abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:11 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila novou vylepšenou verzi svého modulárního notebooku Framework Laptop 13 s Intel Core Ultra Series 1, displej s lepším rozlišením a novou webovou kameru. Přímo do Česka jej zatím koupit nelze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.16 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    28.5. 21:22 | Zajímavý software

    TerminalTextEffects (TTE) je engine pro vizuální efekty v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 42
    28.5. 17:11 | Pozvánky

    Od čtvrtka 30. 5. do soboty 1. 6. lze v Praze navštívit Veletrh vědy, tj. největší populárně naučnou akci v České republice, kterou každoročně od roku 2015 pořádá Akademie věd ČR. Vstup zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    28.5. 14:11 | Komunita

    Canonical představil Ubuntu optimalizované pro jednodeskový počítač s RISC-V procesorem Milk-V Mars.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1003 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Týden na ScienceMag.cz: Hloubkové, přenosové a posílené strojové učení

    7. 1. 2018 | Redakce | Různé | 2662×

    Jak detekovat částice temné hmoty. Nahradí magnetická rezonance testy IQ? Tabbyina hvězda a její poklesy jasnosti – další teorie. Umělá inteligence v roce 2018. Výtahy, beton, staroegyptská medicína a alkohol z tofu.

    Pomůže supratekuté helium objevit částice temné hmoty?

    Američtí fyzikové navrhli detektor, který dokáže zaregistrovat i částice s velmi nízkou hmotností, na něž současné experimenty nejsou dostatečně citlivé. Základem detektoru je nádrž se supratekutým heliem 4. Zařízení bude využívat ionizaci polem ke sledování jednotlivých heliových iontů katapultovaných ze supratekutého povrchu při dopadu slabě interagujících částic (WIMP – weakly interacting massive particles).

    Soumrak testů IQ – stačí magnetická rezonance?

    Každá oblast mozku je v rámci MRI popsána pomocí 10 charakteristik a z jejich hodnot lze odhalit míru propojení, zasíťování. Tato míra zasíťování v různých oblastech, respektive mezi centry jednotlivých oblastí (mají-li dvě oblasti podobné charakteristiky, jsou pravděpodobně spolu hustě propojené a tvoří jedinou síť) pak už odpovídá přímo úrovni jednotlivých funkcí mozku – lidských duševních schopností.

    Tabbyina hvězda: 50 odstínů prachu a slovenská stopa

    Od května loňského roku došlo k několika poklesům jasnosti záhadné hvězdy KIC 8462852. (…) Se zajímavou hypotézou přišli nedávno L. Neslušan a J. Buda ze slovenského Astronomického ústavu v Tatranské Lomnici. Podle jejich hypotézy mohou být všechny poklesy jasnosti vysvětleny existencí pouhých čtyř objektů obklopených prachem.

    Umělá inteligence v roce 2018: Hloubkové, přenosové a posílené učení

    Ve starších modelech strojového učení by musel samořídící automobil nejdříve najezdit miliony kilometrů s řidičem a přitom sbírat data… V roce 2017 jsme byli svědky odklonu od tzv. učení pod dohledem, což je standardní přístup využívaný strojovým učením, kdy člověk dává pokyny počítači, který se má učit a přitom zohledňovat již existující příklady, datové sady a odpovědi. V roce 2018 se výzkum umělé inteligence posune do sofistikovanějších oblastí jako je „přenosové učení“. Jedná se o formu hloubkového učení, kde je výuka stroje založena na různých simulacích – namísto dat z reality (prognóza RTB).

    Krátce

    Proč se některé planety u rudých obrů nafukují? Už první objevy horkých jupiterů ukázaly, že planety s teplotou nad 1000 K mají tendenci se nafukovat – jejich velikost je větší, než předpovídají modely.

    Měření a vyrovnávání tahů v nosných lanech výtahů. Vyrovnání tahů v nosných lanech výtahů je možné realizovat mobilním zařízením, ke kterému jsou průřezy nosných lan uchyceny.

    Extrémní výzkum betonu. Ochranný systém metra byl primárně navržen pro účely ochrany obyvatelstva v případě jaderného útoku.

    Egypt: lékaři, mumifikátoři, řezníci. Ačkoli se dlouho tradovalo, že egyptští lékaři čerpali své poznatky o lidském těle od mumifikátorů, ve skutečnosti s nimi neměli téměř nic společného.

    Sachi: první alkohol z tofu. Původní kapalina voní spíše nechutně, „luštěninově“, po zkvašení ale převládnou sladké, ovocné a květinové tóny ve vůni i chuti.

    Pavel Houser

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    7.1.2018 14:25 YY
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Týden na ScienceMag.cz: Hloubkové, přenosové a posílené strojové učení
    Nechápu, proč ty pojmy překládaj.
    7.1.2018 15:50 mica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Týden na ScienceMag.cz: Hloubkové, přenosové a posílené strojové učení
    Já zase nechápu ty, kteří to nepřekládají.
    22.1.2018 02:40 yy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Týden na ScienceMag.cz: Hloubkové, přenosové a posílené strojové učení
    Odteď budeme místo a psát ř a místo e taky. Původnř jsmř třto dvř písmřnř oznřčovřli dvřmř různými, ustřlřnými symboly, řlř to přřcř nřvřdí, žřjo.. Ř jř totiž lřpší, protožř sř nikdř jindř nřpoužívř, ř třdy jř jřnom nřšř. Jř to přk víc nřrodní ř vlřstřnřckř.

    Jak se ti to četlo? Radost pohledět, co?

    České názvosloví znamená, že se zbytečně musím učit (teda já ne.. český články nečtu a přednášky mám obvykle v angličtině) další pojem. Přitom anglický ekvivalent je stále potřeba znát, protože bez něj prostě o takhle rychle se rozvíjejícím oboru nic nezjistíš.
    České názvosloví navíc není plnohodnotnou náhradou názvosloví původního. Doporučuji si nastudovat rozdíl mezi probability a likelihood, které se obě překládají jako pravděpodobnost, či rozdíl mezi estimator a estimate, které se oba překládají jako odhad.
    Česká názvosloví je prostě zprasenec, který akorát mate lidi a brání jim si rovnou dohledat informace (místo toho se napřed musí podívat, jak se to řekne anglicky a až pak si je můžou jít hledat).
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.