Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Shop.qcm.cz je místo, kde naleznete kompletní nabídku komerčních linuxových distribucí jako Mandrakelinux, SUSE a RedHat. Mimo standardních linuxových distribucí zde naleznete také aplikace určené pro Linux a s Linuxem spolupracující - například produkty Toltec či VMware. Nabídku doplňují antivirové programy pro linuxové servery - a to z dílen společností Kaspersky Anti-Virus a Grisoft Anti Virus. Návštěvníci elektronického obchodu zde najdou také širokou nabídku literatury o Linuxu a OpenOffice.org. Linuxové příznivce také potěší nabídka reklamních předmětů s Linuxovou tématikou.
Naším cílem je vytvořit elektronický obchod, kde uživatelé Linuxu najdou všechen potřebný software na jednom místě, a kde si ho mohou pohodlně zakoupit za české koruny. Nabídka je postupně doplňována a rozšiřována.
Pro příznivce distribuce Mandrakelinux nabízíme v dubnu 15% slevu na produkt Corporate server 3.0 a Corporate desktop 3.0. Současně také platí zvýhodněná nabídka knih recenzovaných v časopise LinuxEXPRES, a možnost nákupu knihy "Používáme Mandrakelinux 10.1" včetně CD či DVD nosičů již od 350,- Kč včetně DPH.
Velkou část výše nabízených produktů můžete zakoupit také na našem stánků na prodejní výstavě LinuxExpo, která se koná v pražském hotelu Olympik ve dnech 12. až 14. dubna letošního roku. Obdržíte zde jak časopisy LinuxEXPRES (a to přímo od šéfredaktora), tak produkty Mandrakelinux. Zajímavá bude jistě také prezentace připravované verze OpenOffice.org 2.0. Na všechny návštěvníky se těšíme!
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: