Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Nikoli, dementi vymýšleli pouze ty configure skripty, které místo aby k detekci knihoven používaly linker, jak velí zdravý rozum (koneckonců je to linker, kdo je bude potřebovat), a jak je autoconf navržen, hledají knihovny natvrdo v /lib. Abychom byli adresní, tak se jedná o např. o PHP (4.3 i 5.0). Apache 2.0 pro změnu hledá i v lib64, ale pokud jsou nainstalované obě verze (což většinou jsou), pokouší se linkovat natvrdo proti té 32-bitové... Slušně napsané configure skripty ale fungují bez problémů.
Jinak bych k problémům přidal 64-bitový Firefox, se kterým celkem pochopitelně nefunguje 32-bitový flash plugin (a jiný neexistuje). Ale to je v podstatě totéž, co u mplayeru.
Jinak bych k problémům přidal 64-bitový Firefox, se kterým celkem pochopitelně nefunguje 32-bitový flash plugin (a jiný neexistuje). Ale to je v podstatě totéž, co u mplayeru.Když už to stoletý vlákno někdo vytáhl: to už dnes není pravda, viz gnash homepage. Ale nevím jak funguje, posledně když jsem ho zkoušel v 64-bit Konqueroru, byla to bída.
Takové jednoduché číslo má nulovou vypovídací hodnotu. Mezi jednotlivými aplikacemi jsou obrovské rozdíly podle toho, co vlastně dělají. Tam, kde pracujete s 64-bitovými daty, je rozdíl značný, kde ne, může být jen nepatrný, občas dokonce může být 64-bitový build i o pár procent pomalejší (zřejmě ne úplně doladěné optimalizace). V každém případě není rozdíl tak výrazný, jako při přechodu z 16-bitových procesorů na 32-bitové, protože zatímco s 32-bitovými daty pracuje prakticky každý program, 64-bitová tak často potřebná nejsou.
Je to přibližně rok, co uplynula polovina té doby... Ale hlavně mi uniká důvod, proč by time_t
nemohl být 64-bitový i na 32-bitových platformách. Daleko větší problém bude IMHO s datovými formáty, které timestamp ukládají natvrdo jako 32-bitovou hodnotu. A to bude problém i na 64-bitových platformách...
[petr@soban ~]$ cat /proc/cpuinfo processor : 0 vendor_id : AuthenticAMD cpu family : 6 model : 8 model name : AMD Athlon(tm) XP 1700+ stepping : 0 cpu MHz : 1460.712 cache size : 256 KBA budu to překopávat na 64bitů AMD Athlon A64 3500+ 64-bit Orleans (MB, RAM, CPU je objednané má přijít zítra) Mám FC5 a samozřejmě vemu jenom HD a přehodím je na nový MB a teoreticky by to mělo chodit. A teď k problému dají se normálně instalovat 64bit programy (že bych doinstaloval 64bit knihovny z 64b FC5) prostě že nové věci bych měl 64b nebo dá se to upgradovat pomocí yumu na 64b - má s tím někdo skušenosti ?
[petr@soban /proc]$ cat /proc/cpuinfo processor : 0 vendor_id : AuthenticAMD cpu family : 15 model : 79 model name : AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ stepping : 2 cpu MHz : 2200.000 cache size : 512 KBA s FC5 s balíčky pro i386 a kernelem i686 vše běží OK zatím. MB: ASUS M2NPV-VM Pouze jsem musel přehodit ovladače pro zvukovku a síťovku.
Tiskni
Sdílej: