abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (19%)
    Celkem 556 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: jednoduchy find

    1.6.2005 09:32 Petr
    jednoduchy find
    Přečteno: 400×
    Potreboval bych pomoct s napsanim skriptu v bashi.. jednoduchy find, ktery vypisuje soubory z adresare a rekurzivne i z podardesaru.. zkousel jsem neco jako:
    rekurse()
    {
    for f in *; do
      echo "$PWD/$f"
      if [ -d "$f" ]; then
          cd "$f"
          ls
          recurse
          cd ..
        fi
      done
    }
    
    recurse
    
    ale asi je to blbost, protoze to nefunguje..:) mohl by mi nekdo prosim poradit? diky..

    Odpovědi

    1.6.2005 09:37 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    rekurse != recurse
    1.6.2005 09:53 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    jo jasne, promin, to ale neni pricina.. to jsem zvoral kdyz jsem to psal sem..
    1.6.2005 10:09 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Jinak to ale funguje, ne? Tedy v principu -- je tam ls navíc, chybí shopt -s dotglob nullglob, závistí to na CDPATH, GLOBIGNORE, ...
    1.6.2005 10:14 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    ... cyklí se to a symlincích, ...
    1.6.2005 10:44 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Proc proste nepouzit ls -R?
    1.6.2005 11:02 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    To moc nevypadá jako výstup findu...
    1.6.2005 11:08 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    To byl pozadavek? ls -A1R je tomu teda bliz...
    1.6.2005 11:44 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Možná by pomohlo podívat se na výstup findu ;-)
    1.6.2005 11:04 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Achich ouvej, kolik studentů ještě máte v tom kruhu?
    1.6.2005 11:23 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Uplne spatne, tohle je urcite jejich profesor. Prece - kdo to neumi, ten to uci, ne? :-)
    1.6.2005 11:20 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Sice nevím proč nepoužít find nebo ls -R, ale k čemu je potřeba ls a cd mi hlava nebere
    recurse(){
      for i in "$1${1:+/}"*
      do
        echo $i
        [ ! -L "$i" -a -d "$i" ] &&
          pok "$i"
      done
    }
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    1.6.2005 11:24 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Sice nevím proč nepoužít find

    Protože oni mají jako zápočťák napsat jakýsi velmi zjednodušený find jako shellový skript. Jestli se nepletu, tenhle je třetí…

    1.6.2005 11:35 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    To je mi jasné :-) Jen jsem si chtěl rýpnout. Mám sto chutí to napsat nerekurzivně, ale není čas a zatím mě nenapadají zrovna hezké kousky kódu jak to udělat v bashi :-)
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    1.6.2005 11:39 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Safr. Oprava: s/pok/recurse/
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    1.6.2005 20:12 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    to je super, jen da se to nejak udelat aby to hledalo i soubory zacinajici teckou?
    Josef Kufner avatar 1.6.2005 20:40 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    a dostaneme pak ten zapocet misto tebe ? ;-)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    1.6.2005 20:50 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    no nejak se to naucit musim, ze? :)
    1.6.2005 21:03 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Naučíš se to tak, že si v manuálové stránce najdeš, o čem píšeme v tomto a tomto příspěvku, a opravíš to. Pichiho řešení je elegantnější (i když mně by pushd/popd nepřišlo jako tak špatné řešení), ale stejně řeší jen část uvedených problémů.
    2.6.2005 09:27 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Souhlasím s tím, že na cd, potažmo pushd/popd není nic špatného jelikož jsou to interní příkazy bashe, akorát na tento úkol potřeba nejsou. Co s tečkou už ti poradil Yeti. Krom toho je ještě jedno řešení {.,}* ale man bash ti poradí tisíckrát lépe. Jinak to zůstane jen černá magie.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    2.6.2005 09:34 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Výsledky
    shopt -s dotglob
    echo *
    
    a
    echo {.,}*
    
    se ovšem kromě pořadí výpisu liší i v tom, že druhý vypisuje i . a .. -- to se asi někdy hodí, ale zde by to byla komplikace.
    2.6.2005 09:59 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find

    Jojo, to máš pravdu. To už jsem jednou řešil při hledání největšího bumbrlíčka

    du -s {.[^.],}* | sort -n | tail
    To je tak, kyž si někdo nepřečte bash(1) :-) Mimo to mě napadlo řešení, které výpis udělá víc podobný findu nahradit $1${1:+/} elegantnějším ${1:-.}/

    P.S.: A schválně nenapíšu to úplně konečné řešení :-)

    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    2.6.2005 10:25 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    A vůbec. Nejlepší je stejně použít shopt (protože co se soubory nebo adresáři co mají na začátku dvě tečky, že by {.[^.],..?,}* :-D ). Krom toho tam stejně ještě mám chybku související s prázdnými adresáři (malá nápověda, i při tisku výsledku by se mělo ověřit, jestli danému výsledku něco odpovídá ve skutečnosti).
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    2.6.2005 10:59 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    O té chybce s prázdnými adresáři jsem psal hned na začátku. Já mám tak nastavený i interaktivní shell a přijde mi to lepší...
    2.6.2005 13:11 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jednoduchy find
    Aha, nullglob. Já si ten bash(1) vážně budu muset jednou přečíst.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.