V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Přičemž tím přihlášením získá snad právě jen tu historii vyhledávání.Cože? Přihlášením získá přístup prakticky ke všem službám Googlu, a těch je mnohem víc než jen historie vyhledávání.
pokud při přihlášení nezaškrtnu, že si mne má pamatovat.Hmm, to bude asi ono... ono kdyby to pamatování fungovalo v rámci té jedné aplikace, tak je to celkem ok, takhle zase aby člověk vyplňoval login pokaždé když zavře tab...
Unless we're legally required to retain log data for longer, we will anonymize our server logs after a limited period of time.
we will continue to keep server log data […]—but will make this data much more anonymous, so that it can no longer be identified with individual usersZ trochu novějšího zápisku http://googleblog.blogspot.com/2008/09/another-step-to-protect-user-privacy.html:
we'll anonymize IP addresses on our server logs after 9 months
Protože jste si to někdy v průběhu let zapnul.Nezapnul.
Google občas nabízí zapnutí nové služby, požaduje odsouhlasení nových podmínek atd., a jeden z těchhle souhlasů se týkal i webové historie.U mě se teda nic takovýho nestalo.
Nebo vy si snad u všech webů pamatujete, co přesně jste kdy odsouhlasil?Ano. Nehledě na to, že v e-mail schránce nemám žádný takový e-mail od googlu.
Tak to si rád nechám vyjmenovat. Třeba u toho Googlu.Nebo vy si snad u všech webů pamatujete, co přesně jste kdy odsouhlasil?Ano.
Nehledě na to, že v e-mail schránce nemám žádný takový e-mail od googlu.Tady se nebavíme o žádných e-mailech. Pokud po vás nějaký web chce souhlas s podmínkami používání a nabídne vám zapnutí nějakých služeb, dělá to v drtivé většině případů tak, že vám to zobrazí jako webový formulář.
Pokud po vás nějaký web chce souhlas s podmínkami používání a nabídne vám zapnutí nějakých služeb, dělá to v drtivé většině případů tak, že vám to zobrazí jako webový formulář.Jo, však ono se to párkrát u teho googlu skutečně stalo. Vzpomínám si, že se ptal na všelijaký věci jako např. telefonní číslo apod. Každopádně, na tu historii vyhledávání se buďto neptal, anebo ptal, ale nějak to zakamufloval. Jako např. schoval někde v 10 stránkách textu podmínek. Což ale považuju za stejně špatný, jako kdyby se vůbec neptal. Normálně lidsky slušně se neptal určitě, protože nic takového jsem nezapnul, tím jsem si naprosto jist.
Když máte takový přehled, tak nám vyjmenujte, které služby jste si aktivoval. Je to snadný způsob, jak ukázat, že vaše paměť je bezchybná a chyba bude spíš na straně Googlu.Když se tě zeptám, jestli jsi někdy skákal s padákem, nejspíš mi řekneš, že ne. Když ti řeknu, jestli mi můžeš vyjmenovat úplně všechny sporty, který si kdy dělal, nejspíš řekneš, že ne. Chápeš, že neschopnost vyjmenovat všechny služby, který si člověk aktivoval, nijak nezpochybňuje tvrzení, že historii hledání si neaktivoval? Ale tTy z nás radši budeš dělat nesvéprávný blbce. Já na ty tvoje logický klamy už opravdu nemam nervy, vítej v seznamu blokovaných...
U těch triček taky dokážete jenom říct, které je bezpečně vaše, ale u ostatních nejspíš (pokud budou sedět velikostí, stylem a materiálem) nedokážete vyloučit, že nějaké bylo vaše a jenom bylo někde pár let zapadlé a nenosil jste ho, takže si ho nepamatujete.Nevim, co to máš za paměť, ale já tohle dokážu.
Nevim, co to máš za paměť, ale já tohle dokážu.Tak to gratuluju.
No ale tohle asi nemá cenu, ty máš prostě svoji "pravdu", že velké organizace a vlády jsou dobré a že místní uživatel je nesvéprávný blbec.Ale o výše uvedeném začínám pochybovat, když máte problém i zapamatovat si, co jsem napsal v této diskusi. Nebo si to pamatujete a záměrně mi vkládáte do úst něco, co jsem neřekl?
f(x) = y
ještě neplyne, že ¬y = ¬f(x)
.Takže když pro f(x) nemám asociováno nic, znamená to, že jsem si nic neaktivoval, nebo že jsem to zapomněl? Pokud by si někdo pamatoval aktivace všech ostatních služeb, považoval bych za pravděpodobné, že na tuhle jednu jen nezapomněl, ale že ji opravdu neaktivoval. Pokud to vyznělo, že podmínkou pro vybavení si jednoho je to, že dokážu vyjmenovat všechny, pak se omlouvám za přílišnou zkratku – myslel jsem tím, že je to asi jediný způsob jak „vyloučit“ možnost zapomenutí.
If you create a Google account and turn on the search history function… [zdroj]
Vše nasvědčuje tomu, že se nedokážete smířit s tím, že nemáte pravdu.Zcela mimo téma: Ještě ses nikdy nehádal s Jirsákem?
Google se na to při založení účtu ptá už pět let (ke změně došlo na přelomu let 2005/2006).To máte odkud?
Ať už má odkudkoli, můj gmail účet je starší. Takovej ten e-mail "Welcome to gmail" mam někdy z průběhu roku 2005.Google se na to při založení účtu ptá už pět let (ke změně došlo na přelomu let 2005/2006).To máte odkud?
Facebook sem neměl, nemám a mít nebudu, ...no tak já myslím, že vlastnit Facebook by vůbec nebylo špatné ...
bez profilu na Google+ snad taky neumřuAle umries .. Ci uz s Googlom alebo bez.
Facebook sem neměl, nemám a mít nebudu, no a bez tohodle snad taky neumřuJá naopak doufám, že bez toho umřu. Nerad bych umřel s tím.
S prekladem nesouhlasim. V originale je druha otazka spis nevo jako: "jake to je".Ano, ale to zní blbě. Proto jsem záměrně zvolil volnější překlad.
Tiskni
Sdílej: