Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Úspěšně tento model funguje několik let na Základní škole Máchovo náměstí v Děčíně a dalších středních i vysokých školách. OSS Alliance také na začátku konference předá výzvu zástupci ministerstva školství k zavádění svobodného softwaru ve výuce.
„Je to poprvé, kdy se ministerstvo zabývá myšlenkou open-source. Možnosti svobodného softwaru jsou ve školách obrovské a přitom mají téměř minimální využití. Výhodou je nulová pořizovací cena i menší náročnost na hardware oproti uzavřenému softwaru,“ uvedl předseda OSS Alliance Filip Molčan. Vzhledem k tomu, že open-source software je zadarmo, tak i účastnický poplatek na konferenci je 0 korun.
Pořadatel: OSS Alliance, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Kdy: 15. listopadu 9:00 hodin
Kde: Historická budova MŠMT, Karmelitská 529/7, Praha-Malá Strana (Loc: 50°5'7.383"N, 14°24'13"E)
Cena: Zdarma
Program konference
V případě potřeby nás kontaktujte:
Filip Molčan
filip.molcan@oss.cz
Martin Chlouba
martin.chlouba@oss.cz
Tel. +420 777 932 247
Cílem občanského sdružení je pomáhat při přechodu na svobodný software, tedy počítačové programy s veřejně přístupným zdrojovým kódem. Jeho využívání podporujeme při činnosti státní správy, samosprávy i soukromého sektoru. Spolupracujeme s českou i světovou open source komunitou. OSS Alliance má záštitu Jaderné fakulty ČVUT, Českého helsinského výrobu a Ministerstva vnitra České republiky.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: