Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
AC 120V ~ 60Hz 42W
Předpokládám, že bude nutné pořídit nějaký transformátor. Nejsem však žádný elektrikář, takže se chci ujistit, co bych měl vlastně zakoupit (a případně kde, pokud víte).
Převod ze 120V na 230V je asi jasný, výkon je tam také uveden, ale nemá náhodou naše síť 50Hz? Bude to vadit? Co vlastně potřebuji?
Díky za rady.
Podle toho, co je to za elektronikuBlu-Ray a HD-DVD přehrávač.
jakýkoliv dostatečně dimenzovaný transformátor s odbočkou na 110V, třeba ze starého televizoru.Bohužel vůbec nevím, co si pod tím představit.
IMHO na to nemá ten měnič vliv.Také si to myslím, ale chytám se všech nápadů
Možnost jak to vyzkoušet je zapojit to opravdu do americké sítě.No, také mě to napadlo, ale je to přeci jen pro mezisvátkové experimentování trošku z ruky...
Co manuál?Sice má sekci "Troubleshooting", ale nic ani vzdáleně podobného tam není zmíněno. Ani na webu jsem neobjevil, že by se někdo jiný setkal s podobným chováním.
Neni tam třeba nějaký parental lock nebo něco takového?Zkusím reset veškerého nastavení do "factory default".
se 110V napajenim bude mit spotrebu 40W<rejp>Bude mít míň</rejp> a jestli jde o tohle - http://www.volny.cz/matejkatvs/prodej/sitovezdroje/menice110/menice110.htm#AC100W - tak to připojování asi nebude úplně jednoduché.
Bude mít míňNebo víc, protože studené vlákno má menší odpor, ne?
To bych jednoduse zkusil tak ze bude trvale pod zatezi. Zapoj k tomu 80W zarovku (se 110V napajenim bude mit spotrebu 40W) a pak to vyzkousej.Zatím jsem nedal dohromady potřebnou sadu adaptérů... Napájecí šňůra z přehrávače má totiž jeden z kolíků rozšířený, takže to nepasuje do běžného cestovního adaptéru (do měniče ano). Mezitím jsem ještě zkusil reflashnout firmware, ale to nepomohlo.
Tiskni
Sdílej: