Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
Překlad: Robert Krátký, písmo: Martin Stiborský
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
jít přes město bos bych si vážně netroufl.proč?
co zima? Chodí někdo naboso v zimě?Dá se to, i ve sněhu, ale ideálně tak pět, deset minut a pak zalézt do tepla :).
Na asfaltu nebo betonu můžou žit jiné druhy potvor nebo naopak může být absence užitečných potvor.Já bych řekl, že na tom asfaltu nic zajímavého není a ani ti tam nic nechybí, akorát si můžeš trochu odřít chodidla.
Co se týče vypadání blbě - zcela souhlasím. Ale to mi připadá jako otázka psychologie, od které bychom ev. další věcné argumenty mohli oddělit. Například kdyby se ukázalo, že chození naboso je nějakým způsobem prospěšné/škodlivé.Prospěšné je kvůli páteři, škodlivé je kvůli různým rizikům, před kterými tě boty chrání, třeba při zakopnutí o obrubník. Obecně čím máš míň pevnou obuv, tím víc bys měl vědět, kam šlapeš :).
Prospěšné je kvůli páteřiProspěšná je chůze po přirozeném povrchu (hrbolatý a měkčí), ale po rovném tvrdém asfaltu nebo dlaždicích to asi moc prospěšné nebude...
co zima? Chodí někdo naboso v zimě?Děda chodíval, když byl malý. Do školy bosky, do kostela v botech.
Co se týče vypadání blbě - zcela souhlasímMůj spolužák, když jsme chodily z praxí do hospody se vždycky u východu z firmy zul a chodil bosky defaultně. Furt jsme na něj pokřikovali nech se obuje, že vypadáme jak banda idiotů. Až když jsme na stejném místě potkali víc lidí co šlo po asfaltu bosky jsme si tak nějak divně začali připadat sami.
Já praním obvykle rozumím v pračce s nějakým pracím prostředkem. Ruční mytí je jiná věc (když se řekne prostě praní, tak si ji vážně nepředstavím).Hehe. Přitom ručné praní existuje o něco déle než automatické pračky.
mokrý potápěčský oblek se meje během používání tak nějak defaultněTy jsi jeste na sobe neopren nemel, vid?