Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Co je asi trochu problem je podpora xrandr, ale to neni bug, ale feature.Takže to nezvládá ani základní věci? Popravdě mam Linux na práci a sebevzdělávání, hry jsou super bonus, ale xrandr je jedna z mála věcí, které vědomě používám.
Je možné, že by měl Debian8 udělanou lepší implementaci SystemD oproti Ubuntu 15.04?Implementaci ma stejnou, spise u Ubuntu zkonili integraci.
K tomu konzervatismus, které je zde zmíněno.
Tvůrci se předhání, ale pokud se kouknete na aplikace, tak jednoznačně převažuje po desítky let okno s nabídnutými procesy nalevo a nahoře je menu s ovládáním.
Schéma uživatelům vyhovuje a je funkční. Konzervatismus není vždy o zastaralosti, ale hlavně o vyzrálosti.
Kde nám zmizelo ovládání hlasem, které jsem si hóódně užíval u IBM OS/2 Warp?
Ubuntu 15.04 je dobře použitelný systém a prakticky stejné šlo říci o předchozích verzích
na integrované grafice Intel HD v Haswell Refresh Celeronu nefungovalo korektně prostředí: vše běželo, jen se vůbec nezobrazoval kurzor myši a videa se mírně trhala.
Také jsem potkal během prvního dne jeden kernel oops
Sorry, tohle jako ma byt dobre pozuitelny desktopovy system na kterem mam kazdodenne pracovat? Asi mate pane redaktore trosku posunutou snasenlivost k chybam, ne? Ja bych s tim, ze mi nefunguje mys a obcas mi spadne system tedy zit nedokazal.
Byl jeden podnikatel a jeho zaměstnanci měli stále problém s kompy... Povolal firmu, přeinstalovala kompy zaměstnancům na 'oškubané' Ubuntu. Zůstalo minimum potřebného. Nastavil, na to co v práci měli za povinnost dělat ... A několik let už má se stížnostmi na kompy pokoj.
Neříkám, že to samé nejde udělat i Widlí pomocí bezpečnostních šablon.
Záleží jen na tom, k čemu co potřebuji. Na dovolenou s rodinou nepojedu autojeřábem.
Tiskni
Sdílej: