Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Opravdu tam je moje Esmska? To se mi zdá nějaké podezřelé... že by tiskařský šotek? :)
Je tam, cituji z interní wiki: "svévolně do systému přidávám také vim-gtk, esmska,..." (FIlip Dominec). BTW nemáš to náhodou doma?
Nainstaloval jsem si to teda do virtuálky a esmsku jsem tam nenašel :)
Sice nba notebooku a workstation používám Kubuntu a rozhodně nejsem začátečník, ale uvažuji o koupi, aspoň abych pdpořil další vydání této publikace. Dobrá práce.
Vypada to velmi zajimave, doufam, ze to bude prodavane, aby vznikaly dalsi a ldasi knihy...
BTW: muze mi nekdo prosimvas vysvetlit proc v USA nemuzou a tady ano do distra dat proprientalni SW? (skype,..) Mam porad nejaky zakl. znalosti, prehled o tomto, ale kazy tvrdi neco jineho
Musím na opláktu říci, že je to moc pěkně napsaná recenze - je vidět, že autor knihu opravdu četl. Ne vždy to bývá zvykem .
Díky za podnětné připomínky, budeme se jimi inspirovat do další verze. Zejména bengálština mně pobavila, netušil jsem, že tam je .
Vždyť nečíst knihu a psát o ní recenzi, to snad ani nejde.Koukám, že recenze asi moc často nečtete (nebo nepíšete)
>>Já teda žádné recenze nedělám, ale být recenzentem knih, tak bych toto tvrzení považoval za urážku.
Pro? Ode mně jako od spoluautora knihy je to jednoznačně pochvala. Lukáš se neohradil, takže to, předpokládám, vidí stejně.
>> Nějaký příklad?
Srovnejte:
a pak se podívejte, kolik knih (a jak obsáhlých!) se dá "zrecenzovat" za měsíc:http://linuxzone.cz/index.phtml?ids=33. Je to přesně tak, jak píše o kousek níž Vojta. Divil byste se, kolik takových recenzí vychází!
Přesně tak - oboustranné. Hrozně šikovná věcička, do ted jsem o ní nevěděl. Hodí se hlavně když chce člověk mít stejný kalendář na několika pc + na Palmu.
Je mozne tuto prirucku vyuzit i pro zacatecnika na Ubuntu 9.04?
Tiskni
Sdílej: