Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
for i in `find .` do tu aplikujes tie prikazy na subory done
find a jeho parametry | while read prom; do echo "tady si delej co chces s $prom" done
find ... -print0 | xargs -0 necoPokud je potřeba dělat nějaké složitější akce, tak si napiš skript, který tu akci udělá na souborech, které se mu předají jako parametr a timhle to pak spust.
find www/ -type f -perm 600 -exec 'chmod -c 755 {}' \;
Projeď adresář www a na všechny soubory co mají právo čtení a zápisu pouze pro vlastníka aplikuj příkaz chmod s následujícími parametry.
Jinak poradím jen jedno. Hledej šmudlo a koukni se taky na http://cs.wikibooks.org/wiki/Linux
-exec
. Nicméně si napsat vlastní script, který ale nebude pracovat s jedním souborem, ale pomocí shift
(nebo for i; do ...; done
) postupně zpracuje všechny parametry a použít ... -print0 | xargs -0 ...
taky není vůbec špatný nápad (nicméně o chlup pomalejší než find | while read; do ... done
). Nicméně pokud jde fakt o rychlost, tak bych použil třeba perl
a File::Find
.
P.S.: Debilky jako Azurit, kteří jen tak plácnou úplnou kravinu a pak to omlouvají tím, že to byl jen takový návrh radši vůbec nečti. To je vidět na první pohled, že pár miliónů souborů vživotě nespracovával a o fungování for i in `find`
ví méně než nic (původně hovno).
find
má od nějaké verze možnost za -exec
místo \;
napsat +
a to se pak chová jako -print0 | xargs -0
RE R.S.: To je sice pekny, ale kdyby tu meli odpovidat jenom naprosty odbornici, tak bych se dockal odpovedi na svuj dotaz tak za 5 let...Ničím nepodložená spekulace.
nemuzu soudit jestli to je debilek nebo neni, ale aspon se snazil...Ne, nesnažil se. Jen tak plácnul první blobost co ho napadla. Kdyby ti poradil
rm -rf /
, tak budeš patrně taky šťastnej jak blecha.
# bash_find cesta action ... # bude volat action ... soubor shopt -s nullglob shopt -s dotglob function bash_find { local item local path="$1" shift if test -d "$path" ; then for item in "$path/"* ; do bash_find "$item" "$@" done else "$@" "$path" fi }
Tiskni
Sdílej: