Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
IDE pro C++ je mnoho, staci si vybrat. Pokud pouzivas KDE tak zkus KDevelop, je komplexni, pekne, integrovane do KDE. Existuje jich mnoho, vyhledej si je na SourceForge, Freshmeat ci LinuxSoft.cz. Me osobne staci misto IDE Emacs, ale to je trochu narocnejsi editor pro zacatecniky.
Jednoduche programky ktere pouzivaji jen iostream.h
staci jen (podle me) prekompilovat linuxovym GCC.
KDE zere moc pametiKde's to vzal?
Podle tebe ne? Mozna kdyz mas 1GB RAMky tak to nepoznas, ale ja se svejma 256 MB ano. Fluxbox mi zcela staci, ma vse co potrebuju, KDE se mi sice libi, pekne pro oko, moc hezke, ale IMHO moc komplexni. Me ta lista dole vyslovene prekazi, stejne jako ikony na plose, a stovky dalsich veci navic pameti sezere dost. I kdyz komplexni veci mam rad, pouzivam naprikald Emacs radeji nez Vim tak tady ne, KDE je pro me zbytecne komplexni. BTW nedokazu pochopit jak to muze neaky geek pouzivat (treba spoustet programy pres K-Menu), ale budiz.KDE zere moc pametiKde's to vzal?
Zkus Anjuta je to postaveny ba GTK a je to celkem sikovny. Zatim v tom nemam problemy ale vetsinou delam ve VIMu
README
, INSTALL
, AUTHORS
, LICENCE
atd. Dokumentaci (mozna i ceskou) k programovani v Unixu najdes na webu, ja konkretne vim jen o Uvod do programovani pod OS UNIX.
README
, INSTALL
, AUTHORS
, LICENCE
atd. Dokumentaci (mozna i ceskou) k programovani v Unixu najdes na webu, ja konkretne vim jen o Uvod do programovani pod OS UNIX.
Takže se stačí naučit vytvářet configure.in a Makefile.am. Je lepší se to fakt naučit, IDE to za vás nikdy neudělá - určitě ne pořádně.
Tiskni
Sdílej: