3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
To bych nechápal jako problém. Opterony jsou procesory zamýšlené primárně do serverových sestav, takže nevidím valný smysl v jejich kombinování s ultrarychlými grafickými kartami…
Desky nebudou "brzi", ale tehdy, až o ně bude zájem. Tedy skutečný zájem, ne zájem pár nadšenců, kteří míchají dohromady hardware zamýšlený pro naprosto odlišné účely. Dokud jediné karty, dostupné pro tuto sběrnici budou forbesácké grafické karty, neočekávám, že by k tomu došlo - a realita mi dává za pravdu.
Naopak takovyto vykony procesor se prave na grafickou stanici hodi.
Zřejmě jste podlehl iluzi, že Opteron je nějak z principu výkonnější než klasický desktopový Athlon 64. Ale tak tomu není, výhody Opteronu jsou úplně jedno…
Mimochodem, co je to ta grafická stanice, kterou stále operujete? Jestli myslíte počítač, který provádí výpočetně náročné simulace a následně je vizualizuje, tak ten nepotřebuje grafiku vůbec. Ono by asi nebylo moc efektivní dávat (drahou) nadupanou grafickou kartu se superskvělým monitorem k počítači, který týden něco počítá a pak se teprve můžete podívat na výsledek. Jestli myslíte stroj pro práci grafika, tak tam zase není důvod dávat Opteron, daleko více mu prospějete, když za ušetřený peníz přidáte něco paměti…
Dokud jediné karty, dostupné pro tuto sběrnici budou forbesácké grafické karty, neočekávám, že by k tomu došlo - a realita mi dává za pravdu.Karty nVidia Quadro rozhodně nejsou forbesácký karty, právě naopak, aktuální hry si s nima zahrajete jen hodně špatně :)
Pokud chceš Opteron a stačí ti jeden procesor, tak sáhni po 1xx pro soket 939 - pro něj jsou desky s PCI-Expres běžné...
S distribucí problém nebude, osobně bych volil mezi Debianem 4.0, *buntu 6.10 nebo BlueWhite64 11.0...
Tiskni
Sdílej: