Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.
Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
KDEmod 4.2 na Archu. Ačkoliv je to k nevíře, KDEmod je použitelnější tak o 50% více, než ofic. KDE.
K tapetě: Mařku nehulim, ale líbí se mi, jak ta barva uklidňuje oči.
Tiskni
Sdílej:
V cem je to o polovinu pouzitelnejsi nez treba na openSUSE nebo Ubuntu?
No, vzhledem k tomu, ze openSUSE je v KDE 4 vepredu pred jinymi distribucemi protoze slouzi jako testovaci ...
Neni mi jasne, proc by se amarok 1.4 nachazel ve vychozi instalaci openSUSE, kdyz je tam amarok 2. Nevidim duvod nazyvat Qt3 balastem. Je to porad velmi povedeny toolkit.
To je takovy problem pri instalaci Qt3 proste zakazat nebo odinstalovat?
Ad rychlost, nepouzil jsi treba jiny ovladac grafiky (u Nvidie je to docela rozdil)?
Ako to tam mas doriesene stym Counter Strike?Nejaka Linux verzia ,alebo Wine?