abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 564 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    11.6.2008 20:58 Marex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    zvracim! (tem bystrejsim, co to zvladli docist az za vykricnik gratuluji a jsem zvedav, kolik jich je :-) )
    lmanik avatar 11.6.2008 21:14 lmanik | skóre: 11 | Vracov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    - 1
    A komu to cpes?
    11.6.2008 23:50 Marex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Taky mam pocit, ze jich zde moc nebude, ale zas tak cerne bych to nevidel :-)
    12.6.2008 01:28 laco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Když vezmu, kolik knih o Ubuntu se na netu válí v angličtině, tak je dobře, že vyšlo zase něco v češtině.
    Pavel Půlpán avatar 11.6.2008 21:20 Pavel Půlpán | skóre: 22 | Trutnov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Nemáš chlastat tu kořalku, když se ti z ní zvedá kufr... ;-)
    An infinite number of monkeys typing into GNU Emacs would never make a good program.
    Jendа avatar 11.6.2008 22:29 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    11.6.2008 23:18 slush | skóre: 9 | blog: slushuv_koutek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Me to prijde napsany hezky a prehledne i pro uplny lamy (to je dulezity, ostatne duvod, proc sveho casu byla Mandriva v CR velmi rozsirena - mela jako jedina prehlednou prirucku), ale mohlo by to byt kratsi. Takovych 150 stranek by se cetlo mozna svizneji a poutaveji, nez zbytecne rozebirat kazde tlacitko.
    12.6.2008 01:12 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Mandriva stále je v ČR velmi rozšířená. To, že uživatelé nehlasují ve zdejší anketě, není moc směrodatné - jen roční prodeje Mandrivy koncovým uživatelům (tedy dobrovolný nákup uživatelem) převyšují počet hlasujících ve zdejší anketě. Už několikrát jsem na to u té ankety upozorňoval.

    Co se týče "rozebírání všech tlačítek", tak to holt lamy chtějí a nedá se s tím nic dělat. Občas taky nechápu, když popisuju v knížce jasný věci, ale pochopím to v momentě, kdy mi lama napíše, že přesně tohle jí pomohlo. Prostě je to tak a proto to tam je - kniha je určena pro lamy.
    12.6.2008 01:34 laco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Bibri napsal: "Mandriva stále je v ČR velmi rozšířená..."

    Ten příspěvek přesto zavání ústupem Mandrivy z dřívějších lepších pozic... A pokud už i bibri píše o Ubuntu, tak...
    12.6.2008 08:08 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    ...zanedlouho bude muset i o openSUSE. :-)
    OndraZX avatar 12.6.2008 09:11 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Nefandi si :-), myslis tu distribuci, ktera je uz nekolik let za svym zenitem?
    Pavel Půlpán avatar 12.6.2008 09:19 Pavel Půlpán | skóre: 22 | Trutnov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ach jo... :-D
    An infinite number of monkeys typing into GNU Emacs would never make a good program.
    12.6.2008 09:20 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Nové verze v uplynulých letech představují velké zlepšení, mají profesionálně dotažený vzhled až do detailů a konfigurační nástroje, které nemusí tolik suplovat různé tyhlety kížečky, wiki a dotazy na forech. Každá distribuce má něco, a detailní diskusi není čas, ale potenciál má openSUSE obrovský. Lidi jako vy se posmívali před 5 lety, když jsem tvrdil o potenciálu Firefoxu, stejně jako před 3 lety o Ubuntu. Nyní jim mizí úsměv na rtech a jsem zvědav, až si za pár let povíme, že jsem měl opět pravdu.
    OndraZX avatar 12.6.2008 10:13 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Bla, bla, bla - to jsou jen marketingove kecy.

    Muj nazor je, ze openSuse je opravdu za zenitem. Co myslis tim profesionalne dotazenym vzhledem? To ze na prvni pohled je openSuse opravdu velmi pekne, do te doby, nez najedete do nizsich urovni menu, kde objevite "fialovy" hnus v podobe nesourodych ikon duplicitnich aplikaci pro jednu vec? Mas na mysli skvely konfiguracni nastroj Yast, ktery vyvojari "pohrbili" kolem roku 2002-4 prechodem na verzi 2, ktery je napsany takovym zpusobem, ze pri startu nacita nastaveni vsech modulu a zobrazeni jednoho okna s nekolikati ikonami trva celou vecnost - to same i ulozeni zmenene konfigurace. Mas na mysli ten "bordel", ktery je v napr. /etc? Mas na mysli neschopnost nainstalovat a rozumne provozovat openSuse v opravdu minimalnim textovem rezimu?.

    Ja jsem pouzival openSuse od roku 2001 cca 6 let. To bylo v dobe, kdy pro Linux neexistoval rozumny webovy prohlizec (Mozilla byla ve vyvoji) za tu dobu jsem si snad mohl udelat obrazek o vyvoji Linuxovych distribuci. Ano openSuse byla ve sve dobe jedna z nejlepsich distribuci, ale prisly jine - Gento, Mandrake - kde dnes jsou. Vsichni nadavaji na Ubuntu - v cem je Ubuntu jine, a proc je tak uspesne? Protoze je jednoduche, protoze funguje hned po instalaci (a proto nejaky Yast je zbytecny), protoze jedna cinnost = jedna aplikace, protoze si vytvorila komunitu, protoze to "umi prodat". Ale verim tomu, ze prijde jina distribuce, ktera bude lepsi a prinese zasa neco jineho a my na Ubuntu zapomeneme.

    Jeste jednou - proc dnes Ubuntu je tak uspesne? 1 - lidi jsou blbi, 2 - je jine, a pokud je jine tak v cem. A ja myslim, ze vyvojari jinych distribuci to pochopili a rozdil mezi distribucemi se v soucasne dobe zase zmensuje. Ja pamatuji dobu (a neni to tak davno) co po instalaci Linuxu jsem minimalne jeden den stravil "doladovanim" (fonty, vzhled, kodeky, jine nastaveni) a nejvetsi prinos Ubuntu byl ten, ze toto odstranilo - po instalaci mate ihned pouzitelny system. Kdyz k tomu prihodim rozumne vydavani novych verzi prolozenych LTS, tak se uspechu teto distribuce neni co divit.

    Ale jak pisu, pred 3 lety bylo nahore openSuse, dnes je to Ubuntu, za rok to muze byt uplne nekdo jiny. Ale ten "jiny" musi prinest neco vice - a to "vice" zrovna u openSuse nevidim - proto tvuj komentar oznacuji jako marketingove kecy.

    Ja vim ze tento prispevek vypada zas jak vyplod "ubuntackeho urvance" ale ja fakt nemuzu za to, ze tato rozsirena distribuce je u nekterych jak "rudy hadr pred ocima" Ja jen chci PT sdelit, ze aby platily ty jeho kecy, tak by openSuse muselo vypadat trochu jinak.
    , až si za pár let povíme, že jsem měl opět pravdu.
    Ja vim, ze jsi "pan chytry", ale - edit: ja to radeji smazal
    12.6.2008 10:59 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ano, myslím tu distribuci, o kterou podle Google Trends roste již několik let zájem. Zájem o většinu ostatních naopak klesá nebo stagnuje. Problémy openSUSE jako je pomalost nebo roztahaná nesjednocená fora a wiki se již stávají minulostí, přívětivost pro nové uživatele je skvělá díky nastavovacím nástrojům a průvodcům, KDE není na katastrofální 10. koleji jako v Kubuntu (navíc je déle podporované) atd. Na openSUSE se dobře dívá. Lze jej bezproblémů a snadno nainstalovat z DVD včetně lokalizace, na to si Ubuntu ani neškrtne.
    12.6.2008 12:39 gjgjhhhfh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    OpenSUSE je dilem Novellu a tim je u normalne uvazujicich lidi odepsany, protoze ten komu nevadi aktivity Novellu, ten muze klidne zustat u Windows.
    12.6.2008 12:57 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    1) A když Windows nechce? 2) To si myslíte vy, že jste normálně uvažující. Rozhoduje a rozhodne realita, jaký produkt bude nakonec úspěšný.
    OndraZX avatar 12.6.2008 18:55 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ano, myslím tu distribuci, o kterou podle Google Trends roste již několik let zájem. Zájem o většinu ostatních naopak klesá nebo stagnuje.
    Jsi smesny
    12.6.2008 19:38 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Já ne, ale ty jo, protože zjevně nechápeš význam spojení "zájem o většinu ostatních naopak klesá nebo stagnuje". I v Česku.
    13.6.2008 11:00 starenka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Chvalim, ze ses naucil pouzivat Google. Jen by me zajimalo, jak z dat, ktery vidis, vyvozujes zavery? Nehlede na to, ze v porovnani z Ubuntu je openSUSE podel GT uplne mimo, myslis, ze pocet vyhledavani v Google je meritko pouzivanosti? Neni to treba zrovna tak, ze cim vic hledam, tak s distrem neni neco v poradku a proto hledam radu? A myslis ze z tehle dat muzes neco vyvozovat o kvalite?
    13.6.2008 11:55 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Myslím, že právě na případu Ubuntu jste velmi dobře ukázal, že to velmi silně koreluje se zájmem o distribuci. Důvody, které uvádíte, platí samozřejmě také. A já o používanosti nepsal vůbec nic. To jste si stařenko vycucala z prstu.
    13.6.2008 16:00 starenka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Vycucal/a jsem si to ze "zajmu".

    Tak mi tedy pomozte... Ubuntu se hleda proto, ze ho pouziva radove o dost vice lidi (a nebojim se rict nezkusenych) a proto tedy nastavaji problemy s exotickym hw, nastavenim atd? A jak si to mam dat do spojitosti "s rostoucim zajmem o openSuse"? Jen me zajima, jestli ten zajem bude vysvetlen tim, ze je distro tak skvele a kazdy ho chce (ctete ma o nej zajem) a nebo tim, ze (jako vsude jinde) je treba neco poresit a proto se hleda pomoc (a tudiz zase asi nebude tak radove lepsi nez Ubuntu?)
    14.6.2008 16:55 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Nepsal jsem, že je řádově lepší, ale že o něj roste zájem.
    Pavel Stárek avatar 12.6.2008 11:04 Pavel Stárek | skóre: 44 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    v cem je Ubuntu jine, a proc je tak uspesne? Protoze je jednoduche, protoze funguje hned po instalaci (a proto nejaky Yast je zbytecny), protoze jedna cinnost = jedna aplikace, protoze si vytvorila komunitu, protoze to "umi prodat".
    Bla, bla, bla - to jsou jen marketingové kecy. Tvůj přispěvek nevypadá jako od Ubuntu uřvance, on je od Ubuntu uřvance :-(
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    12.6.2008 11:22 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Přesně tak. Nevím, když si nahraje oS 11 z CD, co je tam za dvě aplikace pro totéž. Neví vůbec, k čemu se vyjadřuje. To, co možná platilo před lety, je pasé. Pitomosti o zbytečnosti Yastu pochopí každý, kdo navšíví Ubuntu forum a Wiki plné návodů pro Terminál. Kde si lidi bez toho jinak ani neškrtnou, protože Ubuntu prostě nemá nic jako Mandriva nebo openSUSE.
    OndraZX avatar 12.6.2008 11:39 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ze zrovna ty se k Ubuntu vyjadrujes, vzdyt pred rokem by jsi tvrdil o Ubuntu to same co dnes o openSuse - takze tvuj nazor je ...
    12.6.2008 12:59 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Tvůj názor je bezcenný názor Ubuntu fanatika. Já považuju obě distribuce za kvalitní a každá má silnější stránk trochu jinde. Ale je naprosto bezzubé tvářit se, jako by byla Ubuntu odpověď na vše a spása Linuxového světa. Úspěch mu přeju, je kvalitní, ale není jediné dobré. A konkurence je zdravá, dominance jendoho produktu nikoliv. To je vše, co jsem chtěl říct, a co říkám pořád.
    OndraZX avatar 12.6.2008 18:43 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ja jsem svuj nazor vyjadril slusne a podlozil argumenty. Netvrdim, ze mam pravdu, ale myslim si to.
    Tvůj názor je bezcenný názor Ubuntu fanatika.
    Zato tve nazory jsou tady velmi prinosne, a navic ma osoba neni oznacovana jako "prznitel" jakehokoliv webu kde se objevim. Takze mozna jsem Ubuntu fanatik, ale rozhodne mensi nez ty pred 1 rokem, a ted s openSuse. Nebo uz se k Ubuntu nehlasis? Vsichni si pamatujem jak jsi tady vyrvaval. Uz jednou jsem ti psal - bez se lecit, nebo spatne skoncis - a to myslim opravdu vazne.
    12.6.2008 19:38 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    Nevhodné chování

    Zobrazit komentář
    Luboš Doležel (Doli) avatar 12.6.2008 22:45 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Cenzurovat tady tentokrát nic nebudu, ale jen tak k zamyšlení:

    Nebude lepší, když se budeš podobným diskuzím vyhybat? V poslední době v diskuzích, kde si lidé nadávají na všech frontách, vidím vždycky tebe. A je mi jedno, kdo tohle zrovna začal, jen konstatuji skutečnost.
    12.6.2008 23:01 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    A mně je jedno, co si tu konstatuješ. Dokud mě tu budou lidi napadat, nebudu jednat jinak.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 12.6.2008 23:08 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    No dobře, tak já taky nebudu jednat jinak.
    12.6.2008 23:21 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Já se tě o to neprosil.
    OndraZX avatar 12.6.2008 11:42 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Jo je, ale mam pravdu, nebo mi vysvetlis nejak jinak, proc je Ubuntu tak uspesne a vyrostlo za kratkou dobu z nuly na nejoblibenejsi distribuci? Urvanci to rozhodne neni.
    12.6.2008 13:00 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Protože má milionovou injekci od MS, dobré pozlátko a uřvanou komunitu. A jak raketově roste, tak se objevují problémy, které nestíhají řešit. Projevuje se to na posledních verzích, přístupu k bugům apod. Si každý může porovnat, jak rychle reaguje na Bugzillu Noveel a jak rychle Ubuntu.
    OndraZX avatar 12.6.2008 18:47 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Protože má milionovou injekci od MS,
    A Novell snad nema injekci od MS? (akorat tady MS znamena Microsoft)
    dobré pozlátko
    Jake?
    a uřvanou komunitu.
    Ke ktere jsi patril i ty - a byl jsi nejurvanejsi
    A jak raketově roste, tak se objevují problémy, které nestíhají řešit. Projevuje se to na posledních verzích, přístupu k bugům apod. Si každý může porovnat, jak rychle reaguje na Bugzillu Noveel a jak rychle Ubuntu.
    Tak proc to blbe Ubuntu pouziva nekolikrat vice lidi, nez tve openSuse? openSuse snad zadne problemy nema?
    12.6.2008 19:40 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    nadavky

    Zobrazit komentář
    OndraZX avatar 12.6.2008 11:44 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Tvůj přispěvek nevypadá jako od Ubuntu uřvance, on je od Ubuntu uřvance :-(
    Jo je, ale mam pravdu, nebo mi vysvetlis nejak jinak, proc je Ubuntu tak uspesne a vyrostlo za kratkou dobu z nuly na nejoblibenejsi distribuci? Urvanci to rozhodne neni.
    Pavel Stárek avatar 12.6.2008 13:31 Pavel Stárek | skóre: 44 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Možná proto že je "v módě", je módní o něm psát, je módní ho používat, Dell ho dodává k některým svým počítačům, rozesílají média zdarma, kde jaká lama si ho (možná) dokáže nainstalovat.

    Nemám celkem nic proti Ubuntu jako distribuci, ale vadí mi ten "humbuk" okolo ní, dále přílišná neochota spolupracovat s upstreamem - ukaž mi jediný velký projekt (kernel, samba, Gnome atd.) ve kterém je Ubuntu (Canonical) zainteresován tak, jako jsou Novell, Red Hat, Sun, IBM, a o české komunitě se ani nebudu zmiňovat (ne, mě nic neudělala, ale způsoby jejího chování (viz např. "slavná" kauza český lokalizační tým vs Petr Tomeš) ... radši mlčet).
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    12.6.2008 17:03 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Nevím, ty lokalizace se už zlepšily - naštěstí. Ale na co mají sdružení, které rok vznikalo a nic moc nedělá, ale tak ať si ho mají, když jim to dělá radost.
    OndraZX avatar 12.6.2008 18:49 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    NAle na co mají sdružení, které rok vznikalo a nic moc nedělá, ale tak ať si ho mají, když jim to dělá radost.
    Ale ma aspon to sdruzeni - je kolem teto distribuce nejaka komunita, i kdyby chodili jen chastat, tak je to vice nez u ostatnich distribuci.
    12.6.2008 11:58 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ubuntu má jednoznačně nejuřvanější komunitu a jeho vnucování lidem už málem předčilo Windows. Kdykoliv člověk vleze na ABCLinuxu nebo na root.cz, narazí na kydy o Ubuntu. To samé na živě.cz a jinde to není o nic lepší. Ubuntu je mě osobně už tak odporné, že jak ho někde vidím i třeba jenom na fotce, mám husí kůži !
    Milan Vít avatar 12.6.2008 12:08 Milan Vít | skóre: 23 | blog: about:linux | Orlová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    To je zvláštní, mně naopak přijde, že o Ubuntu v poslední době příliš slyšet není, alespoň zde ne. Nezdravě aktivní propagandu naopak vidím kolem openSUSE, a to se jen děsím, kterou distribuci si Petr zamiluje příště…
    „There is no dark side of the Moon really… as a matter of fact it's all dark.“
    12.6.2008 12:32 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Když mimořádně nevychází články na téma Ubuntu, tak neuplyne den aby o tom distru nebylo něco v novinkách a nebo o něm aspoň jeho evangelizátoři musí napsat něco někomu do blogu a nebo do poradny, kde lidem poradí aby se vyprdli na SUSE, Mandrivu atd. a nainstalovali si božské Ubuntu. Když to je tak geniální a snadné distro jak jeho komunita tvrdí, vlastně by neměli mít nováčci nejmenší problémy s jeho instalací a správou. Pak ale nevím proč se věčně na něco vyptávají. Jestli ono to nebude tím že jenom okopírují příkaz do konzole aniž by vůbec tušili co a proč dělají. Ubuntu je nevím proč doporučované nováčkům a jenom se tím škodí jak jim, tak linuxu. To distro nemělo spatřit světlo světa !
    12.6.2008 18:32 mmm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    problemy v detstvi? bububuntu :) ne vazne...ubuntu pretahuje k linuxu lidi od win a za to mu patri dik. pokud se obevi lepsi distro, great :) ale jinak nevim proc ty vylevy :)
    Jakub Lucký avatar 12.6.2008 20:08 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Jen doufám, že to nebude "fanatický" Debian
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    12.6.2008 12:18 Filipec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    A co teprv linuxoví uřvanci! Vždycky když vlezu na abclinuxu, narazím tam na odporné kydy o Linuxu.
    12.6.2008 12:33 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Fakt ?
    OndraZX avatar 12.6.2008 18:51 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ubuntu je mě osobně už tak odporné, že jak ho někde vidím i třeba jenom na fotce, mám husí kůži !
    Nic proti, ale snad se sejdete na psychine s PT.
    12.6.2008 09:49 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Bylo to v jednání před rokem - Filip spolupráci odmítl.
    12.6.2008 09:52 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Tak to je mi, Ivane, opravdu moc líto. Není všem dnům konec...
    12.6.2008 12:38 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    jen roční prodeje Mandrivy koncovým uživatelům převyšují počet hlasujících ve zdejší anketě. Už několikrát jsem na to u té ankety upozorňoval.
    A co to dokazuje? Pri pruzkumech verejneho mineni se take neptaji uplne kazdeho.
    12.6.2008 12:48 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    A co to dokazuje?

    Nevhodnost slovíčka byla.
    12.6.2008 13:01 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    hm, budiz
    12.6.2008 13:02 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ale typičtí uživatelé některých distribucí mohou být na daném vzorku přereprezentováni a více motivováni hlasovat než normální lidi, co tu dstribuci pouze používají a nesledují tak často linuxové servery nebo nemají potřebu v té anketě hlasovat. A tipnu si, že jich je drtivá většina.
    12.6.2008 13:47 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ano, drtiva vetsina lidi se do teto anktery zrejme nezapoji. Treba jako ja (z lenosti) a to Mandrivu nepouzivam. Je sice mozne, ze nektere distribuce budou "prereprezentovane" (z duvodu angazovanosti jejich uzivatelu), ale ze by to u "neMandriva" distribuci melo mit zasadni vliv, narozdil od Mandrivy samotne, tomu se mi verit nechce.
    12.6.2008 17:06 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ta anketa o nejooblíbenější distribuci ukazuje jen tolik, kolik lidí je ochotno jít a hlasovat. A to je tak asi všechno. Žádné relevantní závěry z toho nejde vyvozovat. Je to dobré tak možná jen pro velmi zhruba orientační představu a to hlavně o nějakých základní sociologických datech (muži/ženy, věk...), kde se už ty dopady propagace ankety v jednotlivých komunitách distribucí v tomto ohledu stírají.
    OndraZX avatar 12.6.2008 19:00 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Pan "chytry" rozhodl ze anketa o nejoblibenejsi distribuci je na nic. Zadam redaktory aby tuto anketu zrusili, nebot zverejneni vysletku teto ankety by mohlo poskodit dobre jmeno Linuxove komunity.
    12.6.2008 19:44 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    A ty jsi Ondřeji Prokope blbý, protože já o ničem nerozhodl. Pouze jsem prezentoval názor, co pro mě ty výsledky ankety znamenají. A oni ani nic jiného než píšu neznamenají. Podělej se z toho.
    12.6.2008 19:40 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Bože, to jsou problémy. To máte tolik času hádat se o kravinách? Není úplně jedno co používáte? Používejte si co chcete. Je mi jedno, že Ubuntu wiki je "plné" návodů s příkazy v konzoli. No a co? Raději jeden dva příkazy než dlouhý popis klikněte tam a tam. Udělám Ctrl+C, Ctrl+Shift+V Enter heslo enter a hotovo. Když něco nejde, zeptám se googla nebo na fóru. Je jedno jestli mám zrovna Mandrivu nebo sedím u RH 7.3.

    Někteří by raději měli jít dělat něco užitečného místo blbých keců.

    Petr
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    12.6.2008 19:43 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    A kdo je zvědav na tvoje kecy? Co je ti po tom, o čem kdo píše? Starej se raději o sebe a používej si, co chceš. Mně a spoustě jiným lidem jedno není, že v Ubuntu je zapotřebí oblézat fora a wiki, aby se udělalo to samé, co jde v Mandrivě, PCLOS nebo openSUSE nastavit hned.
    OndraZX avatar 12.6.2008 21:49 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Trhni si nohou, blbečku.

    Protože jsi asi debil, tak nejsi schopen ..

    A ty jsi Ondřeji Prokope blbý, protože já o ničem nerozhodl.
    Ale, ale, panu "chytremu" dosly argumenty a ruply mu nervy :-)

    Ja rikam porad, jsi vazne psychicky nemocny, mel by jsi opravdu navstivit lekare, jak jsem ti doporucoval.

    Ja koncim v tomhle dohadovani, na toto se opravdu neda reagovat. Mel jsem dnes "hadavou" naladu a PT je vzdy dobra "obet", ale dohadovat se jak male decko mne nebavi. Jen se divim, ze redakce takove vyjadrovani tady trpi.

    Zdar
    OndraZX avatar 12.6.2008 22:01 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Jen se divim, ze redakce takove vyjadrovani tady trpi.
    Abych byl korektni zadal jsem navrh na odstraneni vulgarnich prispevku PT
    13.6.2008 08:23 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Asi zkusím jak funguje blokování. Na na moje kecy asi nikdo zvědavý není. Na Vaše zřejmě taky ne. Je zajímavé jak berete osobně to co jsem napsal i když o Vás tam nebyla ani zmínka. Když někdo něco používá, asi bude mít důvod proč používá zrovna to a ne něco jiného. Není nutné nadávat, že to stojí za prd a to a tamto je lepší. On to prostě z nějakého důvodu používá. Proč nedokážete pochopit tak jednoduchou věc? Nechápu proč jste na diskuzích tak sprostý a vyletíte jak čert z krabičky při sebemenší zmínce o Opeře, Ubuntu a pod. Fakt nechápu.

    Petr
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    Jakub Lucký avatar 13.6.2008 09:31 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Já bych ti to skoro i vysvětlil...

    Byl v Czilla týmu, byl z něj vyloučen, byl velmi aktivním členem Ubuntu komunity a týmu překladatelů, byl z nich vyloučen... A to pokaždé pro nevhodné chování
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    Pavel Půlpán avatar 13.6.2008 10:18 Pavel Půlpán | skóre: 22 | Trutnov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    To je určitě nějaká shoda náhod... :-)
    An infinite number of monkeys typing into GNU Emacs would never make a good program.
    13.6.2008 12:02 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Asi zkusím jak funguje blokování.
    Vyhrožovat umí každej. Buď to udělejte nebo ne, nevím, proč máte nějaký svůj komplex to tu vyjadřovat.
    Na na moje kecy asi nikdo zvědavý není.
    Tak proč je píšete?
    Na Vaše zřejmě taky ne.
    Čtenost, diskuse a každý pozitivní hlas v anketě u každého mého příspěvku vás vyvádějí z omylu.
    Je zajímavé jak berete osobně to co jsem napsal i když o Vás tam nebyla ani zmínka.
    Nápodobně.
    Když někdo něco používá, asi bude mít důvod proč používá zrovna to a ne něco jiného. Není nutné nadávat, že to stojí za prd a to a tamto je lepší. On to prostě z nějakého důvodu používá. Proč nedokážete pochopit tak jednoduchou věc?
    Přesně tak. Proč nedokážete pochopit tak jednoduchou věc a oblejzáte fora se svými připomínkami na to, že nědo vyjádří nepochopení nad tím, že jiný prohlížeč nepodporuje věci, které dva hlavní konkurenční produkty podporují již mnoho verzí 7 let nebo dokonce když všechny osatní produkty mají aktualizace nebo že se dá snadno měnit velikost vyhledávacího pole a další věci, které mi vyhovují a chybí jinde, proč vždycky má někdo potřebu vztáhnout si to na sebe? Psal jsem už milionkrát, že ať si každý požívá, co mu vyhovuje, tak je to nejlepší a zároveň budu jedině rád, když bude trh s webovými prohlížeči v dostatečném konkurenčním prostředí, do nějž se dostává poklesem dominantního zkostnatělého produktu softwarového giganta a růstej zájmu o ostatní produkty, především o Firefox. Nějak ty diskuse špatně čtete.
    Nechápu proč jste na diskuzích tak sprostý a vyletíte jak čert z krabičky při sebemenší zmínce o Opeře, Ubuntu a pod. Fakt nechápu.
    Existuje 16 základních typů a temperamentů lidí, které by se dali dále dělit na vlasnosti. U vás určitě také hodně lidí něco nechápe, nedělejte si starosti.
    13.6.2008 13:43 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Já jsem s blokováním vyhrožoval? Gratuluji, už jsem na to Blokovat klikl.
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    13.6.2008 13:52 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Evidentně jste si dal záminku, abyste si ji pak ohl vnitřně ospraveldnit. Určitě není normální a vhodné psát na začátku příspěvků něco o tom, že vyzkoušíte blokování. Je to asi stejně idiotské, jako na úvod osobního rozhovoru zmínit, že si asi brzy vyzkoušíte únikový východ z budovy. Když to pak podotknu, tak utíkáte. Dobře vám tak. Hodně to o vás vypovídá.
    12.6.2008 21:47 Choudy | blog: Jak100ho | Rabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Ano. Opět, znovu a zase. Žábomyší války o tom, zda je lepší A než B, zatímco druzí tvrdí opak a třetí přidává, že je lepší C.
    13.6.2008 12:04 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    Já píšu o tom, co mi vyhovuje a proč. A na tvrzení, zda je něco lepší (v něčem konkrétním), reaguji záměrně protiargumentem, který to zpochybňuje a často i vyvrací. Viz obecné plky o rychlosti a nárocích jednotlivých prohlížečů nebo když někdo třeba není schopen objevit funkci, která je někde již pět let, a píše tu bludy o tom, že není podporovaná.
    13.6.2008 13:50 mydlo peni s vodou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu
    kde to stahnu?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.