abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    13.2.2009 00:59 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    Neviem preco, ale mam pocit ze u vsetkych najpouzivanejsich linuxovych distribucii je najlepsie graficky spracovana a zladena jedina cast systemu a to instalator :-)

    13.2.2009 09:54 pj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    nelze nez nesouhlasit :-(

    http://www.abclinuxu.cz/images/clanky/jezek/mandriva-2009-cz-inst-29-ethernet6.png
    14.2.2009 01:10 x
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    Ja teda pouzivam mnohem hezci instalator.Navic se obejdu bez mysky a nenajdu tam prapodivne vety o spousteni pripojeni jako nize,ale za to opravdu informace k veci

     

    http://www.openbsd101.com/installation.html

    |🇵🇸 avatar 13.2.2009 07:19 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Více screenshotů z linuxových instalací! Ať je to tu jako na Linuxsoftu! ^_^

    BTW instalace ze sítě rulezzz!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Pavel Vymetálek avatar 13.2.2009 11:48 Pavel Vymetálek | skóre: 15 | Náchod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Volejte NYNÍ!!! Volám "nyní" jako blázen, ale plnou tašku s Vaškem a Evou stále nemám.

    Není mi jasné proč ta věta v instalátoru není česká, ač tak vypadá. Co třeba "Sputit připojení k síti?" Asi jsem alergický na slovo nyní.

    Ale to nic, jenom jsem Vám to chtěl říct...
    Max avatar 13.2.2009 07:37 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Instalátor je opravdu velmi povedený, dobře graficky zpracovaný. Líbí se mi :).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    13.2.2009 09:03 orca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    Doporučil bych u bodu "přidat zdroj" alespoň u začátečníka který má DVD-free + DVD-extra ho tam jako zdroj přidat - ulehčí se VELMI mnoho problémů s dalším doinstalováním - včetně vladačů. Já při instalaci to často opomíjel až mě drobet vyučila instalace na jednom noťasovi který nebyl schopen rozjet grafické rozhraní ....  + je tam mnoho užitečného , včetně přidání afociálních zdrojů pro stažení aktualizací. Přeci jenom je to jednodušší než si přidávat potom zdroje sám (mluvím o začátečnících)

    15.2.2009 20:39 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    Doporučil bych u bodu "přidat zdroj" alespoň u začátečníka který má DVD-free + DVD-extra ho tam jako zdroj přidat - ulehčí se VELMI mnoho problémů s dalším doinstalováním - včetně vladačů.

    Přidání zdroje potom je záležitost kliknutí na jednu ikonu na DVD.

    To DVD sice lze přidat během instalace, ale zatím jsou s tím potíže. Špatně se to ladí, dělá to ten instalátor a je poměrně nevyzpytatelný. Pracujeme na tom, aby se to do další verze zlepšilo, ale není to zrovna jednoduché.

    IMHO jediné opodstatnění pro přidání během instalace je podpora hardwaru, který má ovladače jen v non-free zdrojích. To je navíc diskutabilní, s VESA driverem se rozjede každá grafika a v manuálu je popsána, co udělat po přidání zdrojů aby bylo všechno OK.

    13.2.2009 14:02 Mace
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    Tak mě se nepodařila nainstalovat.Stáhl jsem si free verzi a při instalaci mi to vyhodilo chybové hlášky ...že jsou požkozené balíčky.Instaloval jsem na prázdný HDD.Rovnou říkám,že jsem v Linuxu začátečník...jen si zkouším na starém PC(Athlon 2400+,512MB a FX5500) jak vlastně Linux běhá a vypadá,zajímá mě to.Mandriva 2008 běhala v pohodě.Je možné,že jsem stáhl poškozený ISO soubor?

    |🇵🇸 avatar 13.2.2009 14:05 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Kontrola MD5 součtu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    13.2.2009 15:07 Mace
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    Jo díky.Program na kontrolu součtu jsem našel.Teď akorát stahuji znovu ISO.To původní už jsem smazal a DVD vyhodil.

    13.2.2009 14:19 alda81
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    viz. odkazy na wiki http://wiki.mandrivalinux.cz/2009.0_download

    14.2.2009 01:14 x
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    Takove stare PC bych chtel mit taky :-) I kdyz uz tak se citim trapne,kdyz muj Window manager zabira 2MB RAM :-D

     

    Jinak jestli mohu doporucit,zkuste si stahnout DVD http://www.pcbsd.org je velka sance,ze litovat nebudete.Nejake nejpouzivanejsi baliky jsou vytvoreny ve formatu PBI aby byla pro bezne uzivatele instalace tak jako ve Win (proste poklepat a next,next,next...).Tady seznam http://www.pbidir.com

    14.2.2009 12:04 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)

    PC-BSD by bylo hezke, kdyby v něm nebylo KDE. S GNOME by bylo použitelné.

