Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
Konference LinuxDays 2023 proběhne již tento víkend 7. a 8. října v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů.
Netflix v pátek 29. září odeslal poslední film na DVD (YouTube). Společnost dnes známá jako streamovací služba začala před 25 lety jako půjčovna filmů na DVD. Zákazník si DVD objednal na webových stránkách, odesláno mu ale bylo klasickou poštou. Po zhlédnutí jej vložil do obálky a poslal zpět.
Řešení dotazu:
for i in `find .` do tu aplikujes tie prikazy na subory done
find a jeho parametry | while read prom; do echo "tady si delej co chces s $prom" done
find ... -print0 | xargs -0 necoPokud je potřeba dělat nějaké složitější akce, tak si napiš skript, který tu akci udělá na souborech, které se mu předají jako parametr a timhle to pak spust.
find www/ -type f -perm 600 -exec 'chmod -c 755 {}' \;
Projeď adresář www a na všechny soubory co mají právo čtení a zápisu pouze pro vlastníka aplikuj příkaz chmod s následujícími parametry.
Jinak poradím jen jedno. Hledej šmudlo a koukni se taky na http://cs.wikibooks.org/wiki/Linux
-exec
. Nicméně si napsat vlastní script, který ale nebude pracovat s jedním souborem, ale pomocí shift
(nebo for i; do ...; done
) postupně zpracuje všechny parametry a použít ... -print0 | xargs -0 ...
taky není vůbec špatný nápad (nicméně o chlup pomalejší než find | while read; do ... done
). Nicméně pokud jde fakt o rychlost, tak bych použil třeba perl
a File::Find
.
P.S.: Debilky jako Azurit, kteří jen tak plácnou úplnou kravinu a pak to omlouvají tím, že to byl jen takový návrh radši vůbec nečti. To je vidět na první pohled, že pár miliónů souborů vživotě nespracovával a o fungování for i in `find`
ví méně než nic (původně hovno).
find
má od nějaké verze možnost za -exec
místo \;
napsat +
a to se pak chová jako -print0 | xargs -0
RE R.S.: To je sice pekny, ale kdyby tu meli odpovidat jenom naprosty odbornici, tak bych se dockal odpovedi na svuj dotaz tak za 5 let...Ničím nepodložená spekulace.
nemuzu soudit jestli to je debilek nebo neni, ale aspon se snazil...Ne, nesnažil se. Jen tak plácnul první blobost co ho napadla. Kdyby ti poradil
rm -rf /
, tak budeš patrně taky šťastnej jak blecha.
# bash_find cesta action ... # bude volat action ... soubor shopt -s nullglob shopt -s dotglob function bash_find { local item local path="$1" shift if test -d "$path" ; then for item in "$path/"* ; do bash_find "$item" "$@" done else "$@" "$path" fi }
Tiskni
Sdílej: