Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
u ikon k jednotlivým programům jsem pozměnil názvy - Writer na Word, atd.Jako strategicky vyhodnejsi bych videl popisne nazvy, jako napr. Psani dokumentu (idealne dokonce podle prednastavenych sablon: dopis, memo). Je dost desny, ze se "word" stal synonymem pro textovy procesor, pak se tezko divit, ze nic jineho nema sanci... stejne jako byl asi genialni napad vpasovat do nazvu prohlizece sluvko "Internet" (s tim psychologicky opravdu nemuze souperit ani Opera, ani Firefox ani nic jineho).
Chce to taky trpělivost s vysvětlováním, ale myslím, že si uživatelé zvyknou brzy.Hlavne to chce opravdu dobre nastavit, aby vsechny predpokladane pracovni funkce opravdu fungovaly. Nejhorsi je asi vrznout nekomu na comp nevyladeny novy system (tj. v default nastaveni). Tomu se asi venuje moc malo pozornosti nebo se to odbyva ("admini" bud nemaji o ergonomii GUI poneti nebo je to nebavi nastavovat, natoz aby si nechali aspon pulhodinku predvest, co vsechno ta prislovecna "sekretarka" hodla na compu delat) - tohle je podle me asi hlavni pricina toho, kdyz maji lidi s prechodem na novy system potize. Casto taky pusobi paniku prilisne vysvetlovani v podstate nepodstatnych podrobnosti (Linux vs. Windows, opensource a blablablabla, vsechno veci, o ktere se nema starat uzivatel, ale admin, max. odpovedny manazer). Nainstalovat, peclive nastavit (podle pozadavku), ukazat, hotovo. Znam jinak beznadejne lidi, co si ochotne a odvazne samostatne prebootuji z Windows do Linuxu, protoze je tam lepsi verze Supertuxe (de facto jina sestava levelu), nejaky jiny OS je naprosto nerusi :P Takze dejte lidem funkce, ktere chteji a nemusite s nimi vubec resit teoreticky OS :)
Rozdilový manuál - Velice doporučuji při přechodu si přečíst... budete vědět s čím může být problém a jaké je jeho řešení ( když se objeví problém hned víte, jak to odstranit nebo minimálně jak to vysvětlit :) )
Velice přínosná je celá Stránka s dokumentací k 602OfficeNenechte se zmást 602Office je OpenOffice s technickou podporou na úrovni komerčních programů.
Tiskni
Sdílej: