Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
sshd[10324]: nss_ldap: could not search LDAP server - Server is unavailable sshd[10324]: fatal: login_get_lastlog: Cannot find account for uid 1002 sshd[10324]: syslogin_perform_logout: logout() returned an errorA objevilo se to tam okamžitě, ne až po vypršení nějakého timeoutu, z toho usuzuju, že ta informace o nedostupnosti serveru byla nejspíš někde nacacheovaná. Ovšem getent passwd 1002 i getent passwd fungovalo správně a vypisovalo i uživatele z LDAPu. I po restartu ssh daemona si sshd pořád trval na svém "server is unavailable". Pomohlo až přepnutí directivy bind_policy na hard. Nevíte tedy někdo, zda ještě nějaká jiná direktiva neovlivňuje logiku připojování k LDAP serveru? Chtěl bych dosáhnout onoho slibovaného zkusím to jednou dvakrát, pak vyhodím chybu a tuhle informaci si budu cacheovat tak maximálně minutu dvě... A napadá někoho vysvětlení, proč se jedno nss_ldap (volané z getent) chová dobře a druhé (volané z sshd) ne? Radek
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: