Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
V první ukázce se volá pouze KIO::copy() a hned na to KIO::move(). Z toho by člověk nabyl dojmu, že se jedná o blokující funkce (až se dokončí KIO::copy(), zahájí se KIO::move()).
Jenže v následující ukázce MainWindow::copyDir() se volá KIO::copy() a teprve po té se registrují signály, dodělávají widgety a podobně. Tady to vypadá, že volání KIO::copy() pouze připraví objekt, ale nic se ještě nevykoná (kdyby ano, tak by celá úloha mohla skončit, ještě než se dotaneme k nastavení signálů). V dalším kódu se ale nikde objektu current_job neříká, aby zahájil činnost, ani se nikde nečeká na jeho ukončení.
Jak to tedy je?
connect(current_job, SIGNAL(finished(KJob*)),
this, SLOT(jobFinished(KJob*)));
Prvni signal emituje KIO::Job 200ms po spusteni, takze hlavni proces ma dost casu se na signaly KIO Jobu povesit, a o nic neprisel.
jinak, nez pres notifikacni panel v Plasme se to uz v KDE4 vytahnout neda
Veď práve, do 4.5 mi to išlo ešte okenným spôsobom. Asi si budem musieť kuiserver opraviť sám.
KIO::CopyJob *linkJob = KIO::link(source, link, HideProgressInfo);
Diky, opraveno.
Tiskni
Sdílej: