abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:22 | IT novinky

    Evropský parlament dnes přijal směrnici týkající se tzv. práva spotřebitele na opravu. Poslanci ji podpořili 584 hlasy (3 bylo proti a 14 se zdrželo hlasování). Směrnice ujasňuje povinnosti výrobců opravovat zboží a motivovat spotřebitele k tomu, aby si výrobky nechávali opravit a prodloužili tak jejich životnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 40. Přehled novinek ve Fedora Workstation 40 a Fedora KDE 40 na stránkách Fedora Magazinu. Současně byl oznámen notebook Slimbook Fedora 2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:44 | Upozornění

    ČTK (Česká tisková kancelář) upozorňuje (X), že na jejím zpravodajském webu České noviny byly dnes dopoledne neznámým útočníkem umístěny dva smyšlené texty, které nepocházejí z její produkce. Jde o text s titulkem „BIS zabránila pokusu o atentát na nově zvoleného slovenského prezidenta Petra Pelligriniho“ a o údajné mimořádné prohlášení ministra Lipavského k témuž. Tyto dezinformace byly útočníky zveřejněny i s příslušnými notifikacemi v mobilní aplikaci Českých novin. ČTK ve svém zpravodajském servisu žádnou informaci v tomto znění nevydala.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 13:33 | Komunita

    Byla založena nadace Open Home Foundation zastřešující více než 240 projektů, standardů, ovladačů a knihoven (Home Assistant, ESPHome, Zigpy, Piper, Improv Wi-Fi, Wyoming, …) pro otevřenou chytrou domácnost s důrazem na soukromí, možnost výběru a udržitelnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nová verze

    Společnost Meta otevírá svůj operační systém Meta Horizon OS pro headsety pro virtuální a rozšířenou realitu. Vedle Meta Quest se bude používat i v připravovaných headsetech od Asusu a Lenova.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | IT novinky

    Společnost Espressif (ESP8266, ESP32, …) získala většinový podíl ve společnosti M5Stack, čímž posiluje ekosystém AIoT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.4. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného multiplatformního softwaru pro editování a nahrávání zvukových souborů Audacity (Wikipedie). Přehled novinek také na YouTube. Nově lze využívat cloud (audio.com). Ke stažení je oficiální AppImage. Zatím starší verze Audacity lze instalovat také z Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.4. 16:44 | Zajímavý článek

    50 let operačního systému CP/M, článek na webu Computer History Museum věnovaný operačnímu systému CP/M. Gary Kildall z Digital Research jej vytvořil v roce 1974.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.4. 16:22 | Pozvánky

    Byl zveřejněn program a spuštěna registrace na letošní konferenci Prague PostgreSQL Developer Day, která se koná 4. a 5. června. Na programu jsou 4 workshopy a 8 přednášek na různá témata o PostgreSQL, od konfigurace a zálohování po využití pro AI a vector search. Stejně jako v předchozích letech se konference koná v prostorách FIT ČVUT v Praze.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    22.4. 03:00 | IT novinky

    Po 48 letech Zilog končí s výrobou 8bitového mikroprocesoru Zilog Z80 (Z84C00 Z80). Mikroprocesor byl uveden na trh v červenci 1976. Poslední objednávky jsou přijímány do 14. června [pdf].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (10%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 697 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    2.11.2004 06:49 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše IE a about:mozilla
    Zkousel sem about:mozilla v IE 6.0 a nic, jen ze nejde stranku zobrazit. :-(
    Bohumír Zámečník avatar 2.11.2004 07:06 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE a about:mozilla
    Me to v IE 6.0.2600.0000 fungovalo. Pri zadani adresy about:mozilla, se nacetlo z interni adresy res://mshtml.dll/about.moz
    <HTML>
    <HEAD>
    <BODY bgcolor="#000080" text="#FFFFFF">
    </BODY>
    </HTML>
    
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    2.11.2004 08:56 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE a about:mozilla
    Bůůůů, já jsem v linuxu a modrou smrt v IE neuvidím. Super článeček. Nechcete vydat celý seriál? Mozilla určitě není jediný projekt, který je nacpaný humorem.
    Bohumír Zámečník avatar 3.11.2004 16:15 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE a about:mozilla
    Pokud vas zajima humor v nejruznejsich programech, operacnich systemech nebo treba v tiskarne (ktera hraje melodii - fakt ;), zkuste treba: www.eeggs.com !
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    8.11.2004 11:18 FAnyy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE a about:mozilla
    Pamatuji si help v jednom nejmenovanem programku (recenze byla na ROOToj). Hepl obsahoval vetu: Ja nejsem help, ja jsem ftip.
    2.11.2004 07:21 Petr Jakubec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE a about:mozilla
    SUPER CLANEK, dlouho jsem se tak nebavil! DEKUJI!

    to Petr from Petr :-):
    nesmysl! funguje to presne tak jak to tady autor clanku uvadi! vystrachal jsem kvuli tomu i IE (neveril, jsem ze bych ho jeste pouzil - mam fifefox:-) jo: verze 6.0.2800,1106.
    2.11.2004 07:31 BrandIt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE a about:mozilla
    Funguje to. :-) Jenom ta IE modrá je taková tmavší než smrťoobrazovkovomodrá...
    2.11.2004 11:37 bery
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE a about:mozilla
    no tak me nefunguje about:mozilla , ale res://mshtml.dll/about.moz funguje

    mozna to bude kvuli SP2 pro XP
    2.11.2004 08:16 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Bezva
    A teď ještě kdyby opravili roky staré chyby, konečně něco udělali s tou dementní konfigurací a udělat z toho skutečnou unixovou aplikaci by taky nebylo k zahození.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    2.11.2004 08:22 snakefox
    Rozbalit Rozbalit vše Moc pekne
    Super clanek a verse jsou taky skvele,neni ta kniha nekde ke stazeni cela?Ctu ted nektere ty verse v AJ z odkazu a je to myslim pekne psane,i ty archaicke vyrazy.

    http://snakefox.webpark.cz
    Bohumír Zámečník avatar 2.11.2004 09:48 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Archraicke vyrazy
    Jen ty oficialni preklady do cestiny, co je v Mozille (Firefoxu, ...) a preklad v clanku na Wikipedii taky nejsou uplne dokonale... tak jsem nektere preklady malicko prebasnil... ;) Basnik sice nejsem, ale v cechach jich (poznamenanych free softwarem) urcite par je - tak by to mohl nekdo zkusit vylepsit... ;) Pro oficialni ceske verze se mrknete do ceske mozilly. ;)
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    2.11.2004 13:34 Lumpy
    Rozbalit Rozbalit vše Nedodržení licence
    Mrzí mě, že autor nedodržel licenci, pod kterou jsem vydal heslo o Knize Mozilly na české verzi encyklopedie Wikipedia.

    Pokud si autor myslí, že dovede některé části přeložit lépe, mohl to upravit přímo u zdroje - v té encyklopedii.
    2.11.2004 16:39 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedodržení licence
    Omlouvám se. Společně s autorem pracujeme na nápravě.
    Bohumír Zámečník avatar 2.11.2004 16:51 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedodržení licence
    Je mi lito, ze to vypada, ze kaslu na licence... mel jsem se asi radeji poradit s autorem... :| Ale bylo to takhle:

    Z Wikipedie jsem namet cerpal. Orig. citaty jsou stejne jako v Mozille, tudiz Mozilli licence (mpl). Ceske preklady jsou take z Wikipedie, ale prakladal jsem si to pak sam jeste jednou znova - tudiz dost uprav a hodne prepracovano, vers 7:15 je z CZ Firefoxu a take s par upravami (plus ted jsem zjistil, ze tam je jedna nechtena, ale pasuje tam...)

    Takze licence Wikipedie by sla pouzit jen na ceske preklady 12:10 a 3:31... pokud by se shodovaly s originalem, myslim. Ale co prepracovany preklad... v licencich se zas tak nevyznam. Takze "babo rad". A stejne jsou dole odkazy na prameny...

    V pripade verse 12:10 se s prekladem z Wikipedie se shoduje tak 40% textu, ktery jinak rozumne prelozit nejde. Vers 3:31 se lisi o jeden znak (mamonA x mamonU). Tam by tedy mela byt hlaska o licenci Wikipedie, pokud neexistuje oficialni preklad obsazeny v Mozille.

    Vim, ze ty moje upravy v prekladu z Wikipedie, nejsou zas tak oslnive, ani nejsou shodne s orig. textem, co se objevuje v Mozille (teda nasel jsem jen 7:15 v cestine), ale rekl bych, ze vyjadruji puvodni anglicky text lepe, nez ostatni prameny.

    Tak jako tak se autorovi omlouvam a myslim si, ze situaci muzeme vyresit a nejak se domluvit.

    PS: Ted me napada: mozna by bylo lepsi vyhlasit malou basnickou a prekladatelskou soutez o nejlepsi / nejoriginalnejsi preklad Knihy Mozilly do cestiny... ;)
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    3.11.2004 21:16 Lumpy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedodržení licence
    Já se nezlobím, že se čerpal námět. Spíš mě mrzí, že nebyl přímo uveden odkaz na zdroj, z kterého námět pocházel, i když překlady nebyly úplně totožné a byly upravovány - viz "Ceske preklady jsou take z Wikipedie, ..."

    U wikipedie lze dané heslo diskutovat a navrhovat lepší překlad. Myslím, že by bylo vhodné vyladit/vylepšit překlad tam a teprvé poté ho šířit dále.
    Bohumír Zámečník avatar 4.11.2004 13:58 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedodržení licence
    Vcera jsem si jeste jednou procetl ten clanek, a zjistil jsem, ze jsem tam dal pouze odkaz na anglickou verzi clanku o Knize Mozilly na Wikipedii. Na odkaz na ceskou verzi (relevantnejsi) jsem ale zapomnel. Byla to chyba, omlouvam se za ni a priste budu kontroloval sve clanky jeste pecliveji, nez doposud. Spech se nevyplaci... Pokud je na Wikipedii moznost diskuse k clanku, tak to je super. Predtim jsem si toho nejak nevsiml.

    BTW: Kdo vlastne prekladal vers 7:15, co je v ceskem Firefoxu/Mozille? Starsi verse, tusim, do cestiny v oficialnich vydanich ceskych balicku prelozeny nejsou.
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    4.11.2004 14:04 met | skóre: 9 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedodržení licence
    BTW: Kdo vlastne prekladal vers 7:15, co je v ceskem Firefoxu/Mozille?
    Kdo? Tym CZilly 8-) BTW. o prubehu je i bug nekde v nasi bugzille
    Bohumír Zámečník avatar 4.11.2004 14:40 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedodržení licence
    Opraveno. Na začátku článku je zmínka, že české překlady veršů pochází (jsou citovany, v presne ci upravene podobe) z článku na Wikipedii, ktery je dole v odkazech. Doufam, ze takto to jiz bude korektni.
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    Bohumír Zámečník avatar 8.11.2004 22:35 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Malá Mozilla a co o ní říkali
    Když byla Mozilla malá, říkali o ní, že je lozmilá - s vývojáři i uživateli se totiž pořád a ráda mozlila. Ti, co jí neměli rádi, o ní ale říkali, že je to Zlomila (s úšklebkem narážejíce na Dobromilu Retigovou). Byli by nejraději kdyby si nohu zlomila. Ti nejhnusnější, nejdrzejší a nejnenávistnější (kteří ani nevěděli, jestli má dvě "z" nebo dvě "l") o ní dokonce říkali, že jediné dvě věci, co přináší, jsou: zlo, zima. Ale mě se líbí. :)
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    8.2.2006 22:49 LubosD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Liber Mozillae aneb tajemná Kniha Mozilly
    Hezke, hezke :D jen bych si dovolil poznamenat/navrhnout, pro anglicke slovo beast bych lepe slysel preklad selma nez zvire ale to je jen detail :D

    btw: who know Omen movie, they know :D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.