Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
To je dobrá poznámka, jak Kdenlive tak Z vlastní zkušenosti - Kdenlive standardně používá(la) systémový ffmpeg v takovém "naivně unixovém" duchu. Což v některých distribucích dost poškodilo pověst*
* Za nestabilitu si ale může i Kdenlive samotné, neb využili "příležitost" při přechodu na KDE4 a aplikaci rozkopali k nepoznání (viz screenshoty v blogu) a to stabilitě nikdy moc nesvědčí.Trefné - zcela souhlasím.
Mimochodem, ani vy ani Eugenie z OSNews neuvádí zdroj balíčků MLT a Ffmegu. Systémový, "privátní", vlastní kompilace ze SVN, distribuční verze, atd.To vede k zamyšlení jestli by to nestálo za to u článků podobného ražení psát. Kromě Openshotu samotného jsem používal vše z repozitářů Archlinuxu.
* Za nestabilitu si ale může i Kdenlive samotné, neb využili "příležitost" při přechodu na KDE4 a aplikaci rozkopali k nepoznání (viz screenshoty v blogu) a to stabilitě nikdy moc nesvědčí.A tim pro me Kdenlive skoncilo, pouzival jsem ho v KDE pohoda docela fajn program, docela i padal ale dalo se to, pak prislo KDE 4 a prestala fungovat vetsina pocitace... pak lezel pul roku bez povsimnuti a pak sem vymenil disk za disk s Windows a daroval ho dedeckovi. Ted sem si zas koupil pocitac a KDE uz pouzivat nebudu, dam si tam Gnome, tak zkusim OpenShot, mam hodiny nesestrihanejch videi, tak to v tom zkusim zpracovat a pak o tom neco napisu jak to slo... Kdenlive padalo docela dost. Nebo treba delalo to ze se na timeline zobrazovalo neco co presne neodpovidalo tomu videu co se prehravalo a podobny haluzoviny, vetsinou stacilo ulozit projekt a zas ho otevrit ale je to neprijemny precejenom...
Tiskni
Sdílej: