Společnost Red Hat slaví 30 let.
Ve věku 91 let zemřel izraelský informatik Ja'akov Ziv, spolutvůrce bezztrátových kompresních algoritmů LZ77, LZ78 a LZW (Lempel–Ziv–Welch).
Byla představena nová Arduino deska Arduino UNO R4 s 32bitovým MCU RA4M1 (Arm Cortex-M4). Desku lze zatím získat pouze v rámci early access programu.
Operační systém MidnightBSD, fork FreeBSD optimalizovaný pro desktop s prostředím Xfce, byl vydán ve verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Neurodeck: Psychological Deckbuilder (ProtonDB).
Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
Take by mi moc pomohlo kdyby jste uvedli v diskuzi pro a proti provozovani Oraclu na techto distribucich.
Dik vsem predem.Jedinu nevihodu vidim v Red Hat-e ze sa musi kupit a platit licencie.
V tom rozdíl nebude, v případě SuSE by nejspíš šlo o SLES a ten je placený také. Na druhou stranu, nevidím v tom problém. Pokud už si někdo pořizuje Oracle, cena za RHAS/SLES pro něj asi nebude klíčovým faktorem a výhoda certifikované platformy a garance updatů a podpory mu za to asi stojí.
Chtelo by to jeste nejake srovnani, klady a zapory.
Zatim dik.
Jednoznacne doporucuji RedHat. Provozuji Oracle od verze 8 a RedHat 7.3 az po soucasny CentOS 4 s Oracle 10. Suse je sice taky podporovany, ale mam pocit, ze RedHat je "vic". Instalace je uz v podstate bezproblemova, doporucuji (krom oficialni prirucky) prostudovat http://www.puschitz.com/.
Suse mam u jednoho zakaznika a nemam z nej dobry pocit. Obcas tam neco zaskripe, aniz by mu nekdo ublizoval. Na RedHat se mi jevi Oracle (a nejenom on) stabilnejsi a sviznejsi. Celkove se mi na server RedHat zda lepsi (no flame).
Co se tyka komercniho RedHatu, pokud neni vyzadovan "placeny" OS - typicky pozadavek managera - neni nutne jej porizovat. CentOS je totiz RH, pouze se jinak menuje. BTW: pri instalaci Oracle je potreba prepsat obsah souboru /etc/redhat-release, ponevadz instalace Oracle kontroluje co je tam napsano a kdyz najde neco jineho nez chce (RedHat ...) tak rekne ze je to nepodporovany system
Ohledne OracleXE (Oracle zadarmo) tak je omezen na jeden procesor, vyuzije max 1GB pameti a velikost user_space - datovych souboru uzivatele je max 4GB.
Takze ze svych zkusenosti jednoznacne RedHat (nebo CentOS), funguje bezprobemove, dulezity je dobry HW - na Oracle hlavne dostatek pameti a rychle disky, neni dokonce nutne ani SCSI (tady ale zalezi nakonkretnim pozadavku - rychlost, bezpecnost atd.), ale to je uz o necem jinem.
Tiskni
Sdílej: