abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Komunita

    Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (24%)
     (22%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (4%)
     (4%)
     (33%)
    Celkem 49 hlasů
     Komentářů: 9, poslední dnes 15:56
    Rozcestník

    .

    27.1.2006 19:37 | IT | poslední úprava: 5.6.2006 19:20

    .        

    Hodnocení: 38 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    27.1.2006 19:48 jarda | skóre: 22 | blog: nadoraz | Chomutov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Jestli máš tolik odfáráno abys mohl hodnotit tak to beru. Vlastní patelky by mi taky bodly, co pamatuji tak jsem se musel vždycky dělit.
    Připíjím na krásu našich koní a rychlost našich žen.
    JiK avatar 27.1.2006 20:38 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    System, ktery podporuje mene schopne na ukor tech schopnych si kope hrob, protoze se logicky bude zvysovat pocet tech, co jsou systemem podporovani, tedy linych a neuspesnych.

    Misto abychom podporovali schopne, tak aby ti mene uspesni nezavideli, ale sami se snazili 'vysvihnout se', zabezpecit rodinu a prozit si uspech, slavu, mit vlastni dum a auto, nebyt na nikom zavisly - zkratka prozit si svuj 'Americky sen'...

    Luk avatar 27.1.2006 21:17 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Přesně tak, ti schopnější budou odíráni do krve, aby to všechno uživili.

    Děsné je třeba to, jak se někdo vyjádří, že "ta tisícovka je k ničemu, nekoupí se za to ani školní aktovka". Školní aktovka se dá pořídit za mnohem méně, stejně tak za další potřeby (třeba pastelky) lze utratit menší peníze, než jak se obvykle děje. Jenže to by lidé nesměli koukat, co dětem kupují sousedi, a snažit se je trumfnout. To jsou ty řeči: "Přece jim nemůžu koupit ty laciné věci, co by si o nás lidé pomysleli."

    Co by si pomysleli? To je jejich problém. Nevadí mi, když lidé zbytečně utrácejí jen proto, aby se před někým předvedli. Ale vadí mi, když kvůli takovému utrácení požadují cizí peníze.

    Znám lidi, kteří si vystačí s mnohem méně penězi, než ti největší křiklouni. A přesto si nestěžují, nechtějí víc ze státní kasy. Jejich finanční nouze se navenek projevuje prakticky jen tak, že jezdí letitým autem, nebo žádné nemají. Důležité věci dokáží zajistit vždycky, byť třeba nakupují po bazarech nebo na inzeráty. Takových lidí si vážím mnohem víc, než těch, kdo si neodpustí dovolenou na Mallorce, a když jdou jejich děti do školy, domáhají se peněz na pomůcky pro ně.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    27.1.2006 23:40 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Ja na tom vidim pozitivni jednu vec. Ten co vydela ma vzdy sanci spadnout do stedre socialni periny a nechat stat aby mu alespon zcasti vratil zpet, co do nej nastrkal. Ze to neni pro stat rentabilni? To nikdo netvrdi. Musite to videt pozitivne. Do 40 makam a potom je ze mne bohaty chudak s nicotnymi prijmy a narokem na socialni davku. No neni to ceske? :-/
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    28.1.2006 00:28 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Nebyl bych takový nacionalista, myslím, že je to evropské :-/
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    28.1.2006 00:36 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Ale uprimne, v nasem oboru to po ctyricitce vydrzi malokdo. Jo, to u pravniku je to jina. Obcas uplne presne nevim, kde je ta spravna hranice. Prispivat nekomu na pastelky je kravina, nechat chudaka zmrznout taky. Kritizovat EU je v mode, ale koho jineho vlastne muzeme kritizovat. Rusko, USA, Cinu? Ne fakt, je tezke se v tom zorientovat.
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    28.1.2006 01:21 .li | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    S tímhle se ztotožňuji, až na výjimky platí a vždy platilo bez ohledu na politický systém, že bezdomovec si svůj americký sen nikdy neprožije, protože dřív umrzne a bohatý člověk si na svou sedmou plazmovou televizi vydělá v podstatě jenom tím faktem, že jich má už šest, má dost peněz a může všechno. Ale pastelky teda jsou blbost... :-))
    28.1.2006 09:00 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    BTW. Ještě hůř děti. Znal jsem paní, která se naučila španělsky v koncentráku (ne vyhlazovacím, pochopitelně). Našla tam slovník a učila se. Jde to, ale těžko a je to záležitost hodně vyjimečných.
    Jistě, nakonec i dítě žijící ve vybydlené garsonce s deseti sourozenci se může naučit leccos. Ale v teplíčku pokoje u vlastního počítače s vzdělaným rodičem jako rádcem to jde přeci jenom líp.
    28.1.2006 12:50 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Naštěstí funguje i opačný mechanismus, který to částečně zmírňuje: to druhé dítě má většinou podstatně menší motivaci.
    28.1.2006 14:05 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    To je také fakt. Asi je tam větší rozptyl. Buď úplný pád a nebo hodně dobré.
    28.1.2006 14:05 raistlin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já chci taky pastelky
    Demotivaci a naštěstí bych vedle sebe do jedné věty tedy nedal.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.