Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
jít přes město bos bych si vážně netroufl.proč?
co zima? Chodí někdo naboso v zimě?Dá se to, i ve sněhu, ale ideálně tak pět, deset minut a pak zalézt do tepla :).
Na asfaltu nebo betonu můžou žit jiné druhy potvor nebo naopak může být absence užitečných potvor.Já bych řekl, že na tom asfaltu nic zajímavého není a ani ti tam nic nechybí, akorát si můžeš trochu odřít chodidla.
Co se týče vypadání blbě - zcela souhlasím. Ale to mi připadá jako otázka psychologie, od které bychom ev. další věcné argumenty mohli oddělit. Například kdyby se ukázalo, že chození naboso je nějakým způsobem prospěšné/škodlivé.Prospěšné je kvůli páteři, škodlivé je kvůli různým rizikům, před kterými tě boty chrání, třeba při zakopnutí o obrubník. Obecně čím máš míň pevnou obuv, tím víc bys měl vědět, kam šlapeš :).
Prospěšné je kvůli páteřiProspěšná je chůze po přirozeném povrchu (hrbolatý a měkčí), ale po rovném tvrdém asfaltu nebo dlaždicích to asi moc prospěšné nebude...
co zima? Chodí někdo naboso v zimě?Děda chodíval, když byl malý. Do školy bosky, do kostela v botech.
Co se týče vypadání blbě - zcela souhlasímMůj spolužák, když jsme chodily z praxí do hospody se vždycky u východu z firmy zul a chodil bosky defaultně. Furt jsme na něj pokřikovali nech se obuje, že vypadáme jak banda idiotů. Až když jsme na stejném místě potkali víc lidí co šlo po asfaltu bosky jsme si tak nějak divně začali připadat sami.
Já praním obvykle rozumím v pračce s nějakým pracím prostředkem. Ruční mytí je jiná věc (když se řekne prostě praní, tak si ji vážně nepředstavím).Hehe. Přitom ručné praní existuje o něco déle než automatické pračky.
mokrý potápěčský oblek se meje během používání tak nějak defaultněTy jsi jeste na sobe neopren nemel, vid?
Tiskni
Sdílej: