Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jde nám o to, aby když provádíme migraci živého systému, jsme měli data z určitého času.Teda musím říct, že tato věta mi vyrazila dech. Nejsem češtinář, ale pár hrubek tu přímo bije do očí:
cd source; tar -c ./ | (cd dest/; tar -xvf -; )Při migraci souborového systému jsem jednou použil i meziuložiště v podobě druhého disku. Operace pak vypadala následovně:
cd /data tar -c ./ > /dev/sdb umount /data; mknovyfs /dev/sdaX; mount /dev/sdaX data/; cd /data/ tar -xvf /dev/sdbKdyž jsem migroval data z datového úložiště, tak mi přišlo zbytečné, abych ukládal ohromný stream dat na souborový systém, když to není potřeba... Použít celý dosk bylo logické, navíc tím odpadla režie oprací FS vrstev...
+1 (teda, az na to, ze "xvf" se pise bez "-" a mas tam navic zbytecne jeden strednikcd source; tar -c ./ | (cd dest/; tar -xvf -; )
cd /dest; do_something
bych vřele doporučoval použít cd /dest && do_something
. Ono se to cd
nemusí vždy podařit tar c . | tar x -C dest/
# box 0 tar -cf | netcat -l -p 12345 # box 1 netcat box0 12345 | tar -xf -
# box 0 dd if=/dev/md0 bs=1480 | netcat -l -p 12345 # box 1 netcat box0 12345 | dd of=/dev/md1
tar cvf - /bin/ /boot/ /dev/ /etc/ /home/ /lib/ /opt/ /root/ /sbin/ /srv/ /usr/ /var/ | ssh root@192.168.1.1 "cd /mnt/newdisk && tar xvf -"Taky jsem to tak dělal. Pak mi ve 2/3 kopírování 120GB disku spadnul net.
-p, --preserve-permissions, --same-permissions extract information about file permissions (default for superuser)Toto je asi ten důvod, proč se tím člověk nezabývá, je to prostě default a pod rootem to není třeba.
Tiskni
Sdílej: