V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
for i in `find .` do tu aplikujes tie prikazy na subory done
find a jeho parametry | while read prom; do echo "tady si delej co chces s $prom" done
find ... -print0 | xargs -0 necoPokud je potřeba dělat nějaké složitější akce, tak si napiš skript, který tu akci udělá na souborech, které se mu předají jako parametr a timhle to pak spust.
find www/ -type f -perm 600 -exec 'chmod -c 755 {}' \;
Projeď adresář www a na všechny soubory co mají právo čtení a zápisu pouze pro vlastníka aplikuj příkaz chmod s následujícími parametry.
Jinak poradím jen jedno. Hledej šmudlo a koukni se taky na http://cs.wikibooks.org/wiki/Linux
-exec
. Nicméně si napsat vlastní script, který ale nebude pracovat s jedním souborem, ale pomocí shift
(nebo for i; do ...; done
) postupně zpracuje všechny parametry a použít ... -print0 | xargs -0 ...
taky není vůbec špatný nápad (nicméně o chlup pomalejší než find | while read; do ... done
). Nicméně pokud jde fakt o rychlost, tak bych použil třeba perl
a File::Find
.
P.S.: Debilky jako Azurit, kteří jen tak plácnou úplnou kravinu a pak to omlouvají tím, že to byl jen takový návrh radši vůbec nečti. To je vidět na první pohled, že pár miliónů souborů vživotě nespracovával a o fungování for i in `find`
ví méně než nic (původně hovno).
find
má od nějaké verze možnost za -exec
místo \;
napsat +
a to se pak chová jako -print0 | xargs -0
RE R.S.: To je sice pekny, ale kdyby tu meli odpovidat jenom naprosty odbornici, tak bych se dockal odpovedi na svuj dotaz tak za 5 let...Ničím nepodložená spekulace.
nemuzu soudit jestli to je debilek nebo neni, ale aspon se snazil...Ne, nesnažil se. Jen tak plácnul první blobost co ho napadla. Kdyby ti poradil
rm -rf /
, tak budeš patrně taky šťastnej jak blecha.
# bash_find cesta action ... # bude volat action ... soubor shopt -s nullglob shopt -s dotglob function bash_find { local item local path="$1" shift if test -d "$path" ; then for item in "$path/"* ; do bash_find "$item" "$@" done else "$@" "$path" fi }
Tiskni
Sdílej: