V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
KDE 4.2 je sice hezké, ale mohlo by být i trochu rychlejší, alespoň 2x. A taky opravit tu systray by bylo dobré (koukněte se pořádně na ty ikony, maj podělané pozadí - takhle to vypadá po startu KDE, po nějaké aktivitě je to pozadí ikon barevné, nebo černé).
Tiskni
Sdílej:
ehh..tak jsem se nechal zlákat tímto wallpaperem, tímto komentářem, tak jsem si to stáhnul, hrál, dohrál a po čtyřech dnech zase žiju v normálním světě na svých nohách ..fakt super hra..jen asi krátká
Mirror's Edge FTW ! :)
UTFG
Bože, tohle je už docela demence...
A co tvá milovaná Vista? To, že je pro ni polovina aplikací jen 32bit a SysWOW64 má 1GB ti nevadí?
KDE 4.2 je sice hezké, ale mohlo by být i trochu rychlejší, alespoň 2x.
Tak si vypni všechny ty supa desktop efects a zprovozni si XRender.
A taky opravit tu systray by bylo dobré (koukněte se pořádně na ty ikony, maj podělané pozadí
Já tam nic nevidím. Jinak se mi to stalo pouze jednou…a to díky tomu, že to byla Qt3 aplikace.
S xrender je to ještě pomalejší
Pak je něco špatně.
a desktop effects chci.
Se pak nediv, že jsou odezvy jaké jsou, když se ta pixmapa musí X-krát kešovat.
BTW:Nevykat prosím.
Tak s ikonami v systray jsem na tom obdobně, ne-li ještě hůř. Všechny se mi "rozmazávají" směrem nahoru, takže po čase je z nich jen barevný flek. Zajímavé je, že jednou za čas nějakým záhadným způsobem spraví a za chvíli se to zas pomrví .. nechápu .. ale jinak jsem spokojen
Debian Sid 32bit, Nvidia 7600GT
Resis voloviny. Bud rad ze je 4.2 KONECNE pouzitelna verze (teda aspon u me, do Windows bootuju jen v patek a v sobotu vecer kvuli Tracktoru). Tohle je detail, spis aby uz sli konecne presouvat widgety na panelu.
A ten jediný případ kdy mi to zrovna dělalo byl starý nm-applet. Bylo mi doporučeno nahradit starý applet tím novým, který sice už takové problémy neměl, ale buď jsem lama já a nebo je to rozbité, protože se mi nepodařilo připojit k domovské síti.