Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem sám, kdo má vypnutý Javascript? Alespoň by se ta tlačítka, co bez něj stejně nefungují, nemusela s vypnutým js vůbec ukazovat.vypnul jsem si JS a nevidim zadny rozdil. Ani nechapu, v cem by mel byt, protoze ta tlacitka jsou ve skutecnost obycejne nastylovane odkazy.
Nápověda by měla IMHO být (a) pod plochou k editaci dotazu (b) link (c) věc, která se zapnutým JS zobrazuje, nikoli skrývá (tj. naopak).Kdyz bude pod plochou, nikdo si ji nevsimne. Mohl by to byt odkaz na samostatnou stranku, ale ten bude mit mensi ucinnost - malokdo bude klikat nekam na jinou stranku, aby si precetl napovedu.
vypnul jsem si JS a nevidim zadny rozdil. Ani nechapu, v cem by mel byt, protoze ta tlacitka jsou ve skutecnost obycejne nastylovane odkazy.Ale mohly by se vypisovat přes document.write(), protože bez JS stejně nejsou k ničemu (případně dolů dát textík "když si zapnete JS, budete mít nahoře tlačítka").
Jak se vlastne da napsat v stringu v JS novy radek? \n mi nefunguje.Nefunguje? Divne...
var novyRadek = "Hello World. \nMy name is Leos. \nI love Linux." <a href="javascript:alert(novyRadek)">Vazne to nefunguje?</a>
stacilo by, kdyby se detekovala sirka okna a pokud by byla mensi nez 1024, tak by to schovalo levy sloupec (jakoby bylo kliknuto na "skrýt").to neni spatny napad, ale zavedl bych jej pro vsechny editacni formulare. Automaticky to skryt, at vas to nerozptyluje od psani komentaru / zpravicek / popisu hardwaru
hardware.penguin.cz
a heslo (a dost možná i přihlašovací jméno) jsem už dávno úspěšně zapomněl... Ale vzhledem k tomu, že fakt stačí použít entitu a je klid, jsem celkem spokojen...
A ty cudliky bych udelal vsechny stejne veliky, ted je to jak hitparada nebo dlouhy siroky a bystrozraky.mno vzhledem k tomu, ze prvne napisu text a teprve PAK jej formatuji - dela to snad nekdo jinak?! - tak jsou dane "cudliky" ulne k nicemu (alespon v teto podobe - kdy po oznaceni odstavce a zmacknuti
je text NAHRAZEN.) Pardon ale lide kteri tyto formatovaci prvky pouzivaji, je maji rychleji napsane vlastnorucne, nez to nejak "oklikavat" Petr
function boldThis(from) { strSelection = document.selection.createRange().text if (strSelection == "") { document.text.text.focus() if (from == 2) document.text.text.select() strSelection = document.selection.createRange().text document.selection.createRange().text = strSelection + "<b></b>" } else document.selection.createRange().text = "<b>" + strSelection + "</b>" return; }
mno vzhledem k tomu, ze prvne napisu text a teprve PAK jej formatuji - dela to snad nekdo jinak?!Například já. Když píšu příspěvek, rovnou jej uzavírám do tagů. Nicméně, ta tlačítka přeci používat nemusíš. I nadále můžeš psát příspěvky tak, jak ti to vyhovuje :-).
Tiskni
Sdílej: