abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:44 | IT novinky

    Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:33 | IT novinky

    Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Nová verze

    Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:22 | Pozvánky

    Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.

    jose17 | Komentářů: 0
    včera 04:44 | IT novinky

    Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    19.5. 23:22 | Zajímavý software

    Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    19.5. 22:22 | Zajímavý software

    V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.5. 13:11 | Zajímavý článek

    Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (62%)
     (23%)
     (8%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (6%)
    Celkem 52 hlasů
     Komentářů: 5, poslední včera 20:57
    Rozcestník

    Vložit další komentář
    27.1.2006 19:48 jarda | skóre: 22 | blog: nadoraz | Chomutov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Jestli máš tolik odfáráno abys mohl hodnotit tak to beru. Vlastní patelky by mi taky bodly, co pamatuji tak jsem se musel vždycky dělit.
    Připíjím na krásu našich koní a rychlost našich žen.
    JiK avatar 27.1.2006 20:38 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    System, ktery podporuje mene schopne na ukor tech schopnych si kope hrob, protoze se logicky bude zvysovat pocet tech, co jsou systemem podporovani, tedy linych a neuspesnych.

    Misto abychom podporovali schopne, tak aby ti mene uspesni nezavideli, ale sami se snazili 'vysvihnout se', zabezpecit rodinu a prozit si uspech, slavu, mit vlastni dum a auto, nebyt na nikom zavisly - zkratka prozit si svuj 'Americky sen'...

    Luk avatar 27.1.2006 21:17 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Přesně tak, ti schopnější budou odíráni do krve, aby to všechno uživili.

    Děsné je třeba to, jak se někdo vyjádří, že "ta tisícovka je k ničemu, nekoupí se za to ani školní aktovka". Školní aktovka se dá pořídit za mnohem méně, stejně tak za další potřeby (třeba pastelky) lze utratit menší peníze, než jak se obvykle děje. Jenže to by lidé nesměli koukat, co dětem kupují sousedi, a snažit se je trumfnout. To jsou ty řeči: "Přece jim nemůžu koupit ty laciné věci, co by si o nás lidé pomysleli."

    Co by si pomysleli? To je jejich problém. Nevadí mi, když lidé zbytečně utrácejí jen proto, aby se před někým předvedli. Ale vadí mi, když kvůli takovému utrácení požadují cizí peníze.

    Znám lidi, kteří si vystačí s mnohem méně penězi, než ti největší křiklouni. A přesto si nestěžují, nechtějí víc ze státní kasy. Jejich finanční nouze se navenek projevuje prakticky jen tak, že jezdí letitým autem, nebo žádné nemají. Důležité věci dokáží zajistit vždycky, byť třeba nakupují po bazarech nebo na inzeráty. Takových lidí si vážím mnohem víc, než těch, kdo si neodpustí dovolenou na Mallorce, a když jdou jejich děti do školy, domáhají se peněz na pomůcky pro ně.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    27.1.2006 23:40 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Ja na tom vidim pozitivni jednu vec. Ten co vydela ma vzdy sanci spadnout do stedre socialni periny a nechat stat aby mu alespon zcasti vratil zpet, co do nej nastrkal. Ze to neni pro stat rentabilni? To nikdo netvrdi. Musite to videt pozitivne. Do 40 makam a potom je ze mne bohaty chudak s nicotnymi prijmy a narokem na socialni davku. No neni to ceske? :-/
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    28.1.2006 00:28 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Nebyl bych takový nacionalista, myslím, že je to evropské :-/
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    28.1.2006 00:36 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Ale uprimne, v nasem oboru to po ctyricitce vydrzi malokdo. Jo, to u pravniku je to jina. Obcas uplne presne nevim, kde je ta spravna hranice. Prispivat nekomu na pastelky je kravina, nechat chudaka zmrznout taky. Kritizovat EU je v mode, ale koho jineho vlastne muzeme kritizovat. Rusko, USA, Cinu? Ne fakt, je tezke se v tom zorientovat.
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    28.1.2006 01:21 .li | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    S tímhle se ztotožňuji, až na výjimky platí a vždy platilo bez ohledu na politický systém, že bezdomovec si svůj americký sen nikdy neprožije, protože dřív umrzne a bohatý člověk si na svou sedmou plazmovou televizi vydělá v podstatě jenom tím faktem, že jich má už šest, má dost peněz a může všechno. Ale pastelky teda jsou blbost... :-))
    28.1.2006 09:00 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    BTW. Ještě hůř děti. Znal jsem paní, která se naučila španělsky v koncentráku (ne vyhlazovacím, pochopitelně). Našla tam slovník a učila se. Jde to, ale těžko a je to záležitost hodně vyjimečných.
    Jistě, nakonec i dítě žijící ve vybydlené garsonce s deseti sourozenci se může naučit leccos. Ale v teplíčku pokoje u vlastního počítače s vzdělaným rodičem jako rádcem to jde přeci jenom líp.
    28.1.2006 12:50 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Naštěstí funguje i opačný mechanismus, který to částečně zmírňuje: to druhé dítě má většinou podstatně menší motivaci.
    28.1.2006 14:05 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    To je také fakt. Asi je tam větší rozptyl. Buď úplný pád a nebo hodně dobré.
    28.1.2006 14:05 raistlin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Demotivaci a naštěstí bych vedle sebe do jedné věty tedy nedal.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.