Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Říká se tomu „object–verb design“, tedy „nejdřív předmět, potom sloveso“.zajimave... z tohoto pohledu konstrukce:
"cat foo | grep bar"
, dava docela smysl... at si pocitaci zbytecnych ,,catu'' rikaji, co chcou...
Framework je prostě stromová datová struktura, ve které každý rámec ukazuje na své potomky. Jednoduchá, přímočará architektura.skoda, ze tomu panovi nikde neukazal LISP, asi by mu udelal velkou radost.
Podle recenzentů je Framework jednička v použitelnosti a obtížnosti učení.to je hodne nestasne formulovana veta... nicmene, do jiste miry mne to pripomina skupinku *fasistu, kteri testovali pouzitelnost tak dlouho, az se jejich programy staly nepouzitelne (teda aspon imho) ;-]
to je hodne nestasne formulovana veta...Jé, pravda, pardon. Podle recenzentů se Framework dá snadno naučit i používat, takový byl význam původní věty.
<foo grep barKdyž už, tak pořádně.
grep bar in foo
', zapisovat to jako 'in foo grep bar' mi přijde pěkně matoucí. Když už, tak 'Co dělat?' 'bar grep in foo' a to už vůbec nejde. Takže já si budu dál zapisovat pěkně anglicky:
grep bar fooZbytečný cat je zlo!
cat je verb!
cat
je totéž co výběr textu, o kterém se mluví v rozhovoru. Sloveso říká, co se má stát s vybranými daty, to je grep
.
"cat foo" je v tomto pripade ako oznacenie textu v textovom procesore.
"grep bar" je vykonanie nejakej akcie nad oznacenym textom.
Podla mna ide tiez o to, ze v nasej kulture piseme a citame zlava doprava, takze je prirodzenejsie (urcite pre mna) napisat "cat foo | grep bar" resp. "grep bar foo" ako vselijake pazlozeniny s "<".
Tiskni
Sdílej: