Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
Všech 338 pluginů, 83 lokalizací a 703 úprav aktivně používáte?
Napište, co od toho chcete _Vy_, kopírovat z webu umí kdekdo.
To je tak -- kupa lidí tady asi od IM chce, aby posílal zprávy, přijímal zprávy a v lepším případě běžel na více platformách. Historie je většinou v textových souborech, takže není problém si napsat (sehnat na webu) skript, který ji předělá do nového klienta. Lokalizace většinou funguje obstojně a je dost obvyklé, že programy už češtinu bez problémů zvládají.
A pokud nestačily doposud dané rady, asi bude opravdu nejlepší ten wine a Miranda běžící pod ním.
ale pokud někdo jako přednost uvádí, že to umí zobrazit jméno právě hrající písničky, tak jsem asi o moc nepřišelCo máš proti Gaimu?![]()
http://www.microrna.org/src/binaries/?C=S;O=ANení nad chytrý řeči, že? Co takhle si přečíst soubor
README
? Ona totiž není Miranda pro Windows jako miRanda pro Linux. Ve vašem případě by bylo jistě lepší zůstat u tech Woken. :-P
Ve 21 století se snad já nebudu přizpůsobovat systému! Miranda pro linux:http://www.microrna.org/src/binaries/?C=S;O=A Mě se to zatím nepovedlo rozjet, ale třeba nám ti umělci poradí.miRanda is an algorithm for finding genomic targets for microRNAs. hehe. zato ty ses fakt ne-umelec ve vyhledavani relevantnich informaci :) prece se nebudes prizpusobovat systemu, vid :P
Tiskni
Sdílej: