abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    KDE 4.0.80 preview

    KDE 4.0.80 preview

    KDE 4.0.80 + Konsole + Dolphin(který konečne zvládá pracovat s FTP líp než mc) + Amarok 2.0 a nakonec KGet :-)
    Wallpaper má rozlišení 6000x4200 ;-)
    OS je Gentoo ~amd64, KDE 4 je kompilovaná z svn, asi 06.01.2007... funkčnost je dost dobrá, bohužel na finální vydání bych to ještě neviděl, tak aspoň 2-3 týdny by to potřebovalo...

    David Heidelberg | 7. 1. 2008 | Zhlédnuto: 1281× | Oblíbenost: 0

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    kotyz avatar 7.1.2008 11:52 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Je ten panel porad jeste tak tragicky nenastavitelnej? A co kget, jeste tak rad a casto pada jako to delal v KDE3? Vyzkousej jak si poradi s metalinkem, uz ho ma v tyhle verzi podporovat ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    David Heidelberg avatar 7.1.2008 14:04 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    aktualizuju svn a napíšu, ale myslím, že se ten Panel asi měnit nebude, kget padá čas od času(ale ne při stahování, většinou při nastavování)... Dále KGet podporuje taky TORRENTY. Ovšem KTorrent 3.0svn je na tom zatím mnohem líp a hlavně má blokování IP adres z staženého seznamu(to samozřejmě umí i starší verze), což moc dobrá vlastnost, které KGetu zatím schází...
    David Heidelberg avatar 7.1.2008 19:10 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Panel se pořád nedá nastavit a KGet spadne, jen když se snažím změnit nastavení.
    7.1.2008 13:32 KS | skóre: 10 | blog: blg | Horní polní u západní dolní
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Mě tady dupali, že používám na gui neproporcionální fonty a ty je máš všude. A vypadá to hezky! Je to Terminus že?
    Pochybnost, nejistota - základ poznání
    David Heidelberg avatar 7.1.2008 14:02 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    jo jo, Terminus :-) skvělej font...
    7.1.2008 17:25 laco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Jo je to paráda, až na to, že z té bílé na černém po určité době mírně bolí oči.
    belisarivs avatar 7.1.2008 18:17 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Ja na DejaVu nedam dopustit. Ale prosti gustu ...
    IRC is just multiplayer notepad.
    7.1.2008 18:29 KS | skóre: 10 | blog: blg | Horní polní u západní dolní
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    DejaVu jsou možná pěkné fonty, ale neexistuje otevřený program, který by je dokázal pěkně vykreslit. Nebo snad ano?
    Pochybnost, nejistota - základ poznání
    belisarivs avatar 7.1.2008 19:30 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Normalne je mam jako vychozi ve Firefoxu a v desktopu. Myslim, ze FreeType je renderuje lepe nez cele TrueType.
    IRC is just multiplayer notepad.
    7.1.2008 19:33 KS | skóre: 10 | blog: blg | Horní polní u západní dolní
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Tak to máš dobré. Pošli taky screenshot, ať to můžou všichni vidět.
    Pochybnost, nejistota - základ poznání
    belisarivs avatar 7.1.2008 20:35 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    IRC is just multiplayer notepad.
    8.1.2008 09:51 KS | skóre: 10 | blog: blg | Horní polní u západní dolní
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Vypadá to dobře, i když třeba na panelu ve slově Systém je mezi 't' a 'é' větší mezera, než by mohla být.
    Pochybnost, nejistota - základ poznání
    belisarivs avatar 8.1.2008 11:35 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Ja jsem ale porad nepochopil proc rikas, ze zady svobodny program neumi DejaVu dobre zobrazit.

    Je to proste normalni TrueType font. Neni problem jej nastavit jako vychozi v GNOME, KDE i jinde. A na mem LCD monitoru vypadaji s pouzitim freetype subpixel hintingu lepe nez jsem na Windows kdy jaky font videl.
    IRC is just multiplayer notepad.
    8.1.2008 12:55 KS | skóre: 10 | blog: blg | Horní polní u západní dolní
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Tu nejde o vykreslování konkrétně DejaVu. Nejde ani o vyhlazování znaků. Jde o to, že mají znaky mezi sebou divné mezery nebo se překrývají a dělají věci, které by neměly. Ale není to nic hrozného. Bývalo to horší.
    Pochybnost, nejistota - základ poznání
    freshmouse avatar 7.1.2008 15:01 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Kvůli Vistě se kupují nové procesory a operační paměti, kvůli KDE4 aby člověk kupoval nový monitor, co (i Freud miluje velké panely ;-))?
    freshmouse avatar 7.1.2008 15:02 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Mimochodem, Dolphin vypadá jako Nautilus. :-)
    David Heidelberg avatar 7.1.2008 15:13 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    jelikož nepoužívám Gnome, tak to nemůžu posoudit, ale pomalu přestávám používat mc, protože Dolphin je už doopravdy skvěle použitelný :-)
    belisarivs avatar 7.1.2008 18:10 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Opravdu? Ma dva panely a Ctrl+O prepne do terminalu jako u mc? Tahle bombasticka ficurka by pro me byl dar z nebe.
    IRC is just multiplayer notepad.
    David Heidelberg avatar 7.1.2008 19:08 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    to zrovna ne, ale F4 ti zobrazí v dolní části konzoli(klidně přes oba dva panely... pokud nastavíš konzoli přes celou obrazovku, tak Tě F4 přepne do konzole :-D bohužel jsem nenašel, kde by se ta Konzole dala nastavit na Ctrl-0.
    belisarivs avatar 7.1.2008 19:31 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    To neva. Zkratkova klavesa me nevadi. Mne slo o tu ficuru.
    IRC is just multiplayer notepad.
    David Heidelberg avatar 7.1.2008 15:09 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    neboj, novej momitor nemusí člověk kupovat, já mám 1440x900, což je dost častý rozlišení notebooků a je to v pohodě, uznávám, že bych si taky radši nastavil ten panel menší, ale to snad brzy bude možné :-)
    pushkin avatar 7.1.2008 15:16 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    Dokud nepůjde panel zmenšit minimálně na 24 pixelů jako v KDE3, tak u mne nemají KDE4 šanci. Na monitoru potřebuji mít místo hlavně pro aplikace nikoliv pro panel, se kterým bych umlátil býka v nejlepší kondici...
    mess avatar 7.1.2008 18:42 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0.80 preview
    No, už to začíná vypadat k světu :-). Jen ten panel je zoufale hnusný.
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.