Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Pouzivam script automysqlbackup.sh a jsem s nim maximalne spokojen. Posila reporty emailem, takze vidis co se delo. Nenasel jsem sice zadnou volbu pro automatickou opravu, ale kdyz budes kontrolovat reporty, tak to muzes obnovit sam.
Já zálohuji tak, že si v noci rsyncnu adresář /var/lib/mysql na jiný stroj.
Viz man rsync.
V noci je minimální provoz, takže že by se s nějakou tabulkou zrovna pracovalo je nepravděpodobné.
Pokud se tak přece stane, žádné fatální následky to nemá. Tabulku ze zálohy nechám jen opravit ....
Jinak oprava poškozených tabulek to je věc problematická, to bych raději dělal ručně, ne automaticky.
V prvé řadě je kladena otázka. Proč k poškození vůbec došlo? Nemělo by a pokud ano, je to podezřelé.
Buď vyply proud, mám vadný disk, nebo se databáze nějak pobláznila. Těžko ji věřit s obnovou tabulek, možná je to už úplný blázen, raději bych zálohoval před obnovou tabulek.
Já jsem ještě nikdy bezdůvodně žádnou tabulku poškozenou neměl.
Opravy větších tabulkem mohou trvat celé hodiny.....
Spíš by bylo záhodno se o tom brzy dozvědět.
Nejbezpecnejsi zpusob, ze kterym jsem se doposud setkal, je pouzit replikaci na jiny stroj, a ten pak zalohovat. Jedna aktivni zaloha je pak pripravena (v pripade hw havarie na prvnim stroji), v pripade omylneho smazani tabulky nebo databaze se stejny omyl zreplikuje i na druhy stroj, pak je pravy cas na to obnovit starsi zalohu vytvorenou na tom druhem stroji.
Ahoj,
dle meho nazoru: replikace je zbytecne slozite reseni na to co potrebujete a jsou k tomu potreba dva stroje. Ja bych pouzil mysqldump s volbou --force no a jeste bych myisamchckem (jestli sou to myisam tabulky) kontroloval, zda jsou tabulky ok a kdyz ne, tak to rucne zpravil
S pozdravem,
David
Na Vasem miste bych se v prvni rade zajimal kde nebo proc se Vam poskozuji tabulky v DB, nedochazi k havarii mysql demona/vypadky napajeni, nepouzivate nejak bugovou verzi mysql, proste trochu zkoumat pricinu, samo od sebe se to jiste nedeje.
Nasledne pak muzete zalohovat bez problemu at uz jednoduse pomoci
napr. "zjednodusene" takto
DATE=`date +%Y%m%d`
mysqldump -u root -p heslo --all-databases | gzip > backup_mysql_$DATE.gz
nebo pomoci jiz zminovaneho AutoMysqlBackup script a nebo si napsat nejake svoje vlastni reseni, nedoporucuji rsyncovat ani jinak manipulovat primo se soubory databazi
(/var/lib/mysql apod). Replikace cele DB je zrejme pro Vas jako kanon na vrabce.
/usr/bin/mysql --user=${MYSQL_USER} --password=${MYSQL_PASS} --host=${MYSQL_HOST} mysql << EOF | sed '1d' | while read LINE; SHOW DATABASES; EOF do echo " mysqldump (${LINE})"; /usr/bin/mysqldump -B "${LINE}" -c -e -l -Q --complete-insert --user=${MYSQL_USER} --password=${MYSQL_PASS} --host=${MYSQL_HOST}| gzip > "${out_dir}/${LINE}.gz"; done1x v noci spoustim skript, co dela gzip a nasledne rsync na jiny stroj. taky se priklanim, aby se nemanipulovalo s binarkama /var/lib/mysql - obcas to sice funguje, ale clovek MUSI vedet co dela.
Zálohuji do samostatných adresářů pro jednotlivé dny v týdnu a k tomu 2x měsíčně, eliminuji tím případné poškození tabulek, aby byla možná obnova z nejbližší verze, která byla ještě v pořádku.
Tiskni
Sdílej: