Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Jsem sám, kdo má vypnutý Javascript? Alespoň by se ta tlačítka, co bez něj stejně nefungují, nemusela s vypnutým js vůbec ukazovat.vypnul jsem si JS a nevidim zadny rozdil. Ani nechapu, v cem by mel byt, protoze ta tlacitka jsou ve skutecnost obycejne nastylovane odkazy.
Nápověda by měla IMHO být (a) pod plochou k editaci dotazu (b) link (c) věc, která se zapnutým JS zobrazuje, nikoli skrývá (tj. naopak).Kdyz bude pod plochou, nikdo si ji nevsimne. Mohl by to byt odkaz na samostatnou stranku, ale ten bude mit mensi ucinnost - malokdo bude klikat nekam na jinou stranku, aby si precetl napovedu.
vypnul jsem si JS a nevidim zadny rozdil. Ani nechapu, v cem by mel byt, protoze ta tlacitka jsou ve skutecnost obycejne nastylovane odkazy.Ale mohly by se vypisovat přes document.write(), protože bez JS stejně nejsou k ničemu (případně dolů dát textík "když si zapnete JS, budete mít nahoře tlačítka").
Jak se vlastne da napsat v stringu v JS novy radek? \n mi nefunguje.Nefunguje? Divne...
var novyRadek = "Hello World. \nMy name is Leos. \nI love Linux." <a href="javascript:alert(novyRadek)">Vazne to nefunguje?</a>
stacilo by, kdyby se detekovala sirka okna a pokud by byla mensi nez 1024, tak by to schovalo levy sloupec (jakoby bylo kliknuto na "skrýt").to neni spatny napad, ale zavedl bych jej pro vsechny editacni formulare. Automaticky to skryt, at vas to nerozptyluje od psani komentaru / zpravicek / popisu hardwaru
hardware.penguin.cz
a heslo (a dost možná i přihlašovací jméno) jsem už dávno úspěšně zapomněl... Ale vzhledem k tomu, že fakt stačí použít entitu a je klid, jsem celkem spokojen...
A ty cudliky bych udelal vsechny stejne veliky, ted je to jak hitparada nebo dlouhy siroky a bystrozraky.mno vzhledem k tomu, ze prvne napisu text a teprve PAK jej formatuji - dela to snad nekdo jinak?! - tak jsou dane "cudliky" ulne k nicemu (alespon v teto podobe - kdy po oznaceni odstavce a zmacknuti
je text NAHRAZEN.) Pardon ale lide kteri tyto formatovaci prvky pouzivaji, je maji rychleji napsane vlastnorucne, nez to nejak "oklikavat" Petr
function boldThis(from) { strSelection = document.selection.createRange().text if (strSelection == "") { document.text.text.focus() if (from == 2) document.text.text.select() strSelection = document.selection.createRange().text document.selection.createRange().text = strSelection + "<b></b>" } else document.selection.createRange().text = "<b>" + strSelection + "</b>" return; }
mno vzhledem k tomu, ze prvne napisu text a teprve PAK jej formatuji - dela to snad nekdo jinak?!Například já. Když píšu příspěvek, rovnou jej uzavírám do tagů. Nicméně, ta tlačítka přeci používat nemusíš. I nadále můžeš psát příspěvky tak, jak ti to vyhovuje :-).
Tiskni
Sdílej: