V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Na stáncích je k dispozici únorové číslo časopisu LinuxEXPRES, které je věnováno kapesním počítačům a jejich spolupráci s Linuxem. Březnové číslo s tématem "Webhosting" bude na stáncích od příštího týdne.
Brno, 28.února 2006 – LinuxEXPRES
V souvislosti s únorovým číslem připravila redakce velkou anketu o mnoho zajímavých cen, která se jmenuje Pendolino stojí, LinuxEXPRES jede! Anketa se nachází na adrese www.linuxEXPRES.cz/linuxexpres-jede a pro její vyplnění je vhodné mít při sobě nejlépe aktuální číslo časopisu nebo alespoň PDF ukázku.
Výherci získají například elektronické předplatné v PDF, Mandriva Linux 2006 CZ, balíček Dicota pro notebook, myš Trust nebo špičkovou hru od Introversion Software. Ceny věnovaly firmy T.S Bohemia, QCM a Introversion Software.
Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran nejen únorového čísla ve formátu PDF.
QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.
Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.
Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm.cz
tel.: +420 538 702 700
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: