Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
AC 120V ~ 60Hz 42W
Předpokládám, že bude nutné pořídit nějaký transformátor. Nejsem však žádný elektrikář, takže se chci ujistit, co bych měl vlastně zakoupit (a případně kde, pokud víte).
Převod ze 120V na 230V je asi jasný, výkon je tam také uveden, ale nemá náhodou naše síť 50Hz? Bude to vadit? Co vlastně potřebuji?
Díky za rady.
Podle toho, co je to za elektronikuBlu-Ray a HD-DVD přehrávač.
jakýkoliv dostatečně dimenzovaný transformátor s odbočkou na 110V, třeba ze starého televizoru.Bohužel vůbec nevím, co si pod tím představit.
IMHO na to nemá ten měnič vliv.Také si to myslím, ale chytám se všech nápadů
Možnost jak to vyzkoušet je zapojit to opravdu do americké sítě.No, také mě to napadlo, ale je to přeci jen pro mezisvátkové experimentování trošku z ruky...
Co manuál?Sice má sekci "Troubleshooting", ale nic ani vzdáleně podobného tam není zmíněno. Ani na webu jsem neobjevil, že by se někdo jiný setkal s podobným chováním.
Neni tam třeba nějaký parental lock nebo něco takového?Zkusím reset veškerého nastavení do "factory default".
se 110V napajenim bude mit spotrebu 40W<rejp>Bude mít míň</rejp> a jestli jde o tohle - http://www.volny.cz/matejkatvs/prodej/sitovezdroje/menice110/menice110.htm#AC100W - tak to připojování asi nebude úplně jednoduché.
Bude mít míňNebo víc, protože studené vlákno má menší odpor, ne?
To bych jednoduse zkusil tak ze bude trvale pod zatezi. Zapoj k tomu 80W zarovku (se 110V napajenim bude mit spotrebu 40W) a pak to vyzkousej.Zatím jsem nedal dohromady potřebnou sadu adaptérů... Napájecí šňůra z přehrávače má totiž jeden z kolíků rozšířený, takže to nepasuje do běžného cestovního adaptéru (do měniče ano). Mezitím jsem ještě zkusil reflashnout firmware, ale to nepomohlo.
Tiskni
Sdílej: