abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 788 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dotaz: střílečky pro Linux

    Fluttershy, yay! avatar 23.7.2017 18:43 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
    střílečky pro Linux
    Přečteno: 94×

    Diskuse vznikla z vlákna této diskuse.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters

    Odpovědi

    Bedňa avatar 23.7.2017 18:43 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše střílečky pro Linux
    Hier pre Linux bol masaker aj pre príchodom IB a Steam.

    Osobne som s IB zakúpil nejaké hry, ale ktorá ma zabavila bola Trine, bolo to logické a aj to chcelo nejaký postreh.

    Top hry pre Linux, ktoré sú slobodné a fakt to chce kumšt a hodiny hrania:

    Legacy ET hra z druhej svetoj vojny, následník asi celosvetovo najúspešnejšej FPS hry, kde poteraz prebiehajú denno denne turnaje a hrása sa aj o majstra sveta, hoci rokom vydania sa blíži ročníku moje dcéry, áno má šestnásť, ale je v pohode :)

    Ďalšia FPS z divokého západu, kde podieľ vývojárov sa rovná počtu hráčov, ale to len preto že sa proste nepropaguje, ale o tom som už písal vo svojom blogu.

    Viac menej som na Quake like hrách vyrástal ešte na Win a sú z toho aj celoživotné priateľstvá, hoci medzitým sa z viacerých stali otcovia a matky.

    A ešte jedna ktorá je extremne rýchla. Teda engine je slobodný, no samotná hra nie a to je Urban Terror, kde som mal tú česť pred pár rokmi si zahrať za Slovenský národný tím a dostali sme pekne na prdel :) Moje slabé pokusy.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Max avatar 23.8.2016 07:23 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    ET, to jsem hrál od samých začátků a měl jsem to pěkně najetý. Držel jsem se vždy v prvních příčkách tabulek. Hustodémonský byl také CS mod "TrueCombat:Elite", který byl jak Counter Strike, jen o něco lepší (možnost si lehnout, náklony apod.) Jo, to byly krásné kempařské akce. Škoda, že se to dál nevývýjelo / neposunulo trochu dál. Napoledy, když jsem zkoušel TCE, tak už jsem snad nenašel ani pořádně aktivní servery, kde by bylo hodně hráčů. ET se paří stále, dobrá základna. Asi bych si to měl oživit :).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Bedňa avatar 23.8.2016 13:04 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    TCE bola fakt pecka, ale nejak rýchlo skončila. ET som naposledy zahral asi pred dvoma rokmi (troma?) s Limotom na mini turnaji.

    Po asi roku nehrania som bol úplná láma ako na začiatku a Limoto sa tiež už moc nechytal, nechápal som že mi to už necinká :)

    Inak pár bývalých linuxáckych hráčov sem chodí, okrem Limota, Stovík, jeho mladší brácho Mike, alebo tak nejak, Stuart (Stu), Zajko, kurňa skleróza, určite ich je viac. Vlastíkroot, neviem či nieje náhodou Vlastík.

    A teraz rana z jasného neba, ty si Max z Regnetu! Tú vašu partičku poznám celú s nimi bola vždy prdel, teda ak to nie je len zhoda nickov.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Max avatar 24.8.2016 07:16 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Regnet neznám.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Bedňa avatar 24.8.2016 07:26 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Na iného skillera s nickom Max si nepamätám. Myslel som tohoto.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Max avatar 24.8.2016 08:17 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    To nejsem já, to je nějaká fetka, viz : "ale ja byl po brku a moc me to neslo"
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Bedňa avatar 24.8.2016 10:50 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Tak sem tam niečo vyťahal, ale fajn človek :) Ak to nie je tajné, aký si mal nick?

    Inak z Regnetu sú aj hráči za český národný tím, ako napr. Prokínek, Milhaus a veľa ďalších dobrých hráčov.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Václav 24.8.2016 11:06 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Ty jo, asi to zas někdy zkusím :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Bedňa avatar 24.8.2016 14:04 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Ja som to včera nainštaloval a zrejme ten môj koment zabral, lebo sme sa s Abičkármi náhodne stretli na Atlantise, ale počítam že väčšina išla pozrieť na SSX.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    M!ky8 avatar 24.8.2016 16:20 M!ky8 | skóre: 9 | blog: Miky8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech

    Na SSX chodí víc lidí, ale komunitu už moc neznam. Koždopádně pro mě škoda, že už se hraje jenom No Quarter. Já radši ETpro.

    Jinak já jsem ten reVo :)

    Bedňa avatar 24.8.2016 17:21 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Čau kámo. Tak Atlantis public ETpro už nemá, viem že potom bežal zaheslovaný, ale už ani ten nebeží, tak DžejDžej by ho asi spustil, keby bolo pre koho, na neho mám stále kontakt.

    ETpro pred koncom som chodil hrávať na HellBasket, ten stále ide.

    Na členov českej a slovenskej reprezentácie by som tiež hádam vyhrabal kontakt. Ja som s ET skončil, pretože ma bavilo iba ETpro a vznikol only Widle TZAC, čo ma nasralo, že som si už nemohol zahrať ani Fun Cup.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Bedňa avatar 24.8.2016 20:05 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Daj ten tvoj nick.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Max avatar 25.8.2016 07:30 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Já hrál vždy na publikách, nikde jsem se neregistroval. Jinak nick používám stále stejný "maxdevaine", nebo "Max Devaine" :).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Bedňa avatar 25.8.2016 20:37 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    OK, keď si tu ako boss, čo tak zorganizovať nejaký turnájek z tunajšej komunity? Napr. 2v2 berem si reVa :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Max avatar 26.8.2016 08:02 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Bohužel, jsem teď trochu mimo volný time. Steam jsem zapnul naposledy někdy před 160 dny.
    Není čas a nebude. V jobu jsem naprojektoval upgrade infrastruktury za 7,5mil, bylo to schváleno, realizace začíná probíhat (už si hraju s NetAppem), ještě mi chybí domigrovat pár služeb u jedné firmy a u druhé mi chybí zmigrovat webhosting jinam.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Bedňa avatar 26.8.2016 15:18 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Chápem to, ja neviem či som tento rok vôbec Steam zapol, ale ETko si asi občas zas zadrtím.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Václav 23.8.2016 08:34 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Super z těch Quake-like her byl Tremulous. V podstatě "vykrádačka" populárního Natural Selection pod Quake enginem. Alieni proti mariňákům, mix FPS a strategie. Bohužel dost upadají servery, dneska je to plné botů, serverů bez limitu stavby... Kde jsou ty časy českého serveru Kocour.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Max avatar 23.8.2016 09:27 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Nj, nezbývá, než pařit Natural Selection :). Dvojka je na HL2 a vypadá to slušně. Ještě jsem to ale nezkoušel.
    Každopádně nad jedničkou jsme propařili několik dní na každé lanparty. Jo, to byly akce :).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Václav 23.8.2016 15:00 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Dvojku mám v knihovně, ale zatím nebyl čas :) Když už je kdy, pařím s přítelkyní Borderlands 2.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Bedňa avatar 23.8.2016 13:10 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Tak to je tiež jedna z hier kde treba mať skill, ak si to chceš užiť a ja som nikdy na viac ako jednu hru čas nemal, teraz už ani nič nehrám. Teda občas si dám Agar.io
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Václav 23.8.2016 15:04 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    No, ano. Na skillu každého hráče závisel výsledek celé hry a rozmístění báze a útoky občas připomínaly šachovou partii. Trvalo mi asi půl roku dostat se na vrchní příčky. CZ a SK byli v Tremu na světové úrovni, byla švanda naběhnout v pár lidech na nějaký cizí server a kompletně obrátit průběh hry :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Bedňa avatar 23.8.2016 19:01 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Enemy Territory malo premekanú stratégiu na časy spawnov, napr. tu mi kámoš spravil video keď som z ET končil, ja som ten fašista v šedom, čo stále vracia vlajku naspäť :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Bedňa avatar 24.8.2016 20:04 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    A kurňa to video som nenalinkoval :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Bedňa avatar 23.8.2016 23:51 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Inak ukáž sa občas na IRCéčku. Ja tam vysím skoro každý deň navečer, teraz už ale idem chrápať.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    23.8.2016 18:32 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Já před rokem agario pařil tak, že mě měsíc bolelo zápěstí :-D. Ale pak mě nějak přestalo bavit když tam přidělali platby a objevili se tam boti hrající za klany. Dokud hráli lidi, tak to byla sranda (drtit ostatní :-P), na spolupracující ~3 megabloby s aimbotem jsem už fakt neměl :-D.

    Nejvtipnější útok, co jsem kdy udělal, bylo asi to, že mě honil dvoucelulární maník a už se pomalu spojoval zpátky. Já jako dvoucelulární buňka s podobnou velikostí vystřelil hmotu před sebe. Hmota z té zadní skončila ve přední (už by jí byl schopnej pozřít) a hmota z té přední skončila předemnou. V momentě, když jsem jí tou přední zase sněd, jsem prudce zabrzdil do strany (a uhnul tou zadní buňkou). Stále ještě dvojbuňka nepřítele nedobrzdila a nalítla do té přední buňky :-D.
    Bedňa avatar 23.8.2016 19:03 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Ja som občasný hráč a až tak do toho nevidím, stačí mi keď som prvý :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    25.8.2016 09:49 HonzaRez | skóre: 19 | blog: Jsou_mezi_nami
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Urban Terror stále a dobře žije, serverů je dost, hlavně o víkendu. Ovšem na CTF je trochu problém, že většina serverů s nadšením hraje ty nejstarší a nejhloupější mapy (které ani pro CTF určeny nejsou) anebo se pokouší hrát hodně nové mapy, které jsou ovšem pro kočku...
    http://bandzone.cz/_90972
    26.8.2016 13:04 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxové porty z Humble Indie Bundle 1&2 po letech
    Urban Terror som obcas hraval, ale po nejakom update to prestalo fungovat...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.