznámena alfa verze nové linuxové distribuce KDE Linux.
Byl vydán Debian 13.1, tj. první opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.12, tj. dvanáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
„D-SLR“ A58 má rozměry 129&imes;95×78 mm
V cloudu ty data mají ještě menší životnost než na obyčejném CD.No to nevím. Amazon třeba poskytuje docela zajímavé zálohovací řešení, kde se platí pár centů za nahrávání a o něco víc za stažení. Že bych se zrovna nějak bál o existenci mazonu se říct nedá.
na to je nejlepší externí disk nebo domácí serverTo nepřežije požár, povodně, nebo zloděje. Zálohování by imho mělo být geograficky oddělené.
jde o to, že jakmile přestaneš platit, tak o data přijdeš.To ale docela dobře řeší systém předplacení. Tzn pošlu si tam třeba $500 a mám na příštích 10 let vystaráno.
To nepřežije požár, povodně, nebo zloděje. Zálohování by imho mělo být geograficky oddělené.Co treba jeden server u sebe, druhy server u rodicu?
Ono, gramafónové platne sa už skenovali. Ak so dobre spomínam.The Atomic-Powered Robot. Imho dost dobrý hack.
...je zrcátko kradoucí významnou část fotonů snímačů a odklánějící je na speciální AF senzor přežitkem.
V době prvních CD vypalovaček se mluvilo o životnosti médií 100 let. A jaká je realita? Nejdéle po dvou letech jsou média nečitelná. Tak jsem zvědavý, čím se dosáhne té udávané tisícileté životnosti u médií s mnohem vyšší hustotou záznamu.
Tiskni
Sdílej: