Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
start() { for((;;)) do echo "$(date +%F) @ $(date +%T) :: $(cpuload | awk {'print$2'})%" >> /home/david/stats/now done } stop() { mv /home/david/stats/now /home/david/stats/$(date +%F)-at-$(date +%T).log } restart() { mv /home/david/stats/now /home/david/stats/$(date +%F)-at-$(date +%T).log for((;;)) do echo "$(date +%F) @ $(date +%T) :: $(cpuload | awk {'print$2'})%" >> /home/david/stats/now done }No a díky tomu jsem se dostal k tomu, že neumím ukončit for cyklus. Na začátku
stop()
a restart()
mi to chybí. Nevíte prosím jak na to?
Především by bylo vhodně, dělat restart
voláním procedur stop
a start
, nikoliv copy-paste jejich obsah.
Potom, když je to systémový skript, tak je lepší výsledek ukládat do /var/neco, než do /home
Co takhle nekonečný for
nahradit smyčkou while
a jako podmínku tam dát test existence nejakého souboru? Pokud soubor přestane existovat (tj. ve stop
se smaže), tak se jednoduše ukončí. To by nešlo?
while
smyčku nepsal...
man testa ještě:
[
je hardlink na test
Tak mě napadá, že tam nikde není sleep
. Nebo je už v tom cpuload
?
cpuload
každých 5 sekund zapíše zatížení procesoru do statistiky. Zdrojový kód cpuload
je zde (díky, Doli), /etc/init.d/cpustats
vypadá takto:
start() { cpuloadd & } stop() { if [ -f /home/david/stats/now ] then mv /home/david/stats/now /home/david/stats/$(date +%F)-at-$(date +%T).log killall cpuloadd cpuload else killall cpuloadd cpuload fi } restart() { svc_stop svc_start }a
cpuloadd
obsahuje:
#! /bin/bash doIt() { for((;;)) do echo "$(date +%F) @ $(date +%T) :: $(cpuload | awk {'print$2'})%" >> /home/david/stats/now done } if [ -f /home/david/stats/now ] then mv /home/david/stats/now /home/david/stats/$(date +%F)-at-$(date +%T).log doIt else doIt fi
if [cond] ... doIt else doIt fi
Stejný příkaz v obou větvích ifu?
To si asi nerozumíme. Mě je jedno, co ten příkaz doIt dělá a v jakém je skriptu. Zajímá mě, proč je v obou větvích ifu stejný příkaz (tedy vykoná se, ať podmínka ifu dopadne jakkoliv)
Místo:
if [cond] ... doIt else doIt fi
Lze přece jednoduše psát:
if [cond] ... fi doIt
/var/stats
a když ne, aby jí vytvořil. V manuálu test
u kontrole zda soubor NEexistuje nic není (když neexistuje aby vrátil exit 0 a když jo, tak 1). Musím tedy napsat if
s nějakým zbytečným echem, nebo to test
umí a postačí while
?
ls /var/stats &> /dev/null while [ $? != 0 ] do mkdir -p /var/stats done
if [ ! -f "$FILE" ]; then echo "$FILE not found" fi
Tiskni
Sdílej: