Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
zda se mi to, nebo kde 4.2 uz tolik neplytva mistem ? slovy klasika: "to by se mi liiibilo"
tiez mam zo screenshotov (a z livecd) pocit, ze sa to konecne vracia na pouzitelnost 3.5 :)))
Zatim je to porad dost zly. Na subnotebooku, kde si chci nastavit kazdy pixel a uz se tesim na upgrade na novou Fedoru, jako maly dite na anglicaka, bohuzel stale nepouzitelne (proti KDE 3.5). Nezbyva nez cekat nejspis na Fedoru 11.
Z těch náhledů jsem měl pocit, že jde o KDE 3.5. Tahle verze zatim vypadá dobře. Sice jsem ještě nezkoušel, ale když to tak půjde dál, tak se zlobit nebudu.
tohle jsem si puvodne rikal o 4.1a stejne jsem furt na 3.5 ... presto vsak nedokazu potlacit jakysi vnitrni souhlas :-P
Doma verzi 4.1.80 zkouším a už se v tom dá pracovat. Na nějaké chyby jsem narazil, takže teď už jen potřebuji čas, abych prošel bugzillu, jestli už tam nejsou, případně je přidal.
Došlo ke změnám v zavaděči, které mj. umožňují bootování z USB zařízeníMám pocit, že to už umí hodně dlouho. Ale možná mi něco uniklo a autor myslel něco jinýho.
boot loader changes allow, among other things, booting from USB devices and booting from GPT-labeled devices with GPT-enabled BIOSesJe to jen překlad, autor tím nic nemyslel
Už umí Kopete posílat soubory přes ICQ ?
Už dýl to umí.
Dík za odpověd, já s linuxem přestal cca před rokem, ale jak tak poslední dobou koukám, začíná se blýskat na lepší časy... 64bitovej flashplayer (třeba už mi nebude vytěžovat video na youtube procesor na 100 %), Kopete, nejhezčí IM v linuxu, už umí posílat soubory přes ICQ, tak na novej komp s normálním hardwarem by ten linux mohl jít :)
... na novej komp s normálním hardwarem by ten linux mohl jít :)
jedna z prednosti linuxu (resp. mnoha distribuci) je, ze jsou schopny slusne bezet i na postarsim hw
Jo jasně, ale já to myslel tak, že mám na svým kompu televizní kartu Typhoon, která v linuxu nejde zaboha zprovoznit, ale v xp jede bezvadně. Taky mám webovou kameru Intuix a jede v XP v poho ale v linuxu ani náhodou (řešením těhlě věcí jsem stránvil týdny... :( )
Nedokázal jsem se nikdy snížit na úroveň, že bych preferoval jeden OS a do něho zjišťoval kompatibilní harware... Prostě jsem koupil SHIT kousky do PC a linux nepoužívám proto, že v něm tyhle kousky nejedou. Takže na postarším ano, ale ne na postarším NONAME .
Tiskni
Sdílej: