V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
To bych nechápal jako problém. Opterony jsou procesory zamýšlené primárně do serverových sestav, takže nevidím valný smysl v jejich kombinování s ultrarychlými grafickými kartami…
Desky nebudou "brzi", ale tehdy, až o ně bude zájem. Tedy skutečný zájem, ne zájem pár nadšenců, kteří míchají dohromady hardware zamýšlený pro naprosto odlišné účely. Dokud jediné karty, dostupné pro tuto sběrnici budou forbesácké grafické karty, neočekávám, že by k tomu došlo - a realita mi dává za pravdu.
Naopak takovyto vykony procesor se prave na grafickou stanici hodi.
Zřejmě jste podlehl iluzi, že Opteron je nějak z principu výkonnější než klasický desktopový Athlon 64. Ale tak tomu není, výhody Opteronu jsou úplně jedno…
Mimochodem, co je to ta grafická stanice, kterou stále operujete? Jestli myslíte počítač, který provádí výpočetně náročné simulace a následně je vizualizuje, tak ten nepotřebuje grafiku vůbec. Ono by asi nebylo moc efektivní dávat (drahou) nadupanou grafickou kartu se superskvělým monitorem k počítači, který týden něco počítá a pak se teprve můžete podívat na výsledek. Jestli myslíte stroj pro práci grafika, tak tam zase není důvod dávat Opteron, daleko více mu prospějete, když za ušetřený peníz přidáte něco paměti…
Dokud jediné karty, dostupné pro tuto sběrnici budou forbesácké grafické karty, neočekávám, že by k tomu došlo - a realita mi dává za pravdu.Karty nVidia Quadro rozhodně nejsou forbesácký karty, právě naopak, aktuální hry si s nima zahrajete jen hodně špatně :)
Pokud chceš Opteron a stačí ti jeden procesor, tak sáhni po 1xx pro soket 939 - pro něj jsou desky s PCI-Expres běžné...
S distribucí problém nebude, osobně bych volil mezi Debianem 4.0, *buntu 6.10 nebo BlueWhite64 11.0...
Tiskni
Sdílej: