Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Opravdu tam je moje Esmska? To se mi zdá nějaké podezřelé... že by tiskařský šotek? :)
Je tam, cituji z interní wiki: "svévolně do systému přidávám také vim-gtk, esmska,..." (FIlip Dominec). BTW nemáš to náhodou doma?
Nainstaloval jsem si to teda do virtuálky a esmsku jsem tam nenašel :)
Sice nba notebooku a workstation používám Kubuntu a rozhodně nejsem začátečník, ale uvažuji o koupi, aspoň abych pdpořil další vydání této publikace. Dobrá práce.
Vypada to velmi zajimave, doufam, ze to bude prodavane, aby vznikaly dalsi a ldasi knihy...
BTW: muze mi nekdo prosimvas vysvetlit proc v USA nemuzou a tady ano do distra dat proprientalni SW? (skype,..) Mam porad nejaky zakl. znalosti, prehled o tomto, ale kazy tvrdi neco jineho
Musím na opláktu říci, že je to moc pěkně napsaná recenze - je vidět, že autor knihu opravdu četl. Ne vždy to bývá zvykem .
Díky za podnětné připomínky, budeme se jimi inspirovat do další verze. Zejména bengálština mně pobavila, netušil jsem, že tam je .
Vždyť nečíst knihu a psát o ní recenzi, to snad ani nejde.Koukám, že recenze asi moc často nečtete (nebo nepíšete)
>>Já teda žádné recenze nedělám, ale být recenzentem knih, tak bych toto tvrzení považoval za urážku.
Pro? Ode mně jako od spoluautora knihy je to jednoznačně pochvala. Lukáš se neohradil, takže to, předpokládám, vidí stejně.
>> Nějaký příklad?
Srovnejte:
a pak se podívejte, kolik knih (a jak obsáhlých!) se dá "zrecenzovat" za měsíc:http://linuxzone.cz/index.phtml?ids=33. Je to přesně tak, jak píše o kousek níž Vojta. Divil byste se, kolik takových recenzí vychází!
Přesně tak - oboustranné. Hrozně šikovná věcička, do ted jsem o ní nevěděl. Hodí se hlavně když chce člověk mít stejný kalendář na několika pc + na Palmu.
Je mozne tuto prirucku vyuzit i pro zacatecnika na Ubuntu 9.04?
Tiskni
Sdílej: