Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
IDE pro C++ je mnoho, staci si vybrat. Pokud pouzivas KDE tak zkus KDevelop, je komplexni, pekne, integrovane do KDE. Existuje jich mnoho, vyhledej si je na SourceForge, Freshmeat ci LinuxSoft.cz. Me osobne staci misto IDE Emacs, ale to je trochu narocnejsi editor pro zacatecniky.
Jednoduche programky ktere pouzivaji jen iostream.h
staci jen (podle me) prekompilovat linuxovym GCC.
KDE zere moc pametiKde's to vzal?
Podle tebe ne? Mozna kdyz mas 1GB RAMky tak to nepoznas, ale ja se svejma 256 MB ano. Fluxbox mi zcela staci, ma vse co potrebuju, KDE se mi sice libi, pekne pro oko, moc hezke, ale IMHO moc komplexni. Me ta lista dole vyslovene prekazi, stejne jako ikony na plose, a stovky dalsich veci navic pameti sezere dost. I kdyz komplexni veci mam rad, pouzivam naprikald Emacs radeji nez Vim tak tady ne, KDE je pro me zbytecne komplexni. BTW nedokazu pochopit jak to muze neaky geek pouzivat (treba spoustet programy pres K-Menu), ale budiz.KDE zere moc pametiKde's to vzal?
Zkus Anjuta je to postaveny ba GTK a je to celkem sikovny. Zatim v tom nemam problemy ale vetsinou delam ve VIMu
README
, INSTALL
, AUTHORS
, LICENCE
atd. Dokumentaci (mozna i ceskou) k programovani v Unixu najdes na webu, ja konkretne vim jen o Uvod do programovani pod OS UNIX.
README
, INSTALL
, AUTHORS
, LICENCE
atd. Dokumentaci (mozna i ceskou) k programovani v Unixu najdes na webu, ja konkretne vim jen o Uvod do programovani pod OS UNIX.
Takže se stačí naučit vytvářet configure.in a Makefile.am. Je lepší se to fakt naučit, IDE to za vás nikdy neudělá - určitě ne pořádně.
Tiskni
Sdílej: