abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Marián Kyral avatar 4.10.2012 07:19 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Díky za zajímavé počtení.

    Ten nápad s unionfs vypadá zajímavě. Dalo by se to využít i u jednouživatelské instalace. Když se něco pokazí, tak stačí smazat konfiguraci v domovské složce a jede se od začátku.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 4.10.2012 08:02 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Mně hlavně překvapuje, že tam je s unionfs nějaký problém, protože to takhle doma na jednom místě mám a funguje to bez problémů. Že by tam tu kontrolu práv přidali až nedávno?
    Marián Kyral avatar 4.10.2012 08:38 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Máš na to nějaký wrapper?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 4.10.2012 08:49 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Dělám jen přesně to, co je popsané v článku. Akorát že ta uživatelská data jsou v tmpfs, protože to je systém bootovaný ze sítě:

    Prefix s hrou je na NFS. Systém připojí NFS, udělá tmpfs, pak použije unionfs pro sloučení toho tmpfs s prefixem hry a Wine s tímhle funguje jak z praku.
    4.10.2012 21:46 s
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Přesně co popisují mi s unionfs-fuse funguje stačilo jen přihodit UID a GID parametr, kdo má soubory vlastnit
    4.10.2012 16:05 mankind_boost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Nevim jak dnes, ale dřív byl UnionFS hlavně šílenej bastl. Mám radši AuFs.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 4.10.2012 18:18 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Tohle je jinej unionfs, je přes FUSE.
    4.10.2012 08:53 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Tak mě napadá - neznáte někdo nějaký repositář, kde by někdo dělal balíčky vývojových verzí pro Mageiu?
    4.10.2012 10:35 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    V Cauldron repozitári je vždy najnovšia verzia (takže práve teraz tam majú 1.5.14).
    4.10.2012 10:37 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Každopádne netuším, či tam nie sú závislosti na nejakom príliš novom balíčku, ktorý nie je v bežnej verzii. Ja som to v Mandrive riešil tak, že som použil srpm balík a skompiloval som si ho sám.
    Grunt avatar 4.10.2012 12:37 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Při pohledu na dlls/winex11.drv/xrandr.c zjišťuji, že seznam režimů prvního RandR CRTC/výstupu je používán pro vytvoření výčtu dostupných režimů ve Wine. Probíhá komunikace mezi Wine a aplikacemi pro Windows vždy tak, že musíte hlásit seznam tvořený prvky (šířka, výška, obnovovací frekvence)? Nebo někdy aplikace říkají Wine, jaké rozlišení samy chtějí?
    Aha, takže nVidia dělá své uzavřené ovladače na Linux pro platíc business zákazníky. Aha. A teď prosím tu o karkulce.
    Wine Mono
    Windows Mono, Unix Mono, Wine Mono,… já už se v tom pomalu ztrácím.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Hans1024 avatar 4.10.2012 18:14 Hans1024 | skóre: 5 | blog: hansovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Nojo, mam porad nvidia ovladace 295, protoze u vsech 30X.XX co jsem zatim zkousel byly 2 podstatne problemy:
    1. zrusili GPU skalovani - misto toho aby se mi male rozliseni zobrazilo hezky s cernymi okraji, rozplzne se po celem velkem monitoru. A pritom tohle byl krok vstric standartum. Nevim jestli ma na to ten skvely genialni RandR reseni.
    2. Xka se casto zasekavaji v 3D, horsi nez windows :D
    Veni, vidi, copi
    stativ avatar 4.10.2012 18:21 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    1. zrusili GPU skalovani - misto toho aby se mi male rozliseni zobrazilo hezky s cernymi okraji, rozplzne se po celem velkem monitoru.
    Je v metamodes.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    Hans1024 avatar 4.10.2012 18:50 Hans1024 | skóre: 5 | blog: hansovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Kdyz jsem to naposledy zkousel, nektere aplikace (ve wine) to z nepochopitelneho duvodu ignorovaly a vsechna rozliseni se tam musi jednotlive vypsat - to je teda pokrok.
    Veni, vidi, copi
    stativ avatar 4.10.2012 19:42 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    Možná to bude ten zmiňovaný problém, kdy s RandR 1.1 některá nastavení fungují, ale s Randr 1.2 už ne. Snad tedy přidají možnost vynutit 1.1 brzo.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    5.10.2012 09:16 Rovano | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    S 302.x se nezasekávali Xka, ale ovladač Nvidia. Zkus však této řady nejnovější verzi. Byly tam opravy.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻ enough of this! ♫♫♫ԅ(ˆ⌣ˆԅ)♫♫♫
    5.10.2012 20:55 Yontalcar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpravodaj o Víně – 2. 10. 2012: RandR 1.2 a NVIDIA
    1. zrusili GPU skalovani - misto toho aby se mi male rozliseni zobrazilo hezky s cernymi okraji, rozplzne se po celem velkem monitoru. A pritom tohle byl krok vstric standartum. Nevim jestli ma na to ten skvely genialni RandR reseni.
    xrandr --output LVDS --set 'scaling mode' 'Full Aspect'
    nefunguje?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.