abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica

    5.5.2006 11:22 Robo
    Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Přečteno: 128×
    Zdravim Vas.

    Chcem si skusit komercny soft. HoneyCalc. Stiahol som si ho aj nainstaloval v pohode. Ale po spusteni mi vypisuje ze nevie najst kniznicu "libkrb5.so.3". Nevie mi niekto poradit, ako by som ju nainstaloval, z ktoreho ebuildu?

    Dakujem.

    Odpovědi

    5.5.2006 11:29 Lukas Lipavsky | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    nevim jiste, ted zrovna u gentoo nejsem, ale odhadem by to mohl byt 'mit-krb5' (nebo heimdal, pokud nemas rad mit-krb5)
    5.5.2006 11:40 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Skusim heimdal, lebo mit-krb5 mi nechce skompilovat. Dik
    David Watzke avatar 5.5.2006 22:32 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    A proč nám proboha neřekneš podrobnosti o kompilaci mit-krb5?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    5.5.2006 11:53 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Ked som si nainstaloval heimdal, tak to nepomohlo. Nevedel by mi niekto tu kniznicu zaslat? Mam system skompilovany pre pentium-m, ale pasovalo by asi aj pre pentium3.

    mail: robitech kyslarybka zoznam bodka sk.

    Dakujem.
    5.5.2006 12:26 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    # esearch krb
    
    [ Results for search key : krb ]
    [ Applications found : 3 ]
    
    *  app-crypt/kth-krb
          Latest version available: 1.2.2-r2
          Latest version installed: [ Not Installed ]
          Size of downloaded files: 1,832 kB
          Homepage:    http://www.pdc.kth.se/kth-krb/
          Description: Kerberos 4 implementation from KTH
          License:     as-is
    
    *  app-crypt/mit-krb5
          Latest version available: 1.4.3
          Latest version installed: [ Not Installed ]
          Size of downloaded files: 7,120 kB
          Homepage:    http://web.mit.edu/kerberos/www/
          Description: MIT Kerberos V
          License:     as-is
    
    *  sys-auth/pam_krb5
          Latest version available: 1.0-r1
          Latest version installed: [ Not Installed ]
          Size of downloaded files: 12 kB
          Homepage:    http://www.fcusack.com/
          Description: Pam module for MIT Kerberos V
          License:     BSD GPL-2 as-is
    
    Mozno niektory z tychto.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    5.5.2006 19:59 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Emergnul som vsetko okrem mit-krb5, to mi nechce skompilovat, ale aj tak mi chyba ta kniznica.
    5.5.2006 22:27 neal_cz | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Neklamná známka toho, že vytoužená knihovna je právě v tomto balíku ;)
    5.5.2006 22:38 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Ve fedoře 5 se používá MIT Kerberos a ta knihovna je součástí krb5-libs, takže asi nezbude nic jiného než si ten MIT Kerberos přeložit...
    [22:34:03]-[~]-
    [tsunami@vodik]$ ls -la /usr/lib/libkrb5.so.3
    lrwxrwxrwx 1 root root 14 bře 31 16:03 /usr/lib/libkrb5.so.3 -> libkrb5.so.3.2
    
    [22:34:08]-[~]-
    [tsunami@vodik]$ rpm -qf  /usr/lib/libkrb5.so.3
    krb5-libs-1.4.3-4.1
    
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    6.5.2006 10:38 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    to mi nechce skompilovat

    Divne, moje Gentoo ziadnu vlastnu volu nema.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    6.5.2006 11:23 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Uz som si to zkopcil z nejakeho RPM, ide to. Asi musim dat emerge -e world aby sa to dalo zkompilovat.
    6.5.2006 11:30 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Nevím, zda taková "hrr" akce k něčemu bude. V gentoo bugzile je několik otevřených bugreportů o chybě při kompilaci balíku mit-krb5. Vaše přesná chyba je ... ??
    6.5.2006 11:34 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    David Watzke avatar 6.5.2006 11:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Nechápu, co ty lidi vede k tomu, při sebemenší potíži remergovat world. Kdo jim tohle natloukl do hlavy :-(
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    6.5.2006 11:43 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    threads.c: In function `krb5int_pthread_loaded':

    threads.c:145: error: `pthread_mutexattr_setrobust_np' undeclared (first use in this function)

    threads.c:145: error: (Each undeclared identifier is reported only once

    threads.c:145: error: for each function it appears in.)

    make[2]: *** [threads.so] Error 1

    make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/mit-krb5-1.4.3/work/krb5-1.4.3/src/util/support'

    make[1]: *** [all-recurse] Error 1

    make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/mit-krb5-1.4.3/work/krb5-1.4.3/src/util'

    make: *** [all-recurse] Error 1

    !!! ERROR: app-crypt/mit-krb5-1.4.3 failed.

    Call stack:

    ebuild.sh, line 1525: Called dyn_compile

    ebuild.sh, line 928: Called src_compile

    mit-krb5-1.4.3.ebuild, line 53: Called die
    David Watzke avatar 6.5.2006 11:45 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Zdá se, že tohle je tvůj vysněný bug a že je to tam vyřešený (je tam patch) ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    6.5.2006 11:52 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Dakujem, este som nic takeho nerobil, neviete mi poradit ako to spravit?
    David Watzke avatar 6.5.2006 11:58 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Kliknul sis alespoň na ten bug? :-( Píšu ti, že tam je patch.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    6.5.2006 12:00 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Ano klikol som, su tam 4 polozky, ale neviem co stym, nikdy som take nieco este nerobil.
    David Watzke avatar 6.5.2006 12:04 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Tady je přímo ten patch, do overlaye si zkopíruješ novej ebuild, do podadresáře files hodíš ten patch, nazveš ho třeba banana.patch a pak do fuknce src_unpack() v tom ebuildu přidáš řádek:
    epatch ${FILESDIR}/banana.patch
    ;-) pak to digestneš:
    ebuild mit-krb5-1.4.3.ebuild digest
    a emergneš... pokud nevíš jak na overlay, viz Gentoo-wiki.com.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 6.5.2006 12:05 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    s/fuknce/funkce/g
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    6.5.2006 12:36 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Diky moc, trochu komplikovane, ale podarilo sa.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 6.5.2006 12:08 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Prasečí jednorázové řešení je dát emerge, po rozbalení zdrojáku ^Z, aplikovat patch ručně do work adresáře a fg :-)
    David Watzke avatar 6.5.2006 12:09 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviem co mam emergnut, chyba mi jedna kniznica
    Jasně, nebo to spíš unpackovat ebuildem.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.