Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
stale=ok
) a aktualizovat na pozadí. Viz též http://wiki.apache.org/couchdb/Regenerating_views_on_update.
curl
? Je to úplně normální HTTP, můžete použít cokoliv, co se umí tvářit jako HTTP klient. Pro spoustu jazyků jsou dostupné přímo knihovny zaměřené na CouchDB, ale těmi jsem článek nechtěl zatěžovat. Pár odkazů bude v posledním díle, ale Google rád poradí Osobně si nemyslím, že je to totéž. Ve Wikipedii říkají
invoking the procedure a single time or multiple times has the same result; i.e., after any number of method calls all variables have the same value as they did after the first call
a podle mne tím myslí f(f(x))=f(x) případně u procedur, co nic nevrací tím myslí, že se stav světa nezmění po 2., 3. a dalších voláních (například zruším objednávku).
Zato referenční transparentnost znamená, že výraz mohu nahradit jeho výsledkem, tedy u procedur to znamená, že je nemusím vůbec volat, protože nic nevrací -- idempotentní procedury mohou mít side-effect, ale referenčně transparentní ne (čistě funkcionální jazyky nemají procedury).
Tiskni
Sdílej: