abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 759 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    27.4.2006 12:15 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Na stredni jsme jednomu klukovi rikali Stoupa? Neznas ho? Nebo uz jsi ho vystrelil sutrometem?

    Na lidi jako JiK a spol. jde aplikovat "podle sebe soudim tebe". Tedy stane-li se neco, premysli kdy by neco takoveho udelali oni, a pak si mysli ze proto tu bylo udelano, jine reseni je nenapadne, jen to, jim blizke, a jimi pochopitelne.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    27.4.2006 17:06 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    No, pravda je že JiK je poněkud hysterický fanatik, ale v tomto případě se ho musím trochu zastat: Vzájemné napadání a vraždění bylo vždy pro komunisty typické.

    Přesto mi to přijde trochu paranoidní a dle principu Occamovy břitvy se IMHO bude spíše jednak o partičku skinheadů. Nejspíš asi čekali zda kolem nepůjde "černej" nebo "žlutej" a v nouzi holt nepohrdli ani "rudým".
    27.4.2006 20:51 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    souhlas, psal jsem to jinde, ze to byla parta slabochu, ktera by za jinym casu natloukla nekomu jinemu. O to horsi ale je jejich cin schvalovat.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    27.4.2006 12:19 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    zde je veta JiKa: na fotce vypada nezranen a svezi

    Ja jsem videl uplne jinou fotku, na ktere je opravdu pomlacen. JiK proste bud umyslne lze, nebo nevi ze ke clanku se da pouzit i neaktualni stara fotka. Co si pak mam o nem myslet?
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    JiK avatar 27.4.2006 13:39 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Kdyz se podivas, kdy jsem ten prizpevek napsal, pochopis, ze tam byla starsi fotka. Nicmene s popiskem: "Napadeny Poslanec Dolejs". proto mne to trohu prekvapilo. Mimochodem, nekdo nekde napsal, ze soudruh byl drobatko ozraly, a proto ten utok ohlasil az za den a pul pote, co se to stalo. Nepripadne Ti to trochu podezdrele? Ani trosku Te nezajima, proc to soudruh neohlasil? Ani on, ani jeho lekar, ani pripadna sanitka ci lekari z pohotovosti? U normalnich lidi se opravdu s ohlasenim napadeni neceka den a pul, aby policie nahodnou nenasla pripadne pachatele....

    Jinak, abych to trochu odlehcil, uz se vyjasnilo, kdo mu dal nabudku, jak jsem ocekaval, byla to klasicka bitka mezi soudruhy, jeden z nich Dolejsovi (a nejen jemu) verejne vyhrozoval: Volte mě, jinak dostanete přes držku!
    27.4.2006 12:27 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Pokud se nevyloučí všechny možnosti, pak podezření trvá. Konečně, že si někdo něco objednal už v dějinách bylo mnohokrát. Naposled takový mediálně zajímavý případ byl, když muslimští mudžahedinové podnikli útok na tržiště v v Sarajevu plném muslimů, a potom se dovolávali soucitu světové veřejnosti. Tam bylo i dost mtvých. A svět tvrdě naletěl.

    Nebyla to jen jedna oteklá tvář poslance. Navíc jsem nikde nevyjádřil souhlas s tím, že soudruh Dolejš přes hubu dostal. Ale to už je jiná. Konečně sám jste řekl, že mě nemáte rád. Přiznám se že člověk, co volí, nebo hodlá volit komunisty, mě rád mít nemusí a klidně si mě může bloknout. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    Heron avatar 27.4.2006 12:29 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    V této zemi je každý týden zmláceno několik lidí. Některé dokonce zmlátí policajti (viz CzechTek) a je to podle zákona přiměřené.

    Na tomhle případu mi nejvíc vadí to, že k vůli jednomu člověku přijímá směnovna jakési prohlášení. To ode dneška bude sněmovna přijímat prohlášení pro každého člověka, který je v této zemi zbit?
    JiK avatar 27.4.2006 13:07 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Na tomhle případu mi nejvíc vadí to, že k vůli jednomu člověku přijímá směnovna jakési prohlášení. To ode dneška bude sněmovna přijímat prohlášení pro každého člověka, který je v této zemi zbit?
    Ne, jen u tech s rudou knizkou v kapse. Kdyby zmlatili Tebe nebo mne, nikdo nic prijimat nebude. Soudruzi jsou (a vzdycky byli) neco vic jak normalni lidi...uvedom si jak se lisi chovani policie k neonacistum a ke komunistum. Ja bych obe particky poslal na stejnou celu.
    Filip Dominec avatar 27.4.2006 19:03 Filip Dominec | skóre: 10 | blog: GetTheTrueFacts
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Například já, kdybych se důkladně pokusil vniknout mezi poslance do poslanecké sněmovny, bych byl patrně ochrankou nakonec také potlučen a ještě bych s tím měl oplétačky.

    Jaktože komunisty, jako členy zakázaného, radikálního a demokracii ohrožujícího hnutí pustí do poslanecké sněmovny, když tam zasedají opravdoví poslanci? Někde je chyba... :/
    Dalibor Smolík avatar 27.4.2006 13:42 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Jaký případ? Stejně si myslím, že šel od někud z oslavy narozenin (dle TV Prima) a s někým se popral a udělal z toho politickou kauzu :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    28.4.2006 08:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Tak teď jsem viděl fotku, která je IMHO nová - zatím ještě jsem si jí nikde v žádném článku nevšiml. Totálně potlučený Dolejš, umazaný od krve, žádné ošetření.

    Viz http://1.im.cz/n/photo//07/12/94yrquf-top2sirka.jpg

    A připadá mi zvláštní tohle: Dolejš oznámil útok na policii tak pozdě prý proto, že mu šlo především o své zdraví (tvrdil v článku na iDNES). A přesto se však nechal vyfotografovat ještě v takovém stavu. Nejprve myslel na to, jak celou věc zúročit, potom teprve šel k doktorovi (ačkoliv domů prý sotva dolezl) a až o dalších x hodin později to oznámil policii.
    JiK avatar 28.4.2006 08:46 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Za takove poznamky bys mel skoncit v Gulagu! :-)

    Ono by asi nebylo ani nadvakrat vhodne, kdyby policie trebas omylem ci zazrakem dopadla ty pachatele, mohlo by to vnest do udalosti ponekud jine svetlo...a takhle pred volbama... :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.