    16.2.2009 17:20 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Nemas k Fucking Amal titulky? Sosnul jsem to z TPB (jeste nez ho zrusej... :-) ale ani troje titulky nesedej. Idealne by se mi to libilo i v DVD verzi.

    Tenhle film povazuju za jeden z nejlepsich co jsem videl. Kvalitu filmu nehodnotim poctem specialnich efektu ani americkou uvedomelosti hlavniho hradiny, ani delkou srdceryvnych scen... Tenhle film se mi priste moc libi.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    H0ax avatar 16.2.2009 19:15 H0ax | skóre: 36 | blog: Odnikud_nikam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Příloha:
    Ještě jsem to neviděl, tak za titulky neručím, ale zkus. http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=41&t=61750
    uid=0(root) gid=0(root) skupiny=0(root)
    David Ježek avatar 16.2.2009 19:17 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    o tom mluvím: 1:24:44 versus mých cca 1:25:xx na orig DVD
    16.2.2009 21:58 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    moje video ma 01:25:59 a 716620Kbyte. Titulky jsem vygooglil ctvery, sice jsou vsechny stejny ale kazdej "server" si na zacatek vlepil svoje kecy. Ani jedny nesedej...

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    David Ježek avatar 16.2.2009 22:00 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    koukni jestli nemáš tu verzi, kde je za filmem ještě trailer. můj čistý film má 1:25:32. Trailer má 1:19.
    16.2.2009 22:09 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Na konci ne, ale spis na zacatku je neco navic. Houpe se tam nejaka zarovka a logo "MEMFIS". Titulky zacinaj driv nez film.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    David Ježek avatar 16.2.2009 22:33 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Memfis je v pořádku, patří tam.
    David Ježek avatar 16.2.2009 19:16 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    kdysi jsem měl dvdrip tuším německého dvd, u kterého byly titulky (ani nevím jestli cz nebo eng). film jsem viděl mnohokrát, až jsem z něj prakticky pochytil základy švédštiny. od té doby jsem titulky nepotřeboval, pak jsem koupil DVD s původní švédskou verzí (asi o minutu a půl delší, německá verze byla sestřihaná), takže by už ani neseděly (ale šlo by to dorovnat). bohužel tedy nemohu sloužit.

    mimochodem, viděls o ~2-3roky starší us film "The Incerdibly True Adventure of Two Girls in Love" ?
    16.2.2009 22:05 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Ne nevidel, nejsem zas takovej filmovej znalec, to vubec ne. Netusim ani kde a jak bych to mel shanet... Neco je na TPB nebo podobynch webech, ale zatezovat torrentem nasi sit je prasarna, lidem za to nadavam a sam bych to mel sosat? Neco je na tom rapidshare, ale tezko se z toho ztahuje. Da se najit milion skriptu jak sosat z tho placenyho, ale zadnej na sosani z neplacenyho. Proste se mi to nepodarilo stahnout z konzole na serveru.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    David Ježek avatar 16.2.2009 22:38 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    TITAoTGiL je film , u kterého se dle mého Lukas Moodysson inspiroval. Je to o dvou lesbách na střední škole, kde jedna je premiantka a oblíbenkyně, která to o sobě neví a druhá je všemi nenáviděná lesba,o které to všichni vědí. ale Fucking Åmål je výrazně lepší, naturalističtější, dogmatický.
    18.2.2009 13:04 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva Linux 2009 CZ - 2 (instalace a základní nastavení)
    Nepřipadáte si jako spammeři? :-(
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    18.2.2009 14:18 Espinosa | skóre: 24 | blog: Espblog | London
    Rozbalit Rozbalit vše Jak na update na Mandriva 2009.1 (beta)?

    Jak na update na Mandriva 2009.1 (beta)? Nedávno jsem si nainstaloval Mandrivu 2009.0 a teď když 2009.1 je beta, láká mě to upgradovat. Je tam KDE 4.2, nejnovější kdenlive 0.7.2 a tak. Našel jsem, že balíčky v cookeru jsou značené 2009.1, má to znamenat, že si mám přidat repozitáře cookeru do urpmi.cfg? To snad ne, cooker mi přijde jako příliš beeding-edge, určený primárně opravdu jen pro vývojáře. Nebo se 2009.1 zatím jen nedostala na mirrory? Nikde ji nevidím. Děkuji.

    18.2.2009 21:29 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na update na Mandriva 2009.1 (beta)?

    Beta (alpha, RC apod) je u Mandrivy v podstatě jen snapshot Cookera, tzn. jeslti můžete si přidat Cookera a aktualizovat. Běžným uživatelům to ale nedoporučuji, bude tam ještě hodně docela velkých změn.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.