Komunita kolem Linuxu From Scratch (LFS) vydala Linux From Scratch 10.1 a Linux From Scratch 10.1 se systemd. Nové verze knih s návody na instalaci vlastního linuxového systému ze zdrojových kódů přichází s Glibc 2.33, Binutils 2.36.1 nebo Linuxem 5.10.17. Současně bylo oznámeno vydání verze 10.1 knih Beyond Linux From Scratch (BLFS) a Beyond Linux From Scratch se systemd.
Byla vydána beta verze multiplatformního vývojového prostředí Arduino IDE 2.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Arduino IDE 1.x je naprogramováno v Javě. Arduino IDE 2.x využívá Theia IDE a Electron.
iRed.team zveřejnil článek, jak si napsat vlastní bootloader. Autor k tomu používá NASM (Netwide Assembler).
Humble Bundle nabízí balík referenčních příruček z řady Pocket Reference od vydavatelství O'Reilly v digitální podobě bez DRM, a to za zvýhodněnou cenu aspoň 1-15 eur. Zaměřením jde především o unixové nástroje a programovací jazyky. Akce Humble Book Bundle: Pocket Reference Guides by O'Reilly trvá do 22. března.
Softwarový syntezátor pro Linux Yoshimi (fork ZynAddSubFX) byl vydán ve verzi 2.0. Lukáš Růžička představuje Yoshimi v článku Hahaha Yamaha aneb Jak si z notebooku udělat synťák? na MojeFedora.cz.
Byla vydána nová verze 21.0 komunitní edice multiplatformního v Javě naprogramovaného univerzálního SQL klienta a nástroje pro správu databází DBeaver (Wikipedie). Proběhla změna číslování. Verze 21.0 vychází po verzi 7.3. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 103 (pdf), HackSpace 40 (pdf), Wireframe 47 (pdf) a Hello World 15 (pdf).
Google na svém blogu věnovaném AI představil nový hlasový kodek Lyra. Kvalitou je kodek Lyra s datovým tokem 3 kbps srovnatelný s kodekem Opus s datovým tokem 8 kbps.
Po šestnácti měsících byla vydána nová verze 2.3 a krátce na to opravná verze 2.3.1 open source nástroje OnionShare pro přenos souborů, hostování webů a chatování přes Tor. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Pro Linux je OnionShare k dispozici také ve formátech Flatpak a Snap.
Bola vydaná nová verzia komunitnej distribúcie Mageia 8, ktorá je priamym nasledovníkom niekdajšej Mandrake/Mandrivy. Prináša podporu pre architektúru ARM, novšie prostredie GNOME 3.38.3 a KDE Plasma 20.12.0 a prechod na Python 3. Viac info sa dozviete v poznámkach k vydaniu, ináč Mageia je plne lokalizovaná do národných jazykov a poskytuje tak ako klasické aj živé inštalačné obrazy.
Jsem sám, kdo má vypnutý Javascript? Alespoň by se ta tlačítka, co bez něj stejně nefungují, nemusela s vypnutým js vůbec ukazovat.vypnul jsem si JS a nevidim zadny rozdil. Ani nechapu, v cem by mel byt, protoze ta tlacitka jsou ve skutecnost obycejne nastylovane odkazy.
Nápověda by měla IMHO být (a) pod plochou k editaci dotazu (b) link (c) věc, která se zapnutým JS zobrazuje, nikoli skrývá (tj. naopak).Kdyz bude pod plochou, nikdo si ji nevsimne. Mohl by to byt odkaz na samostatnou stranku, ale ten bude mit mensi ucinnost - malokdo bude klikat nekam na jinou stranku, aby si precetl napovedu.
vypnul jsem si JS a nevidim zadny rozdil. Ani nechapu, v cem by mel byt, protoze ta tlacitka jsou ve skutecnost obycejne nastylovane odkazy.Ale mohly by se vypisovat přes document.write(), protože bez JS stejně nejsou k ničemu (případně dolů dát textík "když si zapnete JS, budete mít nahoře tlačítka").
Jak se vlastne da napsat v stringu v JS novy radek? \n mi nefunguje.Nefunguje? Divne...
var novyRadek = "Hello World. \nMy name is Leos. \nI love Linux." <a href="javascript:alert(novyRadek)">Vazne to nefunguje?</a>
stacilo by, kdyby se detekovala sirka okna a pokud by byla mensi nez 1024, tak by to schovalo levy sloupec (jakoby bylo kliknuto na "skrýt").to neni spatny napad, ale zavedl bych jej pro vsechny editacni formulare. Automaticky to skryt, at vas to nerozptyluje od psani komentaru / zpravicek / popisu hardwaru
hardware.penguin.cz
a heslo (a dost možná i přihlašovací jméno) jsem už dávno úspěšně zapomněl... Ale vzhledem k tomu, že fakt stačí použít entitu a je klid, jsem celkem spokojen...
A ty cudliky bych udelal vsechny stejne veliky, ted je to jak hitparada nebo dlouhy siroky a bystrozraky.mno vzhledem k tomu, ze prvne napisu text a teprve PAK jej formatuji - dela to snad nekdo jinak?! - tak jsou dane "cudliky" ulne k nicemu (alespon v teto podobe - kdy po oznaceni odstavce a zmacknuti
je text NAHRAZEN.) Pardon ale lide kteri tyto formatovaci prvky pouzivaji, je maji rychleji napsane vlastnorucne, nez to nejak "oklikavat" Petr
function boldThis(from) { strSelection = document.selection.createRange().text if (strSelection == "") { document.text.text.focus() if (from == 2) document.text.text.select() strSelection = document.selection.createRange().text document.selection.createRange().text = strSelection + "<b></b>" } else document.selection.createRange().text = "<b>" + strSelection + "</b>" return; }
mno vzhledem k tomu, ze prvne napisu text a teprve PAK jej formatuji - dela to snad nekdo jinak?!Například já. Když píšu příspěvek, rovnou jej uzavírám do tagů. Nicméně, ta tlačítka přeci používat nemusíš. I nadále můžeš psát příspěvky tak, jak ti to vyhovuje :-).
Tiskni
Sdílej: